En Ucuz İstanbul Varışlı Uçak Biletleri

 • SunExpress
  Antalya - İstanbul
  27.02.2018
  37 TL
 • AnadoluJet
  Ankara - İstanbul
  21.02.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  Kayseri - İstanbul
  23.03.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  İzmir - İstanbul
  21.02.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  Adana - İstanbul
  20.03.2018
  49 TL
 • AnadoluJet
  Trabzon - İstanbul
  21.02.2018
  49 TL
 • AnadoluJet
  Gaziantep - İstanbul
  13.03.2018
  70 TL
 • Pegasus
  Dalaman - İstanbul
  24.02.2018
  75 TL

En Ucuz İstanbul Kalkışlı Uçak Biletleri

 • SunExpress
  İstanbul - Antalya
  20.03.2018
  37 TL
 • AnadoluJet
  İstanbul - Ankara
  20.02.2018
  39 TL
 • SunExpress
  İstanbul - İzmir
  20.02.2018
  47 TL
 • AnadoluJet
  İstanbul - Adana
  25.02.2018
  49 TL
 • AnadoluJet
  İstanbul - Kayseri
  21.02.2018
  49 TL
 • AnadoluJet
  İstanbul - Trabzon
  27.02.2018
  71 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Dalaman
  21.02.2018
  75 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Gaziantep
  26.02.2018
  80 TL

En Ucuz İstanbul Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  İstanbul - Milan
  14.04.2018
  190 TL
 • AtlasGlobal
  İstanbul - Londra
  30.03.2018
  222 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Paris
  25.03.2018
  250 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Moskova
  13.04.2018
  278 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Amsterdam
  11.03.2018
  278 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Kiev
  16.04.2018
  281 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  İstanbul - New York
  2.04.2018
  1306 TL
 • Aeroflot Russian Airlines
  İstanbul - Bangkok
  18.03.2018
  1369 TL

İstanbul Hakkında Kısa Bilgi 

Türkiye’de nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu illerin başında gelen İstanbul, aynı zamanda 2010 yılında Avrupa’nın kültür başkenti seçilmiş bir şehirdir. Gerek Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan bir köprü olma özelliğine sahip olması olsun gerekse geçmişin tarihi dokusunu bugüne kadar muhafaza etmiş olmasından olsun Dünya’da görülmeye ve deneyimlenmeye değer sayılı şehirlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca üzerinde birçok medeniyete ev sahiplği yapmıştır. Birçok tarihi müze ve mekâna sahip olmasından dolayı tarihin kapılarını aralayan bir şehirdir İstanbul. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan İstanbul, özellikle sonbahar aylarında bambaşka bir görünüme bürünmektedir. Bu tarihi şehir sırasıyla Roma, Doğu Roma Ve Osmanlı İmparatorluğu'na başketlik yapmıştır. Bu sebepten dolayı İstanbul şehri içinde sınırsız sayıda tarihi eser ve müze bulunmaktadır.

Siz de medeniyetlerin başketi İstanbul'a seyahat etmek istiyorsanız Ucakbileti.com üzerinden en uygun İstanbul uçak bileti karşılaştırması yapabilir ve en uygun uçak biletini  satın alabilirsiniz. 

Türkiye'nin en gelişmiş şehri olma özelliğine sahip olan İstanbul'un iki yakasını bağlayan 3 adet köprü ve bir tüp geçit bulunmaktadır. İstanbul'da ulaşım son derece gelişmiştir. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motor ulaşım seçenekleri mevcuttur. Şehrin her iki yakasında da havalimanı mevcut olmakla birlikte şu anda inşaatı devam etmekte olan ve dünyanın sayılı aktarma merkezlerinden biri olacak 3. havalimanı inşaası devam etmektedir. 

Avrupa Yakası’nda yer alan ve 1900’lü yıllarda yapımı tamamlamam Atatürk Havalimanı, bugün artık yıllık 60 milyon yolcu kapasitesine ulaşmış, ülkenin en işlek havalimanı olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük havalimanı olma özelliğine de sahip olan Atatürk Havalimanı 29 Temmuz 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Adını, ilk kadın pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den alan ve Türkiye’nin en işlek üçüncü havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı ise Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yapımına Şubat 1998’de başlanmış ve 8 Ocak 2001 tamamlanmıştır.     

 

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En uygun İstanbul uçak bileti fiyatlarını ucakbileti.com'dan görüntüleyebilir, ekonomi, comfort veya businness Class bileti satın alabilirsiniz. İstanbul uçak biletinizi kredi kartınız ile kolay bir şekilde satın alabilir, Ucakbileti.com kampanyalarını, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını takip ederek en ucuz İstanbul uçak biletini satın alabilirsiniz. Hemen sayfamızın üst kısmında bulunan arama motorunda gideceğiniz şehir kısmını İstanbul olarak belirleyin ve yalnızca birkaç saniye içinde tüm hava yollarına ait İstanbul uçak biletlerini listeleyin. 

 

En Ucuz İstanbul Uçak Biletini Nasıl Satın Alabilirim?

İstanbul'a en ucuz uçak bileti satın almak için dikkat etmeniz gereken en büyük husus, satın alma işleminizi en az 7 gün önceden yapmanızdır. Uçak bileti satın alırken ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar az ödeme yapacağınızı asla unutmamanız gerekmektedir. Ucuz İstanbul uçak bileti satın almak için bir dikkat etmeniz gereken husus da bileti satın aldığınız tarihin bayram tatili, hafta sonu tatili gibi özel günlere denk gelmemesidir. Bu dönemlerde uçak biletlerinin artış gösterdiğini de unutmamanız gerekmektedir. En uygun İstanbul uçak bileti satın almak için ucakbileti.com üzerinden arama yapmanız yeterlidir. 

 

İstanbul'da Gidilmesi Gereken Tarihi Mekanlar

İstanbul yüzyıllar boyu farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapmış, sahip olduğu doğası ve tarihi yapısıyla dünya'nın her yanından gelen ziyaretçileri her zaman büyülemeyi başarmıştır. İstanbul çok büyük mimari zenginliğe sahip bir şehirdir. Gezmeniz gereken yerler listesi çok uzundur. İstanbul' ziyaretiniz esnasında zamanın nasıl geçtiğini asla anlayamayacaksınız. 

Topkapı Sarayı

1924 yılından bu yana müze olarak hizmet veren Topkapı Sarayı, konumu ve mimarisi itibariyle dünyanın en güzel sarayları arasında yer almaktadır. Yüzyıllar boyunca Osmanlı Devleti'nin merkezi olarak kullanılmış ve Osmanlı hazineleri bu sarayda muhafaza edilmiştir. Ziyaretiniz esnasında Harem, Kutsal Emanetler, Bağdat Köşkü ve Divan-ı Hümayun'u ziyaret edebileceğiniz gibi, paha biçilmez olan Kaşıkçı Elmasını da bu sarayda görebilirsiniz.

Sultan Ahmet Camii

Mavi Cami olarak bilinen Sultan Ahmet Camii 20 binden fazla İznik Çinisi ile bezenmiştir. 6 minareye sahip olan Sultan Ahmet Camii kesinlikle görmeniz gereken mekanlar arasınad yer almaktadır.

Ayasofya Müzesi

360 yılında Doğu Roma imparatoru Konstantios tarafından klise olarak inşaa edilen Ayasofya müzesi aynı yerinde üç kez yıkılıp yeniden inşaa edilmiştir. 1453 yılında İstanbul'un Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedilmesiyle camiye çevrilmiştir. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün emri ve bakanlar kurulunun kararı ile 1935'de müze olarak ziyaretçilere açık hale getirilmiştir. Her yıl milyonlarca ziyaretçisi olan Ayasofya müzesi, görmeniz gereken mekanlar arasında en önemlilerinden biridir. 

Yerebatan Sarnıcı

Doğu Roma İmparatorluğu tarafınadan sarayın su ihtiyacını karşılamak için inşaa edildi. 336 adet sütun ve özel ışıklandırması ille etkileyici atmosfere sahip olan Yerebatan Sarnıcı, su içerisinde bulunan balıklar, dilek havuzu ve medusa başlı sürunları ile her sene binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Galata Kulesi

İlk yapılış amacı fener olarak kullanılmak olsa da daha sonraki yıllarda gözetleme kulesi, yangın kulesi, zindan ve rasathane olarak kullanılan Galata Kulesi eşsiz manzarası ile günümüzde restorant olarak kullanılmaktadır.

Kapalı Çarşı

İstanbul'un en önemli simgelerinden biri olan Kapalı Çarşı, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından inşaa ettirilmiştir. 64 cadde ve 4000 dükkana sahiptir. Özellikle halı-kilim, deri, gümüş, altın, çini, bakır, tekstil, çanta ve hediyelik eşya bakımında zengin olup hergün 250 ile 400bin kişi ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kız Kulesi

İstanbul'un en önemli simgelerinden biridir. Kız kulesi hakkında sayısız hikayeler bulunmaktadır. Siz de İstanbul uçak bileti satın alarak bu eşsiz hikayeler eşliğinde Kız Kulesini ziyaret edebilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı

Sultan Abdülmecid tarafından 1856 yılında yapımı tamamlanan Dolmabahçe sarayı sahip olduğu manzara ile dünyanın sayılı sarayları arasında yer almaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK 1927-1938 yılları arasında İstanbul'daki çalışmalarını Dolmabahçe sarayında yürütmüş ve burada vefat etmiştir. 1926-1984 yılları arasında kısmen ziyaret açık olan saray, 1984 yılından itibaren müze halini almış ve ziyarete açılmıştır.

İstiklal Caddesi

Taksim meyda'nan Beyoğlu tüneline kadar uzanan cadde İstanbul'un en ünlü ve en hareketli caddelerinden biridir. Araç trafiğine kapalıdır. Nostaljik tramway'a binerek bu caddeyin boydan boya geçebilirsiniz. Onlarca şarkıya konu olmuş İstiklal caddesi günün her saati hareketlidir. Cadde üzerinden bulunan cafe, sinama, restoran ve mağazalar hemen hemen her kesime hitap etmektedir. Cadde üzerinde  müzik veya çeşitli etkinlikler gerçekleştiren sokak sanatçılarına her daim rastlamak mümkündür.

Haydarpaşa Tren Garı

1908 yılında İstanbul-Bağdat demiryolu hattının başlangıç durağı olarak inşaa edilmiştir. Türk filmlerinde sıkça gördüğümüz Haydarpaşa Tren garı istanbul Anadolu Yakasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Atatürk Havalimanından Ulaşım   

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren TH-1 Taksim – Atatürk Havalimanı ve YH-1 Yenikapı İDO – Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyen özel halk otobüslerine binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.  TH-1 numaralı otobüs, her yarım saatte bir Abdülhak Hamit Caddesi üzerinden kalkış yapmakta ve Şişhane, Unkapanı, Zeytinburnu, Yeşilyurt güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. TH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 11 TL’dir.     
YH-1 numaralı otobüs ise Yenikapı Sahil durağından kalkarak; Aksaray, Ulubatlı, İncirli, Şirinevler güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlamaktadır. YH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 5,50 TL’dir.

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket eden servisler, Taksim-Aksaray Sahil Yolu-Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 40 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Atatürk Havalimanı servis bilet ücreti 12 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy’den hareket eden 500A numaralı otobüse binerek, Ulubatlı durağında iniş yapıp YH-1 otobüsüne aktarma yapabilirsiniz. 10,10 TL ücretle, ortalama 3 saat gibi bir süreyle Atatürk Havalimanı’na ulaşmış sağlayabilirsiniz.  

Metro

İstanbul’un her yerine ulaşım sağlayan metro seçeneği ile Atatürk Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay. Avrupa yakasından; M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı üzerinden herhangi bir durakta metroya geçiş yaparak son istasyon olan Yenikapı Metro İstasyonu’ndan M1A Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapabilirsiniz. M1A  hattına aktarma yaptıktan sonra M1A  kodlu metroya binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro seçeneğinde tam bilet kullananlara aktarma ücretiyle birlikte 3,95 TL, öğrencilere ise 1,65 TL’dir.    
Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;    
M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı üzerinde bulunan Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’ndan Marmaray’a aktar yaparak Marmaray Yenikapı İstasyonu’ndan tekrar M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yaparak Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer alternatif seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Taksim’den Atatürk Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Fatih’ten Atatürk Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 25 dakika içerisinde, Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)

 

Sabiha Gökçen Havalimanından Ulaşım

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren E-3 4. Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-18 Altunizade – Ümraniye - Sabi ha Gökçen Havalimanı, SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı ve 132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhlarını izleyen özel halk otobüslerine binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ortalama ücret ve süre için lütfen İETT internet sayfasını kontrol ediniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket ederek Taksim – Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat 30 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 15 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na HAVABUS servisleriyle ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy Rıhtım İETT otobüs duraklarından hareket eden HAVUS servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat olup, trafik ve hava duruma göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 10 TL’dir.

Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nı kullanarak Yenikapı İstasyonu’ndan Marmaray’a aktarma yapabilirsiniz. Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na aktarma yaparak Tavşantepe durağından inip E-9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılında tamamlanması planlanan M4 Kadıköy – Tavşantepe Hattı’na ek olarak yapılan Sabiha Gökçen Uzatması yakında metro ulaşımını daha da kolaylaştıracaktır.    

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir diğer ulaşım seçeneği ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 40 saat içerisinde, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 90-95 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)    

Diğer Alternatifler

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, İstanbul’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz.
En uygun İstanbul uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder