Hızlı Erişim

En Ucuz Islamabad Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Islamabad Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Islamabad Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

İslamabad Hakkında Genel Bilgiler

Pakistan’ın en gelişmiş ve daha da önemlisi en modern şehri olarak bilinen İslamabad, aynı zamanda ülkenin de Başkentidir. Mimari ve sosyal yaşam konusunda diğer şehirlerden çok farklı bir yapılanmaya sahip ve bir dönem saldırılara karşı önlem almak adına bu şehrin kullanıldığını ve başkent merkezinin değiştirildiği de detaylar arasında yer alıyor.


Sosyal yaşam da diğer şehirlere göre daha gelişmiş durumda ve gerçek bir şehir yapılanması söz konusu… Modern görüntüsü ve yaşam alanları ile birlikte bu anlamda çok farklı ve özel bir yer olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Rawal gölünde diğer ziyaretçiler ile balık tutabilir ya da dilerseniz Margala Hills tepesini ziyaret ederek paraşütle atlayanları da izleyebilirsiniz. Farklı bir tercih yapmak isterseniz bu deneyimi sizler de yaşayabilir ve seyahatlerinizi de daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.


Avrupa’daki gece hayatından çok ama çok uzak bir eğlence kültürü hakim. Şehirleşme ve modern yaşam ne yazık ki gece hayatına uğramıyor ve bar ve gece kulübü gibi bir kültürün var olmadığını da belirtmek gerekiyor.


Şehir merkezinde yer alan alış veriş merkezleri de ilginizi çekebilir ve birçok ihtiyaca yanıt vermek adına kurulan bu alış veriş merkezlerini gün içerisinde ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza yanıt alabilirsiniz.


Şehir içi ulaşımı için çok sayıda alternatif mevcut ve havalimanı şehir merkezi arası ulaşım da bundan nasibini almış durumda. Kısa sürede şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına farklı ulaşım araçları ile seyahat edebiliyorsunuz. 

İslamabad Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

İslamabad Secratariat’a gitmek isterseniz eğer 1C otobüs hattını kullanabilir ve aktarma yapmadan direkt olarak bu noktaya ulaşabilirsiniz. 3 numaralı otobüs hattı da yine havalimanından şehrin önemli noktalarına ulaşım için tercih edilebilecek olan hatlardan bir tanesidir. Yine 21 numaralı otobüs de İslamabad Secretariat’a ulaşımı sağlayan hatlar arasında yer alıyor.


105 numaralı otobüs hattını kullanarak Aab Para’ya ulaşabilir ve seyahatlerinizi de daha konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Otobüs sefer saatleri hakkında net bir bilgi sunulmamış ancak çok sayıda otobüs firması olduğu için zaman kaybetmeniz de pek mümkün görünmüyor.


Metrobüs

Otobüsler ile Secretariat terminaline ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için raylı sistemleri kullanabilir ve metrobüslerden yardım alabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşımın en ekonomik yöntemlerinden bir tanesidir ve ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Metrobüs hizmeti henüz yeni bir hizmet bu yüzden tek bir noktaya ulaşım söz konusu. Secretariat’ta başlayan yolculuk Saddar Terminalinde son buluyor ve zaten buradan şehirdeki önemli noktalara erişim sağlamak da oldukça kolay.


Taksi

Türk parası karşılığı olarak 20 ila 30 lira gibi bir ücret ödeyerek şehir merkezine taksiler ile ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk sizleri bekliyor olacaktır ve havalimanında hizmet veren çok sayıda taksi firması mevcuttur.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Gelen yolcu salonunda hizmet veren çok sayıda araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan dilerseniz sadece araç kiralayabilir ya da şoförlü araç hizmeti de alabilirsiniz. Birçok ziyaretçi genellikle şoförlü araçları tercih ediyor ve bunun daha güvenli olduğu belirtiliyor.


Shuttle

Havalimanının sunduğu ya da özel firmaların sunduğu bir servis hizmeti mevcut değil. Seyahat firmaları ya da konaklayacağınız otellerden bu konuda bilgi alabilirsiniz ancak lisanslı bir servis firması bulunmadığı belirtiliyor.

 

Islamabad Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder