Hızlı Erişim

En Ucuz Houston Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Houston Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Houston Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Houston Hakkında Genel Bilgiler

Teksas Eyaletinin en büyük şehri olan Houston, Amerika Birleşik devletlerinin ise en büyük dördüncü şehri olarak karşımıza çıkıyor. Ticaret merkezi olmasının yanı sıra sanat ve kültür merkezi olması da bu şehri daha önemli bir hale getiriyor. A.B.D.’nin güney bölgesinde konumlanan Teksas eyaletinde bulunan şehir, güçlü de bir ekonomiye sahiptir. Festivaller, şehre en çok turist kazandıran etkinliklerden bir tanesidir. Festival takvimine göz atarsanız eğer geleneksel hale gelmiş çok sayıda festivalin olduğu ve yılın her ayının da dolu olduğunu görebilirsiniz.

 

Müzeleri, doğal parkları, tarihi yapıları, kültürel alanları ile birlikte Amerikan metropolü olarak da anılan Houston, kalabalık sokakları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Şehir, tüm gün ayakta diyebiliriz ve gece hayatı da bu hareketlilikten olumlu etkileniyor. Downtown ve Midtown, gece hayatının en hareketli olduğu bölgelerden bazılarıdır çünkü bu bölgelerde çok sayıda bar ve gece kulübü yer alıyor. Aynı zamanda Montrose da yine gece hayatına katkıda bulunan bölgeler arasında kendine yer buluyor.

 

Zengin mutfağı ile de dikkatleri üzerine çeken şehir, ihtişamlı binalara sahip olan lüks restoranlar ile de ziyaretçileri en iyi şekilde misafir ediyor. Kırmızı etin yoğun bir şekilde tüketildiği şehirde menülerin büyük bir kısmı da buna göre şekilleniyor. Gelişmiş ulaşım ağı ile de şehri daha rahat bir şekilde dolaşmanıza fırsat veren Houston, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını da daha kolay hale getiriyor. Şehirde 4 adet havalimanı bulunuyor ancak iki büyük havalimanı çok daha aktif olarak kullanılıyor ve bu limanlardan merkez bölgeye nasıl ulaşacağınız da aşağıdaki gibidir. 

G.Bush Intercont Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

C terminal bölgesinin arkasında otobüs durakları yer alıyor ve eğer otobüsleri kullanarak şehir merkezine gitmeyi tercih ediyorsanız 102 numaralı otobüsü kullanmanız gerekiyor. 05:00’da ilk seferine başlayan otobüsler, 00:30’da ise son seferini düzenliyor. 50 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ve tek yön için bilet fiyatı da 1.25 dolar olarak belirlenmiştir.

 

Taksi

Taksiler günün her saati ulaşım hizmeti sunuyor ancak 16:00 ve 06:00 arası zamlı fiyatlar karşınıza çıkıyor. Bu saatler arasında yüksek rakamlar ödemeniz muhtemel ve bu detayı da bilmenizde fayda var diye düşünüyoruz.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

A terminali bölgesinde yer alan servis araçlarını kullanarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bireysel olarak tercih edebileceğiniz araçların yanı sıra grup olarak da hizmet alabileceğiniz servis araçları bulunmaktadır. Super Shuttle, ücretli servis hizmeti sunuyor ve 23 dolar gibi bir fiyat belirlediklerini görebiliyoruz. Bunun yanı sıra limanda ücretsiz olarak servis hizmeti sunan araçların olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Terminal Link

B, C ve E terminalleri arası ulaşımı kolay hale getirmek adına terminaller arası hizmet verence ücretsiz servis aracıdır.

 

Araç Kiralama

Havalimanına 5 km uzaklıkta bulunan araç kiralama ofislerine ulaşım oldukça kolaydır. Tabelalar, sizleri araç kiralama firmalarının yer aldığı ofislere yönlendirecektir.

 

Hobby Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Bagaj teslim bölgesinin dışında yer alan otobüs duraklarını ziyaret ederek otobüslere ulaşabiliyorsunuz. Houston şehir merkezinin yanı sıra Teksas metrosuna ulaşım da yine bu otobüsler ile sağlanmaktadır.

 

Taksi

Havalimanında çok sayıda taksi firması bulunuyor ve günün her saati taksilere ulaşmak da oldukça kolaydır. Taksilerin tamamının resmi olarak hizmet verdiğini de belirtmek gerekiyor. Taksimetre uygulaması ile hizmet veren taksiler, gece geç saatlerde gece tarifesi uygulamaktadır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Birçok havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarını bu limanda da bulabilmek mümkündür. Online ve yerinde kiralama hizmeti mevcuttur ve bununla birlikte dilerseniz şoförlü araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder