En Ucuz Irak Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  İstanbul - Bağdat
  19.07.2018
  613 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Erbil
  12.07.2018
  643 TL
 • AtlasGlobal
  İstanbul - Süleymaniye
  27.05.2018
  725 TL
 • Royal Jordanian
  İstanbul - Basrah
  11.06.2018
  919 TL
 • Royal Jordanian
  İstanbul - Al Najaf
  17.07.2018
  999 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Irak Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Erbil - İstanbul
  2.06.2018
  685 TL
 • Pegasus
  Bağdat - İstanbul
  28.05.2018
  693 TL
 • Oman Air
  Al Najaf - İstanbul
  9.06.2018
  935 TL
 • Royal Jordanian
  Süleymaniye - İstanbul
  7.06.2018
  1008 TL
 • THY
  Basrah - İstanbul
  27.05.2018
  1121 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Bağdat

Para Birimi

seyehat zamanı Irak Dinarı

Irak Hakkında Genel Bilgiler

 

Körfez ülkeleri arasında yer alan ve en büyük ülkeler sıralamasında üçüncü sırada yer alan Irak, eski medeniyetlere de ev sahipliği yapıyor. Ülkenin sahip olduğu toprakların büyük bir kısmı tarıma elverişlidir ancak petrol, ülke için çok daha büyük bir önem sahip. Politik süreç ve yaşanan birtakım olaylar nedeniyle gelişme kaydetmekte büyük sıkıntı yaşayan ülke, an itibarıyla iyi bir konumda ve seviyede yer alıyor. Irak uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com üzerinden yaparak sizler de hangi firmaların bu ülkeye sefer düzenlediğini görüntüleyebilir ve dilerseniz satın alma işlemlerinizi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Irak, iki resmi dile sahip olan nadir ülkelerden bir tanesidir. Her ne kadar Arapça dili öncelikli olarak kabul edilse de ülkede Kürtçe konuşan insanların sayısı da azımsanmayacak kadar azdır. Bağdat, ülkenin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı da bu şehri tercih ediyor.

Irak ucuz uçak bileti ile birlikte sizler de bu ülkeyi ziyaret edebilir ve keşfetme fırsatı elde edebilirsiniz. Irak, zamanla daha derli toplu bir hal alacaktır ve şimdilerde bunun izlerini de görmek mümkün. Ülke ekonomisi petrole bağımlı bir halde ve bunun dışında farklı bir gelir kaynağı da pek söz konusu değildir. Her ne kadar sıranda bir ülke izlenimi yaratsa da sahip olduğu kozmopolit yapı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Arap ve kürt kültürünü en iyi şekilde yansıtan ülkelerden bir tanesi olan Irak, bahar aylarında çok daha fazla ziyaretçi kabul ediyor ve zaten ülkenin en kalabalık olduğu dönem de bahar ayları dönemidir.

Irak en uygun uçak bileti sorgularınızı bahar aylarından önce yaparak erken rezervasyon avantajını kullanabilir ve daha ekonomik rakamlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Irak’ta yaşayan farklı etnik kimlikler göze çarpıyor. Ülkenin dini inanışı İslam ve Müslüman sayısı da bir hayli fazladır. Ülkeyi ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın bu detayı da göz önünde bulundurmaları gerekiyor çünkü katı bir bakış açısı ve inanış durumu söz konusudur.

Irak’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize konusunda da bilmeleri gereken birtakım detaylar var ve dilerseniz bu detaylara da bir alt başlıkta yer verelim…

 

Irak Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Ülkeler arası yapılan anlaşma gereğince umuma mahsus pasaport sahibi kimseler, üçüncü bir ülkeye uğramadan direkt Bağdat, Erbil ve Musul’a yapacakları seyahatlerde havaalanına adım attıkları andan itibaren 10 günlük kalış iznine sahiptir. Irak’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın rejim hakkında da bazı detayları bilmeleri gerekiyor.

Vize almadan Habur-İbrahim Halil sınır kapısına geldiğiniz takdirde Kürt Bölgesi yönetimi giriş vizesi konusunda sizlere yardımcı olabiliyor. Bu vize Erbil, Süleymaniye, Dohuk şehirlerinde kabul görüyor ve diğer şehirlere bu vize ile giriş yapmanız da mümkün değildir.

Elinizdeki vizenin hangi şehirlerde geçerli olduğunu da personelden öğrenmenizde fayda var. Vizenin geçerli olmadığı şehirlere giriş yaparsanız eğer Irak yönetimi bunu art niyetli algılayabiliyor ve yasa dışı yollarla giriş yapıldığını kabul ederek yaptırım uygulayabiliyor.

Irak Haritası

Irak Şehirleri

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder