En Ucuz Irlanda Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Irlanda Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Dublin

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Irlanda Şehirleri

İrlanda Hakkında Genel Bilgiler


Kuzeybatı Avrupa’da konumlanmış olan İrlanda, 2000’li yıllarda başlayan ekonomik büyüme ile birlikte göz kamaştırıcı bir hal almıştır. Farklı bir ekonomi modelini tercih eden ve sahip olduğu iş gücünü kusursuz bir şekilde değerlendiren ülke, Celtic Kaplanı olarak da nitelendiriliyor. An itibarıyla Avrupa’nın en zengin ve en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Ulaşım ağı bakımından da dikkat çekici bir hal alan İrlanda’da deniz ulaşımı kusuruz bir seviyeye ulaşmış durumda. Ulaşım alt yapısı ile ilgili çalışmalar hali hazırda devam ediyor ve bunun için ekstra çaba harcandığını da belirtmek gerekiyor.


Suç oranı ile ilgili de bir araştırma yapılmış durumda ve diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında bu oranın bir hayli düşük olduğu görülüyor. Ülkenin genelinde sigara yasağı ile ilgili büyük yaptırımlar uygulanıyor ve kapalı alanlarda sigara içmenin cezası da 3.000 Euro gibi yüksek bir rakam ile karşılık buluyor.


Sağlık sektöründeki gelişmeler de önem arz ediyor ve en çok gelişme gösteren sektörlerden bir tanesi de hiç şüphesiz sağlık sektörüdür. Acil durumlarda ambulans desteği alabiliyor ve ücretsiz bakılabiliyorsunuz. İnsan hayatına önem veren yasaları ile de dikkatleri üzerine çeken ülke, gelişmişlik ve refah seviyesini de her geçen gün biraz daha arttırıyor.


Turizme önem veren ülke, bu konuda yardım alabileceği şehirlere de büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Dublin, en çok turist çeken şehirlerden bir tanesidir ve özellikle mimarisi ile büyüleyici bir güzelliği de misafirleri ile buluşturuyor.


Resmi Dil İrlandaca, Başkent Dublin ve para birimi ise Euro’dur. Resmi dil İrlandaca olmasına rağmen birçok bölgede İngilizce çok daha fazla tercih ediliyor ve yerli halkın büyük bir kısmı İngilizce diline hakimdir.


Tarım ve endüstri, ülke ekonomisinde çok önemli bir yere sahiptir ve bu iki kola yapılan yatırımlar sayesinde ekonomide özellikle son dönemlerde çok daha büyük bir gelişme kaydedilmiştir. Eğlence sektörünün de dikkat çekici bir hal aldığı İrlanda, alkolün en çok tüketildiği ülkelerden bir tanesidir. Gece hayatı ve eğlenceye verilen değer çok fazla ve mekanları ziyaret ettiğinizde bu detayı sizler de fark edeceksiniz. 

İrlanda seyahati öncesi vize konusu hakkında bilmeniz gereken hususlar ise aşağıdaki gibidir.

 

İrlanda Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Vize başvurusu, an itibarıyla yetkili kurum olarak lanse edilen Vfs Global aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yapılıyor.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri de yine resmi site üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Erken başvuru yapmanız tavsiye ediliyor çünkü işlem süresi bir hayli uzun. İdeal süre ise seyahatlerinizden 1 ay öncesi olarak tavsiye ediliyor.

Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde ve İngilizce dilinde doldurulması şartını da hatırlatmakta fayda var.

Vereceğiniz bilgiler de özellikle İrlanda’yı kısa süreli tercih ettiğinizi ve Türkiye’ye yeniden döneceğinizi ikna edici bir dille ifade etmeniz gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder