Hızlı Erişim

En Ucuz Ho Chi Minh City Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ho Chi Minh City Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ho Chi Minh City Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ho Chi Minh Hakkında Genel Bilgiler


Vietnam’ın bilinen en büyük şehri olan Ho Chi Minh, eski adı ile Saigon olarak da anılmaktadır. Vietnam’ın bağımsızlık mücadelesinde kahramanlardan bir tanesi olarak nitelendirilen Ho Chi Minh, şehre ismini veren liderler olarak biliniyor. 17. yy’da küçük ve basit bir köy olarak karşımıza çıkan Ho Chi Minh, Fransız sömürgesi ile birlikte değer kazanmış ve yapılan yatırımlar sayesinde çok daha etkileyici bir seviyeye ulaşmıştır.


Yılın her mevsimi yağış alan şehirlerden bir tanesidir ancak Kasım ve Mart Ayları boyunca yağış miktarı belli oranda azalıyor ve turistlerin şehri en çok ziyaret ettiği dönemler de bu aylar olarak biliniyor. Turistik anlamda büyük gelişme kaydeden şehir, misafirlerini en iyi şekilde ağırlayabilmek adına alternatif konaklama fırsatlarına da yer vermektedir.


Müzeleri, mistik atmosferi ve koloni döneminden kalan tarihi eserleri ile etkileyici bir görüntüye sahip olan şehirde Fransız ve Vietnam kültürünün izlerini hali hazırda görebilmek mümkündür. Kozmopolit dokusu da bu şehri ilgi çekici hale getiren detaylardan bir tanesidir.


Pham Ngu bölgesi, yerli halk ile birlikte turistlerin de en çok ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesidir. Avrupa şehirleri ile kıyaslandığında zayıf bir gece hayatına sahip olduğu söylenebilir ancak çevre şehirler ile bir kıyas yapıldığında gece hayatının en etkileyici adresleri arasında gösterileceğini de belirtmekte fayda var. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden eğlenceye sizler de ortak olabilir ve kendinizi müziğin ritmine kaptırabilirsiniz.


Şehirde gelişmiş bir ulaşım ağı ve alt yapı söz konusu değildir. Yerli halkın en çok kullandığı araç motosiklettir ve nüfusun büyük bir kısmı da motosiklet sahibidir. Ho Chi Minh havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine hangi araçlar ile ulaşabileceğiniz de aşağıda belirtilmiştir.

Ho Chi Minh Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Geliş terminalinin çıkış kapısının hemen önünden hareket eden 152 numaralı otobüsleri kullanarak sizler de şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. İlk seferi sabah saat 6’da başlayan otobüsler, son seferini de akşam 6’da gerçekleştiriyor. Ulaşımın en konforlu ve en hızlı alternatiflerinden bir tanesi olan otobüsler, uygun fiyatları nedeniyle de ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. 109 numaralı otobüsler de yine havalimanı şehir merkezi ulaşımını gerçekleştiren araçlardan bir tanesidir ve sefer saatleri de çok daha fazladır. Sabah 05:30 ve gece yarısı 01:30 arası seferlerine devam eden bu otobüsler de yine havalimanından hareket ediyor ve gün boyu hizmet sunuyor.


Taksi

5 ila 10 Dolar arası değişen ücretleri ile yine ekonomik bir ulaşım alternatifi sunan taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiler oldukça güvenli ve zaten legal olarak hizmet verdikleri için ziyaretçiler adına endişelenecek bir durum da söz konusu olmuyor. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ve bagajlarınız için de ekstra ödeme yapmanız gerekmiyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanı şehir merkezi ulaşımının yanı sıra şehir merkezinde de daha rahat seyahat edebilmek adına araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Geniş araç filoları ile limanda hizmet veren çok sayıda rent a car firması da sizleri bekliyor olacaktır. Araç ve fiyat bilgisi almak adına firmaların web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ho Chi Minh City Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder