En Ucuz Israil Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Israil Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Kudüs

Para Birimi

seyehat zamanı Yeni İsrail Şekeli

Israil Şehirleri

İsrail Hakkında Genel Bilgiler

Nüfusunun büyük bir kısmını Yahudilerin oluşturduğu tek devlet olan İsrail, ekonomik gücü bakımından dünya coğrafyasının liderleri arasında gösteriliyor. İnsani gelişme endeksinde de büyük yol kat eden ve en önemli devletler arasında yer alan İsrail, 43. Büyük ekonomi ile de dünyanın en güçlü devletleri arasında kendine yer buluyor. Mescid-i Aksa gibi dini yapıların hali hazırda korunuyor olması ve yine dini yapıların büyük bir kısmının restore edilerek halka açılması turistik anlamda da ülkeyi daha ilgi çekici hale getiriyor. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan İsrail, gelişmişlik seviyesinin de üst noktalarda olduğu ülkelerden bir tanesidir.

 

Ülkenin ılıman iklime sahip olması plaj turizmini de güçlü ve tercih edilir hale getirmiştir ve yaz aylarında turist sayısının arttığı da gözlemleniyor. Thy ya da Anadolu Jet gibi firmalara online olarak ulaşabilir ve sefer sorgulamalarını da daha detaylı bir şekilde yaparak bilet fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başkent Kudüs, resmi dil İbranice ve para birimi de Yeni İsrail Şekeli’dir.

 

Farklı kültürlerin buluşma noktası olan İsrail’de sosyal yaşam oldukça hareketli ve refah düzeyinin üst seviyede olması da bu konudaki hareketliliği belli oranda arttırıyor. Modern mimarisi, tarihi dokuları, eğlenceli gece hayatı ile dikkatleri çeken İsrail, ekonomik büyüme ile birlikte dünya coğrafyasında büyük güç haline gelmiş ve bazı kesimlerin de tepkisini görmüştür. Hali hazırda devam eden dış politika sorunları nedeniyle İsrail vatandaşlarının bazı ülkelere girişi yasaklanmıştır.

 

İsrail’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerinde izlemesi gereken süreç ise aşağıdaki gibidir.

 

İsrail Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi olan kimselerin 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmamak koşulu ile seyahatleri vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahipleri ise İsrail’e seyahat etmek için vize almak zorundadırlar. İsrail Konsolosluğu, vize başvuruları için randevu sistemini kabul etmiyor ve resmi olarak görevlendirdikleri aracı kurumlar ile iletişime geçerek başvurularınızı yapmanız gerektiğini belirtiyor. Başvuruları şahsen yapmak zorunda da değilsiniz.

 

Vize başvurularının sonuçlanması genellikle 7 iş günü içerisinde gerçekleşiyor ancak meydana gelebilecek sorun ya da aksilikler ve belge talebi durumunda bu süre uzayabilir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay olmak zorundadır ve bunun dışında vize başvurularınız olumlu olarak değerlendirilmeyecektir.

 

İsrail vize başvurusunda sorun yaşamamak ve işlemlerin daha hızlı bir sürede sonuçlanması için pasaportunuzda en az 2 boş sayfanın yer alması gerekiyor. İsrail vize işlemlerine en az 10 gün önceden başlanması bildiriliyor. İstenilecek olan belgeler, seyahat amacı ve türüne göre değişiklik gösterecektir bu yüzden detaylı bilgi almak ve belge listesine daha sağlıklı bir şekilde göz atabilmek adına resmi web sitesini ziyaret etmeniz de çok daha doğru olacaktır.

Israil Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder