Hızlı Erişim

En Ucuz Honolulu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Honolulu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Honolulu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Honolulu Hakkında Genel Bilgiler

Oha’u adasında yer alan Honolulu, Hawaii’nin Başkentidir. Hawaii’de yer alan diğer adalara kıyasla daha gelişmiş ve yüksek binalar ile çevrelenmiş modern bir görüntü sergilemektedir. İlk yerleşimin 11. Yy itibarıyla başladığı söyleniyor ve günümüze kadar turistik bir nokta olarak gelmeyi de başarmıştır. Şehrin en önemli gelir kaynağı turizmdir ve bu bağlamda ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır.

 

Amerikalı ve Avrupalı girişimcilerin bir dönem silah ticareti için tercih ettiği adreslerden bir tanesi olan Honolulu, bu yüzden çok fazla saldırı almış ve yıpranmıştır. Tüm bu saldırılara rağmen günümüze kadar ulaşmayı başarmış ve modern görünümüne kavuşmuştur. Avrupalı, Amerikalı ve Asyalılar tarafından kıskaç altına alınmış olan şehir, kozmopolit bir yapıya sahiptir ve farklı kültürleri de hali hazırda bünyesinde barındırmaktadır.

 

Thy bilet araması yaparsanız eğer aktarmalı olarak firmanın u noktaya seferler düzenlediğini sizler de göreceksiniz. Anadolujet de bu firmaya bağlı olarak hizmet verdiği için yönlendirmeler yine Türk Hava yollarına yapılacaktır. Caddeleri, plajları ve sıcakkanlı yerli halkı ile gezginlerin ilgi odağı olmayı başaran Honolulu, tatil için tercih edilecek adresler arasında yer alıyor. Güçlü bir sosyal hayat söz konusu ve günün her saati Honolulu sokaklarında insan bulmak da mümkündür.

 

Sosyal hayatın güçlü olması gece hayatını da daha hareketli ve daha canlı bir kimliğe kavuşturuyor. Popüler mekanlarda içki ücretleri çok yüksek olmasına rağmen bu mekanların tıklım tıklım olduğu görülebilir. Sabaha karşı 4’e kadar açık mekanlar mevcut ve eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Turistlerin yoğun olduğu dönemlerde gece hayatı çok daha ilgi çekici ve çok daha renkli bir hal almaktadır.

 

Havalimanına adım attığınız andan itibaren şehir içine seyahat etmeniz adına sizleri çok sayıda alternatif karşılıyor olacaktır ve bu alternatifler de aşağıdaki gibidir. 

Honolulu Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

19, 20 ve 31 numaralı otobüsler, havalimanı şehir merkezi arası güzergaha sahip olan otobüslerdir. Giriş terminalinin çıkışında yer alan otobüsler, sefer saatleri ile de ziyaretçilere büyük kolaylık sağlamaya devam ediyor. Otobüsler özellikle yaz döneminde çok daha kalabalık ve ne yazık ki konforsuz bir hal alıyor. Tek yön için otobüslere ödemeniz gereken bilet tutarı ise 2.5 Dolar olarak belirlenmiştir.

 

Taksi

15 dakikalık kısa bir süre zarfında havalimanı şehir merkezi arası mesafeyi kat edebilirsiniz. Taksilerin tamamı legal olarak hizmet veriyor ve korsan taksiler de limanda barınamıyor. Konforlu olmalarının yanı sıra ücretlerinin de uygun olması bu alternatifi daha popüler hale getiren detaylardan bir tanesidir. Bagaj için ekstra ücret alınmıyor ancak havalimanı dışında bekleyen korsan taksileri tercih ederseniz hem seyahat hem de bagajlarınız için çok yüksek rakamlar ödeyebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a car firmalarına terminal binasında ulaşabilir ve araç taleplerinizi birebir iletebilirsiniz. Firmaların kurumsal web siteleri de online rezervasyon konusunda sizlere yardımcı olacak ve süreci çok daha kolay hale getirecektir.

 

Otel Servisleri

Turistik bir yer olduğu için otellerin sayısı da bir hayli fazla ve oteller daha fazla müşteri çekebilmek adına servis hizmeti de sunuyor. Servis hizmeti olan otelleri tercih ettiğiniz takdirde havalimanından otel kapısına kadar seyahat de bu hizmet ile birlikte mümkün hale gelecektir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder