En Ucuz İsviçre Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  İstanbul - Zürih
  15.01.2018
  192 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Cenevre
  7.12.2017
  209 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  18.01.2018
  890 TL
 • TAP Portugal
  İstanbul - Lugano
  21.01.2018
  1321 TL
 • Tarom Romanian Air Transport
  İstanbul - Altenrhein
  19.01.2018
  2146 TL

En Ucuz İsviçre Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Cenevre - İstanbul
  11.01.2018
  220 TL
 • Pegasus
  Zürih - İstanbul
  12.01.2018
  241 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - İstanbul
  15.12.2017
  858 TL
 • TAP Portugal
  Lugano - İstanbul
  7.01.2018
  1412 TL
 • People’s Viennaline/Altenrhein Luftfahrt
  Altenrhein - İstanbul
  13.12.2017
  2499 TL

Başkent

seyehat mesafesi Bern

Para Birimi

seyehat zamanı İsviçre frangı

İsviçre Hakkında Genel Bilgiler

İsviçre bir diğer adıyla İsviçre Konfederasyonu 26 kantondan oluşan federal bir cumhuriyettir. Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Lihtenştayn ile komşudur. Denize kıyısı bulunmayan Alpler, Jura Dağları ve İsviçre Platosu arasında bulunan bir ülkedir. İsviçre nüfusu genel olarak büyük şehirlerin bulunduğu bölgelerde yoğunlaşmıştır. Bu şehirlerden en önemlileri ve ekonomik merkezler haline gelen Zürih ve Cenevre’dir. Zürih aynı zamanda ülkenin başkentidir. İsviçre Konfederasyonunun kabul gördüğü uzun bir dönemdir silahlı tarafsızlık geçmişi bulunmaktadır. 1815 yılından günümüze kadar ülkede uluslararası bir savaşa katılma durumu ya da savaştan etkilenme durumu olmamıştır.
 

İsviçre dünyadaki en zengin ülkeler arasındadır ve kişi başına düşen yerli ürün açısından her yetişkin kişi yüksek mal varlığına sahiptir. Dünya en iyi yaşam kalitesine sahip şehirler arasında Zürih ikinci, Cenevre ise sekizinci sırada yer almaktadır. İsviçre kültür ve dil bakımından dört farklı bölgeye ayrılmaktadır. Almanca, İtalyana, Fransızca ve Romanşça konuşulan bölgelerdir ve çoğunluğun Almanca konuşması yüzünden ortak etnik köken ya da dil bağlılığı İsviçre için geçerli değildir. Ülke halkının İsviçre’ye duyduğu bağlılık sayesinde ortak tarihsel bir zemin gelişmiştir. Federalizm ve demokrasi gibi değerler halk için önemlidir ve ülkeye olan bağlılığın en büyük sembolleridir.
 

Alpler’in güney ve kuzey bölümlerinde konumlanmış olan İsviçre, 7 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Yüksek dağlarla ayrılmış birçok vadi bulunması İsviçre’nin ekosisteminin çok hassas olmasına ve hemen her vadinin kendine has ekolojisinin oluşmasına neden olmuştur. İsviçre genelinde ılıman iklim görülür fakat bazı bölümlerde ılıman iklim yerini farklı türlere bırakabilmektedir. Oldukça kırıldan yapıya sahip olan ekosistemi yüzünden iklimsel, coğrafi ve topoğrafik özellikleri Alpler bölgesinde iklimin değişkenlik göstermesine yol açmaktadır ve bu durum bitki örtüsüne de yansımaktadır. Bitki örtüsü genellikle meşe, ceviz, kayın, çam ve kestane ağaçlarından oluşmaktadır. Alpler’in yüksek yamaçlarında dağ keçisi, dağ sıçanı, tavşan ve av kuşları yaşamaktadır.
 

İsviçre vize muafiyeti bulunan ülkelerden herhangi birinden seyahat ediyor ve o ülkenin vatandaşı iseniz işlemlerden muaf tutulmaktasınız. Türkiye vatandaşları İsviçre seyahatlerinde hamiline düzenlenmiş umumi pasaportları ile birlikte İsviçre dış temsilciliklerinden vize işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Diplomatik, hizmet ya da hususi pasaport sahipleri ise İsviçre’ye 90 güne kadar vizesiz giriş hakkına sahiptir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder