Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Iğdır Uçak Bileti

0850 333 70 70

|( 08:00 - 23:00 )

0850 333 70 70

( 08:00 - 23:00 )
Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

Ucuz Iğdır Uçak Bileti Sorgulama

Aradığınız en ucuz Iğdır uçak bileti, tüm Iğdır uçuşlarını karşılaştırma ve sizin için en uygun Iğdır uçak biletini seçip güvenli ve hızlı şekilde satın alma imkanıyla Ucakbileti.com’da.

Türkiye’nin en doğu ucu olarak bilinen Iğdır’ın her yerinden eşsiz güzellikteki Ağrı Dağı’nı görebilir, Iğdır Kervansarayı ve Aras Nehri’ni de ziyaret edebilirsiniz. Iğdır’a has yöresel yemeklerden da tatmadan Iğdır gezinizi tamamlamayın.

Iğdır uçuşları için tercih edilmesi gereken Iğdır Havalimanı, Iğdır şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunur. Sadece İstanbul ve Ankara kalkışlı Iğdır uçuşlarının yapıldığı Iğdır Havalimanı hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Iğdır'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Iğdır’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Şehrin ovalık bölgeleri kara ikliminden fazlaca etkilenmemekte, Iğdır Ovası ve çevresinde Akdeniz iklimine yakın karasal iklim görülmektedir. Ovada kışlar, Erzurum-Kars yaylasına göre daha yumuşak, yazlar ise daha uzun ve sıcak geçmektedir. Iğdır Ovası Türkiye’nin en az yağış alan bölgelerinden biridir. Yazlar sıcak ve kuraktır, yağış azdır. Iğdır’da kışın sıcaklık

-30 °C'ye kadar düşmekte, yazın ise 40 °C'yi aşmaktadır. Iğdır’da görülen yarı kurak iklim, bitki örtüsünün bozkır olmasına yol açmıştır. Iğdır’da ormanlık alan çok azdır.

Iğdır’a Ne Zaman Gitmeli

En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Iğdır’ın Yöresel Lezzetleri

Taş köfte, bozbaş, ekşili pilav, katık aşı, patlıcan reçeli.

Iğdır’da Görülmesi Gereken Yerler

Iğdır Kervansarayı, Tuz Mağaraları, Şehit Türkler Anıt ve Müzesi.

Iğdır’da Alışveriş Önerileri

Iğdır kayısısı, zerdeçal, nebat şekeri, kaya tuzu lambası.

Iğdır’a Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Iğdır’da da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

  • Aftafa: İbrik
  • Merik: Adam
  • Tapşırık: Ismarlama
  • Neve: Torun
  • Hırda: Küçük

Igdir Havalimanları

Iğdır Havalimanı

Iğdır Havalimanı 2012 senesinden beri hizmettedir. Küllük köyü mevkiindeki Iğdır Havalimanı, Iğdır şehir merkezinden 12 km uzaklıktadır.

Iğdır Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Hava Yolları Servisleri

Iğdır'a sefer düzenleyen hava yollarının yolcuları için hizmete koyduğu şehir servislerinden yararlanabilirsiniz. Servis bilgisi için seçtiğiniz hava yolları için iletişime geçiniz.

Igdir Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Igdir Hava Durumu

14.2.2016
Parçalı Bulutlu

Monday 11°
Tuesday 13°
Wednesday 14°