Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Iğdır Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

Ucuz Iğdır Uçak Bileti Sorgulama

Aradığınız en ucuz Iğdır uçak bileti, tüm Iğdır uçuşlarını karşılaştırma ve sizin için en uygun Iğdır uçak biletini seçip güvenli ve hızlı şekilde satın alma imkanıyla Ucakbileti.com’da.

Türkiye’nin en doğu ucu olarak bilinen Iğdır’ın her yerinden eşsiz güzellikteki Ağrı Dağı’nı görebilir, Iğdır Kervansarayı ve Aras Nehri’ni de ziyaret edebilirsiniz. Iğdır’a has yöresel yemeklerden da tatmadan Iğdır gezinizi tamamlamayın.

Iğdır uçuşları için tercih edilmesi gereken Iğdır Havalimanı, Iğdır şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunur. Sadece İstanbul ve Ankara kalkışlı Iğdır uçuşlarının yapıldığı Iğdır Havalimanı hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Iğdır'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Iğdır’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Şehrin ovalık bölgeleri kara ikliminden fazlaca etkilenmemekte, Iğdır Ovası ve çevresinde Akdeniz iklimine yakın karasal iklim görülmektedir. Ovada kışlar, Erzurum-Kars yaylasına göre daha yumuşak, yazlar ise daha uzun ve sıcak geçmektedir. Iğdır Ovası Türkiye’nin en az yağış alan bölgelerinden biridir. Yazlar sıcak ve kuraktır, yağış azdır. Iğdır’da kışın sıcaklık

-30 °C'ye kadar düşmekte, yazın ise 40 °C'yi aşmaktadır. Iğdır’da görülen yarı kurak iklim, bitki örtüsünün bozkır olmasına yol açmıştır. Iğdır’da ormanlık alan çok azdır.

Iğdır'da Görülmesi Gereken Yerler

Iğdır Kervansarayı:

Sürmeli Emiri Şerafeddin Ejder döneminde yaptırılan kervansarayın 13-14. yy’larda inşa edildiği tahmin edilmektedir.

Kul Yusuf Kümbeti:

Iğdır'ın yaklaşık 11 km. kuzeyinde Çakırtaş köyünün batısında

yer alan kümbetin, 1485 yılında Kul Yusuf adlı kişi için yaptırıldığı bilinmektedir.

Karakale Hanı:

Iğdır'a yaklaşık 25 km. mesafedeki Karakale harabelerinin içinde yer almaktadır.

Acısu Köprüsü: Iğdır-Tuzluca arasında, Acısu suyu üzerinde bulunan köprü, günümüzde kullanılmamaktadır.

Iğdır'da Yemek

Hayvancılığın gelişmiş olması sebebiyle Iğdır’da ağırlıklı olarak kırmızı et tüketilmektedir. Iğdır mutfağında çeşit çeşit et yemeklerinin yanı sıra baklagiller, tahıl-erişteler ve çorbalar da önemli bir yer tutmaktadır. Iğdır’ın belli başlı lezzetleri arasında taş köfte, cızdık, katık aşı, helise, hörre, perzana, bozbaş, kelecoş, tandır şiş, yağ şorvası, keklik etli lepeli pilav, tapan, fetir, evelikli bulgur, cılvır, salmanca, omacaşı, sütlü pilav ve börülceli bulgur yer almaktadır.

Igdir Havalimanları

Iğdır Havalimanı

Iğdır Havalimanı 2012 senesinden beri hizmettedir. Küllük köyü mevkiindeki Iğdır Havalimanı, Iğdır şehir merkezinden 12 km uzaklıktadır.

Iğdır Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Hava Yolları Servisleri

Iğdır'a sefer düzenleyen hava yollarının yolcuları için hizmete koyduğu şehir servislerinden yararlanabilirsiniz. Servis bilgisi için seçtiğiniz hava yolları için iletişime geçiniz.

Igdir Uçak Biletleri için Arama Yapınız.