İstanbul Münih İçin Fiyatlarımız

 • İstanbul - Münih

 • Bugün
  366 TL
 • Yarın
  413 TL
 • Pazartesi
  320 TL
 • Salı
  300 TL
 • Çarşamba
  223 TL
 • Perşembe
  223 TL
 • Cuma
  223 TL
 • Cumartesi
  217 TL
 • Pazar
  217 TL
 • Pazartesi
  217 TL
 • Münih - İstanbul

 • Bugün
  451 TL
 • Yarın
  365 TL
 • Pazartesi
  444 TL
 • Salı
  610 TL
 • Çarşamba
  615 TL
 • Perşembe
  437 TL
 • Cuma
  537 TL
 • Cumartesi
  830 TL
 • Pazar
  618 TL
 • Pazartesi
  516 TL
Uçuş Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1888 Km

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 50 Dakika

Münih’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin istatistiklerine göre Münih uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönemler Ocak’ın ikinci haftası, Şubat’ın ikinci haftası ile Kasım’ın son haftası. Eylül ve Ağustos ayları Münih uçak biletlerinin en pahalı olduğu aylar. Biletinizi seyahat tarihinizden ortalama 60 gün önce alarak en ucuz Münih uçak biletine sahip olabilirsiniz. En hesaplı uçacağınız gün Çarşamba, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

Münih’in Yerel Tatları

 • Bavyera mutfağının kalbinin attığı Münih’te o kadar çok seçeneğiniz var ki… Lahana, patates, domuz eti, elma ağırlıklı lezzetleri sunan en iyi restoranlar şunlar: Augustiner Bräustuben, Bratwurstglöckl am Dom, Weisses Bräuhaus, Wirtshaus in der Au ve Hofbräuhaus.
 • Tatlılarıyla da damak çatlatan Bavyera mutfağının en bilindik lezzetleri arasında schwarzwalder kirschtorte (Kara orman pastası), apfelkücherl (kızartılmış tarçınlı elma), ve topfenstrudel (beyaz peynir ve kuru üzümlü puf böreği) bulunuyor.
 • Bavyera’da üretilen biranın tadı ve kalitesi yüzyıllardan beri korunuyor. Çünkü üreticiler bölgenin köklü ve büyük ailelerdir. Geleneksel yöntemlerle üretime devam eden işletmelerin başlıcaları şunlar: Löwenbräu, Hofbräu, Paulaner, Augustiner, Hacker-Pschorr, Spaten ve Schneider Weisse.

Münih’te Görülmesi Gereken Yerler

 • Münih dünya çapında tanınan 45 prestijli müzeye evsahipliği yapıyor. Alte Pinakothek (14-18. yüzyıl arası Alman, İtalyan, Fransız ve İspanyol ressamların eserleri), Neue Pinakothek (empresyonizmin en iyi örnekleri), Pinakothek der Moderne (modern ve çağdaş sanat eserleri) ve Deutsches Museum (dünyanın en büyük bilim ve teknoloji müzesi) listenizin en başında yer almalı.
 • Dünyanın en meşhur birahanesine uğramadan olmaz. 1589’da açılan Hofbrauhaus’ın üç katlı yeni (!) binasının inşa tarihi ise 1896… Mekânda 4 bin 500 kişi aynı anda bira içip eğlenebiliyor.
 • Alp Dağları’nın eteklerinde yer alan Münih aynı zamanda bir kayak cenneti. Şehir merkezinden bir saatlik yolculukla ulaşabileceğiniz Südelfeld, Spitzingsee ve Brauneck kayak merkezleri Münih’in güneyinde yer alıyor.

Münih Seyahati İçin İpuçları

 • Kırmızı ışıkta karşıya geçmenin cezası 40 euro. Polise yakalanmasanız dahi çevrenizde bekleyenlerin ters bakışları sizleri rahatsız edecektir.
 • Metro, tren ya da otobüs tam saatinde hareket eder. Otobüsün arkasından koşmaya kalkmayın çünkü otobüs şoförü kapıyı açmayacaktır.
 • Münih’i her yıl ekim ayında 16 gün boyunca şenlendiren Oktoberfest’e 6 milyon kişi katılıyor, 7 milyon litre civarında bira tüketiliyor. Bira festivalinde biranın bedava ya da ucuz olduğunu sanmayın. Litresi 8,5 Euro!

Münih’te Alışveriş Önerileri

 • Lüks butikler ve mücevher mağazaları Odeonplatz ile Marienplatz arasındaki Maximilian Caddesi’nde bulunuyor. Pek çok dükkânı içinde barındıran Fünf Höfe’de, caddede karşılaştığınız markaların bazı ürünlerini bulabilirsiniz.
 • Şehrin en iyi gurme pazarı Schrannenhalle’de taze sebze ve meyveden özel reçellere, yöresel peynirlerden çeşitli zeytinlere kadar pek çok gıda bulabilirsiniz.
 • Akla gelebilecek her türlü yiyecek, içecek, özellikle içki ve hediyelik çikolata için gideceğiniz adres Alois Dallmayr olsun.
 • Kestane ağaçların gölgelediği Victualienmark, sokak müzisyenlerinin mini konserleri eşliğinde şarap, et ve çeşitli baharatları alabileceğiniz bir pazar.
 • Münih’in futbol tapınağı Allianz Arena’yı gezip Bayern Münih’in yanı sıra otomobil devi Audi’nin lisanslı ürünlerini alabilirsiniz.

Atatürk Havalimanından Ulaşım   

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren TH-1 Taksim – Atatürk Havalimanı ve YH-1 Yenikapı İDO – Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyen özel halk otobüslerine binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.  TH-1 numaralı otobüs, her yarım saatte bir Abdülhak Hamit Caddesi üzerinden kalkış yapmakta ve Şişhane, Unkapanı, Zeytinburnu, Yeşilyurt güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. TH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 11 TL’dir.     
YH-1 numaralı otobüs ise Yenikapı Sahil durağından kalkarak; Aksaray, Ulubatlı, İncirli, Şirinevler güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlamaktadır. YH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 5,50 TL’dir.

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket eden servisler, Taksim-Aksaray Sahil Yolu-Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 40 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Atatürk Havalimanı servis bilet ücreti 12 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy’den hareket eden 500A numaralı otobüse binerek, Ulubatlı durağında iniş yapıp YH-1 otobüsüne aktarma yapabilirsiniz. 10,10 TL ücretle, ortalama 3 saat gibi bir süreyle Atatürk Havalimanı’na ulaşmış sağlayabilirsiniz.  

Metro

İstanbul’un her yerine ulaşım sağlayan metro seçeneği ile Atatürk Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay. Avrupa yakasından; M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı üzerinden herhangi bir durakta metroya geçiş yaparak son istasyon olan Yenikapı Metro İstasyonu’ndan M1A Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapabilirsiniz. M1A  hattına aktarma yaptıktan sonra M1A  kodlu metroya binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro seçeneğinde tam bilet kullananlara aktarma ücretiyle birlikte 3,95 TL, öğrencilere ise 1,65 TL’dir.    
Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;    
M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı üzerinde bulunan Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’ndan Marmaray’a aktar yaparak Marmaray Yenikapı İstasyonu’ndan tekrar M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yaparak Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer alternatif seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Taksim’den Atatürk Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Fatih’ten Atatürk Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 25 dakika içerisinde, Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)

 

Sabiha Gökçen Havalimanından Ulaşım

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren E-3 4. Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-18 Altunizade – Ümraniye - Sabi ha Gökçen Havalimanı, SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı ve 132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhlarını izleyen özel halk otobüslerine binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ortalama ücret ve süre için lütfen İETT internet sayfasını kontrol ediniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket ederek Taksim – Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat 30 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 15 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na HAVABUS servisleriyle ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy Rıhtım İETT otobüs duraklarından hareket eden HAVUS servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat olup, trafik ve hava duruma göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 10 TL’dir.

Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nı kullanarak Yenikapı İstasyonu’ndan Marmaray’a aktarma yapabilirsiniz. Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na aktarma yaparak Tavşantepe durağından inip E-9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılında tamamlanması planlanan M4 Kadıköy – Tavşantepe Hattı’na ek olarak yapılan Sabiha Gökçen Uzatması yakında metro ulaşımını daha da kolaylaştıracaktır.    

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir diğer ulaşım seçeneği ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 40 saat içerisinde, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 90-95 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)    

Diğer Alternatifler

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, İstanbul’da bulunan araç kiralama şirketlerinden de hizmet alabilirsiniz.
En uygun İstanbul uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X