En Ucuz Iskoçya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Iskoçya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Edinburg

Para Birimi

seyehat zamanı İngiliz Sterlini

İskoçya Hakkında Bilgiler

 

Birleşik Krallık ülkesi olan İskoçya, çok bilinen karakteristik özellikleri ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Viski, etek ve gayda da bunlardan bazıları… Kültürel tarih ve mirasa büyük önem veren İskoç halkı, bu konuda büyük hassasiyet gösteriyor. Doğası ile de farklı bir tavra sahip olan İskoçya, festivalleri ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. İskoçya uçak bileti satın alarak sizler de seyahat için adımlarınızı atabilir ve keşfe hazırlanabilirsiniz… Birleşik Krallığın %30’luk kısmını kapsayan ülke; futbol, tenis ve golf gibi spor dallarına da büyük önem veriyor.

Ülkenin en büyük futbol kulüplerinden bir tanesi olan Celtic, popüler taraftar grubu ile de göz doldurmayı başarıyor. Futbol, İskoçlar için özel bir yere sahip ve bir döneme damgasını vuran Celtic-Glasgow derbisi de hali hazırda dünyanın en büyük derbileri arasında gösteriliyor.

2014 yılında düzenlenen referanduma da değinmek gerekiyor. Bu referandumda İskoç halkına ‘’Birleşik Krallık’tan ayrılmalı mıyız?’’ sorusu soruldu. Birçokları tarafından bu referandumun evet ile sonuçlanacağı ifade ediliyordu ancak yüksek bir oranla hayır sonucunun çıkması şaşkınlık uyandırdı. Ülke, Birleşik Krallık’tan ayrılmama kararı aldı ve hali hazırda Birleşik Krallık ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh ve Glasgow ile birlikte en dikkat çekici şehirleri arasında yer alıyor. Dundee ve Striling de yine ülkenin önem arz eden şehirlerinden bazılarıdır. İskoçya ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek sizler de bu güzel ülkeye ve bu dikkat çekici şehirlere seyahat edebilirsiniz.

Resmi dil İngilizce’dir ancak bazı bölgelerde yerel dil olarak bilinen Gaelic dili de hali hazırda konuşulmaya devam ediliyor.

Nisan ve Eylül arası dönem, İskoçya’nın en çok misafir kabul ettiği dönem olarak biliniyor ve ülkemizde hizmet veren havayolu firmaları da İskoçya uygun uçak bileti avantajları ile bu dönemi daha aktif hale getirmeye gayret gösteriyor.

Tarım, viski ihracatı ve balıkçılık, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip ve özellikle viski konusunda birçok ülkenin İskoçya’dan alım yaptığını da ifade etmek gerekiyor. İskoçların en özel viskilerini, gece hayatının nabzını tutan gece kulüplerinde tadabilirsiniz. Viski fiyatları oldukça ucuz ve üretimin fazla olması da fiyatları her geçen gün daha ekonomik hale getiriyor.

İskoçlar, kendilerine has bir kültüre sahipler ancak insanların bu kültüre ve İskoç halkına ön yargılı yaklaşmaları onların canını sıkabiliyor. Soğuk ve mesafeli tavra sahip olmadığını düşünen İskoçlar, bu ön yargının kırılması için de ellerinden gelenin çok daha fazlasını yapıyor.

İskoçya en uygun uçak bileti aramaları öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İskoçya vizesi hakkında da bilmeleri gereken birtakım detaylar söz konusudur.

 

İskoçya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Vize başvuru formunun, İskoçya Konsolosluğu’nun belirttiği şekilde eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Bunun yanı sıra formun İngilizce dilinde doldurulması da şarttır.

Vize başvurusu esnasında talep edilen belgelerden bir tanesi otel rezervasyon belgesidir. Bunun nedeni ise turistik amaçlı ziyareti ispat niteliğinde olmasıdır. Ek olarak uçak biletiniz de istenilen belgeler arasında yer alıyor.

Talep edilecek olan belgeler, seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebiliyor. Detayları öğrenmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder