Hızlı Erişim

En Ucuz Isparta Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Isparta Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Isparta Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Isparta Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir şehridir. Akdeniz Bölgesi’nin kuzey bölgesinde bulunmaktadır. Göller Bölgesi olarak bilinen bu bölgede şehir Burdur, Afyonkarahisar, Konya ve Antalya ile komşudur. Isparta şehrinin yaklaşık %40’lık bir alanı orman ve fundalıklarla kaplıdır. %20’lik bir alanı ise çayır ve meralardan oluşur. %24’lük bir kısım ise tarıma ve üretime elverişli olmayan kuru toprak ve kayalardan oluşur. Şehrin nüfusu 400 bün üzerindedir ve şehrin %77 gibi yüksek bir kısmı şehirlerde yaşamaktadır. 


Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan şehirde şehrin yaklaşık olarak yarısı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Isparta, 2016 yılı verilerine göre 13 ilçe, 22 belediye, 217 mahalle ve 203 köyden oluşmaktadır. Isparta eğitim konusunda başarılı şehirlerimizden biridir. Şehirde bulunan üniversite, özel ve devlet okulları ile Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 yılı verilerine göre yaşam kalitesi olarak ilk sırada ve eğitim kalitesi olarak ikinci sırada yer aldığı açıklanmıştır. 


Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılında hizmete açılan sivil kategoride yer alan bir havalimanıdır. Isparta ve Burdur il merkezlerinin ortasında yer almaktadır. İç ve dış hatlarda yıllık ortalama 600 bin yolcu kapasitesine sahip olan terminali ile hizmet vermektedir. Önümüzdeki yıllarda Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu Isparta Süleyman Demirel Havalimanı bölgesine taşınacak ve bu havalimanında eğitimleri sürdürecektir. Özel bir firma tarafından kurulan Türkiye’nin en büyük üçüncü uçak bakım ve onarım hangarı da bu havalimanında devreye girecektir. Bu sayede Türkiye’ye uçak bakımı alanında da hizmet sağlayacaktır.  

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Isparta ve Burdur şehirlerinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na Türk Hava Yolları acentelerinin ücretli servisleri ile ulaşımınız mümkündür. Bu hizmet sadece Türk Hava Yolları İstanbul uçuşları için geçerlidir. Bunun dışında dilerseniz Isparta şehir merkezinden kalkan ücretli servisler ile de ulaşım sağlamanız mümkündür. 
Isparta Halk Otobüsleri ile havalimanına ulaşımınız mümkündür. Iyaş Park Oteli altından kalkan servislere binerek hızlı ve rahat bir şekilde havalimanına seyahat edebilirsiniz. Otobüslerin güncel hareket saatleri ve ücret bilgisi için Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Taksi

Ticari taksiler aracılığıyla Isparta Havalimanı ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre yaklaşık 30 kilometre mesafede olan havalimanına ortalama 45 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır. Bu süre trafik yoğunluğu ve hava şartlarına bağlı olarak değişebilir. Ortalama 60-70 TL arası tutan taksi ücretlendirmesi standart taksi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir. Taksimetre açılış ücretleri üzerine kilometre cinsinden değerlendirilerek ücretlendirme yapılmaktadır. 

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Havalimanına özel aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınız için özel park alanı bulunmaktadır. Ücret ve süre bilgisi için havalimanı otoparkında bulunan tabloyu inceleyebilirsiniz ya da dilerseniz havalimanı otopark yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. 
Araç kiralama ve tur şirketlerinin sağladığı servis imkanlarından faydalanarak da Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama konusunda marka ve model seçenekleri ile bütçenize uygun aracı kiralayarak hizmet alabilirsiniz. Tur şirketlerinden bilet alırken servis imkanları olup olmadığını yetkililer ile görüşerek ya da danışma hattını arayarak 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder