En Ucuz Isveç Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Isveç Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Stockholm

Para Birimi

seyehat zamanı İsveç Kronu

Isveç Şehirleri

İsveç Hakkında Genel Bilgiler

İsveç Krallığı bilinen adıyla İsveç Kuzey Avrupa’nın İskandinavya bölümünde bulunan bir ülkedir. Norveç ve Finlandiya ile sınır komşusudur. Ayrıca Öresund Köprüsü sayesinde de Danimarka ile bağlantısı bulunmaktadır. Avrupa Birliği ülkeleri içinde yüzölçümü açısından üçüncü en büyük ülkedir. Toplam nüfusu 9 milyonun üzerinde olan ülkede dağılım güney kesimlerde daha fazladır. Başkenti Stockholm aynı zamanda en kalabalık ve en büyük şehridir. Yaklaşık olarak 2 milyon insan yaşamaktadır.

 

Ülke Ortaçağ’dan bu yana bağımsız ve tek bir bütün ülke olma özelliğini taşımaktadır. Sibirya ile aynı enlemde bulunmasına rağmen ılıman bir iklim hakimdir. Yıl içerisinde dört mevsimin getirdiği hava olayları belirgin şekilde görülmektedir. Kültür seviyesi ve yaşam standartları açısından İsveç oldukça çeşitli ve yaşanabilir bir ülkedir. Sinema, moda, sanat, spor ve bilim alanlarında birçok başarıya imza atan isimlere ev sahipliği yapmıştır. İsveç mutfağında genel olarak deniz ürünleri tercih edilmektedir. Et ve patates ülke mutfağında oldukça önemlidir. Diğer ülkelerin zengin mutfaklarına kıyasla daha sade ve sağlıklı yemekler tüketilmektedir.

 

İsveç’in en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Stockholm ülkenin metropol alanıdır ve 2 milyonun üzerinde nüfusu ile de birçok etnik kökene ev sahipliği yapmaktadır. Parkları, tarihi ve yeşil alanlari ile modern bir Avrupa şehridir. Sanayisinin ve fabrikaların şehirden uzak oluşu temiz ve düzenli bir başkent olmasını da sağlamaktadır. Ülkede dünya çapında hizmet veren IBM, Ercsson ve Elctrolux gibi şirketlerin sanayi merkezleri de yer almaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü H&M isimli giyim firmasının da merkezi Stockholm’de bulunmaktadır.

 

Bir cazibe merkezi haline dönüşen ülkeyi yılda yaklaşık olarak 8 milyon insan ziyaret etmektedir. 1998 yılında Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen Stockholm şehrinde UNESCO tarafından koruma altına alınan Drottningholm Sarayı ve Skogskyrkogarden isimli iki bölge bulunmaktadır.

 

İsveç Vize Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa Birliği üyesi olan İsveç, Schengen bölgesinin de bir parçasıdır. Vize konusunda Avrupa Birliği politikaları geçerli olduğundan eğer vize şartı bulunan ülkelerin birinden seyahat ediyorsanız İsveç dış temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. En az altı ay geçerli umumi pasaport ile 90 güne kadar vize alınabilmektedir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri ise vize işlemlerine tabi olmadan 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilmektedirler.

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsveç seyahatlerinde dış temsilciliklerden geçerli pasaportları ile birlikte işlem yaptırarak vize almaları gerekmektedir. Turistik amaçlı seyahatleriniz dışında yapacağınız yatırım ve iş amaçlı başvurularda özel durumlar geçerlidir ve dış temsilcilikler aracılığı ile görüşerek uzun süreli vize işlemi yaptırabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder