Hızlı Erişim

En Ucuz Ibiza Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ibiza Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ibiza Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

İbiza Hakkında Genel Bilgiler

Balera takımadalarında konumlanmış 17 adadan bir tanesi olan İbiza, turizm bakımında ülkenin en gelişmiş ve en çok ziyaretçi alan adalarından bir tanesidir. Gerek gece hayatı, gerek sosyal yaşantısı ve gerekse de sıcakkanlı insanları ile her geçen yıl daha fazla insana kapılarını aralamaya devam ediyor. Avrupa turizmi ve gece hayatının kalbinin attığı yerlerden bir tanesi olarak bilinen İbiza, görselliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.


İbiza ziyaretlerinizde sizleri çok sayıda ada karşılıyor ve bu adalardan bir tanesi de Güneybatı sahilindeki Es Vedra…  Mistik ve gizemli tarihi ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başaran bu ada oldukça küçük ancak yine de turların düzenlendiği adaların da başında geliyor. Doğal güzelliği ve gizli koy özelliği ile Atlantis de yine turların en büyük gözdesi olmayı başarıyor.


654 yılında keşfi gerçekleştirilen adada çok sayıda kültürel miras ve tarihi doku da yer alıyor ve özellikle mitolojide kendine yer bulan yapılanmalar turistlerin ilgisini çok daha fazla çekiyor. Kültür ve eğlencenin merkezi olan İbiza, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih kokan dokusu ile de turizmi çok daha farklı ve özel bir noktaya taşıyor. 


Eşsiz denizi ve sahili ile göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Formentera Sahili de turistik bölgelerden bir tanesi ve İbiza’dan yarım saatlik bir feribot seyahati ile bu noktaya ulaşmak mümkündür.


Katalan kültürünün etkisini mutfakta hissetmek mümkün... İspanyol lezzetlerini bulabileceğiniz çok sayıda işletme de yine bu tatil yöresinde sizleri bekliyor olacaktır.


 İbiza denilince akla ilk gelen konulardan bir tanesi de kesinlikle gece hayatı… Özellikle yaz aylarında çok daha farklı bir boyuta ulaşan geceler, Avrupa’dan birçok ziyaretçinin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Cafe del Mar, bölgenin en önemli mekanlarından bir tanesidir ve eğlence için en uygun adreslerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Açık havada düzenlenen festival tarzı etkinlikler de eğlence kültürünün nasıl bir seviyeye ulaştığını da net bir şekilde ortaya koyuyor.

İbiza, ulaşım ağı bakımından da gelişmiş bir ada ve havalimanına adım attıktan sonra bölgeye ulaşmanız da çok kolay…

 

İbiza Havalimanı Ulaşım Bilgileri

İbiza Town’a yaklaşık olarak 8 km gibi bir mesafede bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlayan alternatifler aşağıdaki gibidir…

Otobüs

3.5 Euro bilet ücreti ile şehir merkezine ulaşımın en ucuz ve en kolay yöntemlerinden bir tanesi de otobüslerdir. Hemen havalimanından kalkan ve esnek sefer saatleri ile zaman kaybı yaşatmayacak olan otobüslerden 10 numaralı olana binmeniz gerekiyor. Otobüsler yalnızca şehir merkezine hareket ediyor ve zaten merkezden şehrin diğer noktalarına ulaşım da çok kolay olduğu için bu anlamda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Taksi

Sabah 07:00 ile birlikte aktif olarak çalışmaya başlayan taksiler, 21:00 ile birlikte 3.65 Euro açılış ücreti ve km başı 1.09 Euro gibi bir ücret ile hizmet veriyor. Eğer şehir merkezine bu saatler dışında ve hafta sonu gitmeyi düşünüyorsanız km başı eklenecek ücret 1.33 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Taksilerde uzun süredir sabit ücret tarifesi söz konusu ve bu ücret üzerinden bir hesaplama yapılmaktadır. Havalimanında çok sayıda taksi sizleri karşılıyor olacaktır ve dilerseniz seyahat öncesi iletişime geçerek rezervasyon ayrıcalıklarından da faydalanabilirsiniz. Havalimanında hizmet veren lisanslı taksileri tercih etmeniz de yine sizlerin lehine olacaktır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yolcu terminalinden dışarıya çıktığınız anda sizleri karşılayan araç kiralama firmaları da alternatifler arasında yerini almış durumda. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder