En Ucuz Honduras Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Honduras Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Tegucigalpa

Para Birimi

seyehat zamanı Lempira (HNL)

Honduras Hakkında Genel Bilgiler

 

Orta Amerika ülkelerinden bir tanesi olan Honduras, aynı zamanda bu ülkeler arasında en kalabalık ülke olma özelliğini de koruyor ve kendine ikinci sırada yer buluyor. Vahşi doğa yaşamı, doğal parkları ve yağmur ormanları ile birlikte özellikle gezginlerin dikkatini çeken bu ülkeyi sizler de keşfetmek adına harekete geçebilir ve Honduras uçak bileti sorgulamalarınızı da ucakbileti.com adresi üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Ülkede yaşanan doğal felaketler, ülke ekonomisini de sekteye uğratmış ve dünya coğrafyasında da büyük yankı uyandırmıştır. 1998 yılındaki Mitch Kasırgası da bu felaketlerden bir tanesidir ve hali hazırda izlerini de koruyor. Honduras, dünyanın en fakir ülkeleri sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor ve hatta bu konuda üzücü bir yükseliş sergilediğini de ifade etmek gerekiyor.

Honduras uygun uçak bileti satın almadan önce ülkedeki güvenlik sorunları hakkında da bilgi sahibi olmanızda fayda var. Cinayet oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri olan Honduras’a, refah seviyesini yükseltebilmek ve bu sorunun önüne geçebilmek adına büyük bir mücadele veriliyor ancak başarılı olunduğunu söylemek pek doğru olmayacaktır.

Ülkenin başkenti Tegucigalpa ve en gelişmiş şehirlerin de başında geliyor. Aynı zamanda en çok ziyaretçi kabul eden şehir olarak da listelerde yerini almaya devam ediyor. Rio Platantano, ülkenin en önemli yağmur ormanlarından bir tanesidir ve Unesco dünya mirasları listesinde de kendine yer bulmuş durumda. Honduras en ucuz uçak bileti aramaları ile birlikte Honduras hakkında karşınıza çıkacak en önemli bilgilerden bir tanesi de yağmur ormanları ile alakalı olacaktır çünkü gezginler tarafından en çok ziyaret edilen noktalar genellikle yağmur ormanları ve görsel olarak da ihtişamlı bir duruşa sahiptir.

İspanyolca, ülkede en çok konuşulan dillerden bir tanesidir ve İspanyolca’yı takip eden diğer bir dil ise: İngilizce. Yerli halkın büyük bir kısmı her iki dile de ana dilleri gibi hakimdir.

Petrol ve altın, ülke için önemli ekonomik kaynaklardan bazılarıdır. Petrol üretimi son yıllarda daha kusursuz bir şekilde yapılıyor ancak buna rağmen ekonomideki gelişme üst seviyelere taşınabilmiş değildir. İşsizlik oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri olan Honduras, refah seviyesini arttırmak için adımlar atmaya ve çalışmalara yamaya devam ediyor. Turizm de ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip ve bu konuda ülkenin bilinçli adımlar attığını görebiliyoruz.

Honduras’ı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde ne yapmaları gerektiği de aşağıdaki metinde yer alıyor.

 

Honduras Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Diplomatik, Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 günlük süreyi aşmamak kaydı ile vizeden muaftır.

Haziran ve Kasım aylarında yaşanan kasırga ve fırtınalar, büyük doğal felaketler olarak nitelendiriliyor ve sonuçları da ciddi manada üzücü. Bu dönemde ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor ve eğer mümkünse bu tarihlerdeki seyahatlerini ertelemeleri öneriliyor.

Kent merkezleri güvenli ancak kent merkezleri dışındaki bölgelerde güvenlik açıkları çok fazla ve cinayet oranları da bir hayli yüksektir. Merkez bölge dışındaki ziyaretlerde vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Honduras yönetimi de turistlerin güvenliğini sağlama konusunda herhangi bir güvence sunmadığı için bu bölgeler tehlikeli olabiliyor.

Honduras Haritası

Yakın Ülkeler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder