Hızlı Erişim

En Ucuz Irkutsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Irkutsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Irkutsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

İrkutsk Hakkında Genel Bilgiler

 

İrkuts Rusya Federasyonu’nda ve Angara Nehri kıyısında nehrin İrkut’la birleştiği yerde kurulmuş Doğu Sibirya’nın en eski kentlerindendir. Şehir, 18.yüzyılın başından beri Rusya’nın altın madenleri merkezi olmuş ve yerleşim yerleri artmıştır. Bu zamanlarda genelde zengin insanların yaşadığı taş malikaneler yapılmıştır. Rusya Türkiye vatandaşları için vize talep etmemektedir. İrkuts’a Türkiye’den direkt uçuş yoktur. Şehir karasal iklimin yaşandığı Sibirya’da yer almaktadır. Kışın dondurucu soğuk havaların yaşandığı şehri ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs-Ağustos ayları arasıdır. Bu sebepten İrkutsk uçak bileti alırken dikkat etmelisiniz.

İrkutsk kültürü ve ekolojik turizmiyle ilgi çekici bir yerdir. Şehrin etrafında dört doğal park vardır. El değmemiş doğası ve güzel manzaraları ile geniş yerler turistler tarafından oldukça beğenilmektedir. Pribaykalskiy Ulusal Parkı doğal parklardan en ilgi çekici olanıdır.

Şehirde bulunan Spasskaya Kilisesi Sibirya’nın tek kilisesidir ve İrkutsk’un en eski eserlerindendir. Kilise günümüzdeyse müze olarak kullanılmaktadır. Znamenskiy Kadın Manastırı 17.yüzyıldan kalan bir eserdir, iki nehrin kesiştiği yere yapılan manastır ikonaları ve kitapların sergilendiği alanları ile mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. İrkutsk Bölge Araştırmalar Müzesi, Rusya, Çin ve Moğolistan halklarının sahip olduğu zengin koleksiyonlara sahiptir. Taltsı köyü doğal güzelliklerin yanında, Paskalya bayramı ile de çok ün kazanmıştır. Maslennitsa ise bilinen en eski Slav bayramlarındandır. Bahar aylarında geleceğiniz İrkutsk’da eğlenebileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. Geleneksel olarak yapılan ve güneşi simgeleyen krepler, kış mevisimini yansıtan samandan hazırlanan bir kuklanın yakılması ve halaylar çekilip kutlanan şenlikler şehrin önemli aktivitelerindendir. Tatilinizi burada geçirmek için hemen İrkutsk uçak bileti alın.

Baykal Gölü’ndeki en büyük ada Olhun’dur. Stepler, kum plajları, yeşil yapraklı ağaçlardan oluşan koruluklar, sık ormanlar, sarp kayalar zengin su bitkileri ile dolu bataklık gibi pek çok doğal unsuru bir arada görebilirsiniz. İlgili olanlar için dağ bisikleti turları da bulunmaktadır. Özellikle de ekolojik turizm ve doğa aşığı turistlerin son dönemlerde uğrak noktası olan bu bakir bölgeyi İrkutsk uçak bileti alarak mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yazımızda İrkutsk şehrinden bahsetmeye çalıştık. İrkutsk pek çok doğal güzelliğe sahiptir. Soğuk bir coğrafya olmasına rağmen gezilip görülecek pek çok yer vardır. Sadece doğasıyla değil tarihi dokusuyla da ziyaretçilerini cezbetmektedir. Siz de İrkutsk uçak bileti alarak farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

İrkuts Havaalanı Ulaşım Bilgileri

 

İrkutsk Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek içinse çok sayıda toplu ulaşım olanağı bulunmaktadır. Bunların başında minibüs ve otobüsler gelmektedir. Toplu taşımayı kullanmak istemiyorsanız, terminal dışındaki taksileri ya da araç kiralama alternatiflerini değerlendirmeniz mümkündür. Ancak araç kiralama yapacaksanız İrkutsk uçak biletinizi aldıktan sonra internetten rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca havaalanı dışına çıktığınızda üç farklı istasyon ile karşılaşacaksınız. Station No 1, No 2 ve No 3 olmak üzere üç istasyon vardır. İrkutsk uçak bileti almadan önce bunları araştırmanızı tavsiye ederiz.

 

Minibüs

İrkutsk Havalanı’ndan şehir merkezine giderken minibüsleri tercih edebilirsiniz. Minibüsler, toplu taşıma arasında en çok sefer düzenleyenlerdir. Havaalanındaki Station No 1 ve No 2 istasyonlarından minibüsler sıklıkla sefer düzenlemektedir. 1 numaralı istasyona giderseniz No 20 minibüs hattına binerek İrkutsk demiryoluna direkt gidebilirsiniz. 20 ruble gibi oldukça düşük bir ücret ile ulaşım yapmanız mümkün.

 

Otobüs

Minibüs ve troleybüs sefer saati size uymuyorsa normal halk otobüsleri ile veya havaalanı otobüsleri ile İrkutsk şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Otobüsler de diğer toplu taşıma araçları gibi hızlı, konforlu ve hesaplı ulaşım sunmaktadır. 20 ruble gibi ucuz fiyata şehre gidebilirsiniz.

 

Troleybüs

İrkutsk Havalimanı’ndan İrkutsk şehir merkezine gitmenin en kolay yoludur. Otobüslere göre daha kullanışlıdır ve havaalanından binebilirsiniz. Station No 1’den kalkan 4 numaralı troleybüs hattı, şehir merkezindeki Kirov Meydanı’na gider, Station No 3’ten kalkan 6 numaralı troleybüs ise Zhukovski Meydanı’na gitmektedir. Ulaşım ücreti ise yaklaşık 20 Rus Rublesidir. 10-15 dakikada İrkutsk şehir merkezine gidebilirsiniz.

 

Taksi

İrkutsk Havaalanı terminalinin dışında çok sayıda hizmet veren taksiler vardır. Yolcularını almak üzere hazırda beklemektedirler. Aceleniz varsa taksiyle gitmek iyi bir alternatif olabilir. Taksiyle şehir merkezine gitmeniz yaklaşık 15-20 dakika sürecektir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder