En Ucuz Hindistan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Hindistan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Yeni Delhi

Para Birimi

seyehat zamanı Hindistan Rupisi

Hindistan Şehirleri

Hindistan Hakkında Genel Bilgiler


Sahip olduğu unvanlar bakımından çok daha dikkat çekici bir ülke olarak lanse edilen Hindistan, en kalabalık nüfusa sahip olan ülke olmasının yanı sıra yedinci en büyük coğrafi alan olarak da listelerdeki yerini almaya devam ediyor. En kalabalık Müslüman nüfus sıralamasında Ednonezya’dan sonra ikinci sırada yer alan Hindistan, kültürel dokusu ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarmış durumda.


Resmi dil İngilizce ve Hintçe olarak karşımıza çıkıyor. Para birimi ise Rupi’dir. Ekonomi bakımından bir inceleme yapıldığında dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkeler arasında on ikinci sırada yer aldığını görebiliyoruz. Satın alma gücü de bir hayli yüksek olan Hindistan, bu bağlamda da gelişme kaydetmeye devam ediyor.


Doğal güzelliklerin yanı sıra kendine has mistik bir kültürü de bünyesinde barındıran bu ilginç ülke, insanların yaşam tarzı ile de ilgi çekici bir hal alıyor. Her yıl binlerce turistin ilk ziyaret noktası olan Hindistan’ın başkenti ise Yeni Delhi’dir.


28 eyaletin yanı sıra 7 birlik bölgesi olmak üzere kollara ayrılmış olan Hindistan, Mumbai ve Bombay gibi önemli merkezlere de sahiptir ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği noktalar da burasıdır. Ülkede Hindular yoğun bir nüfusa sahip ve onları takip edenler ise Müslümanlardır. Dini inançlara büyük saygı duyan yerli halk, bu konuda fazlasıyla hassas ve aynı hassasiyeti ülkeyi ziyaret eden turistlerden de beklediklerini belirtmekte fayda var.


Hizmet sektörü, ülke ekonomisinin en önemli faaliyet alanlarından bir tanesidir ve her geçen gün bu sektörün biraz daha gelişme kaydettiğini de söyleyebiliriz. Bu gelişmelerin yanı sıra tarımsal faaliyetler de ülke ekonomisinde önemli bir pay edinmiş durumda.


İlginç mutfak kültürü ve acıya olan bağlılıkları ile de dikkatleri üzerine çeken ülke, tavuk ve deniz ürünlerini yemeklerinde çok fazla kullanıyor ve özellikle deniz ürünlerinin neredeyse her biri kullanılıyor. Baharatlı yemeklerin yanı sıra Hindistan’a ait sokak lezzetleri de muhakkak tadılmalıdır. Hindistan’ı ziyaret edecek olan turistler için vize uygulamaları ve prosedür ise aşağıdaki gibidir.

 


Hindistan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


2013 yılından sonra ziyaretler için vize uygulaması ön görülmüş ve kısa bir süre içerisinde uygulamaya konulmuştur. Hindistan vize başvurularında parmak izi uygulamasının hali hazırda var olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Hindistan vizesi için resmi web sitesi üzerinden online olarak vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz ve akabinde başvuru formunun İngilizce olarak doldurulduktan sonra teslim edilmesi gerekiyor. Kapı vizesi uygulaması gereğince bu ülkeyi ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın seyahatlerinden en az 1 hafta kadar önce vize işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Hindistan Ankara Büyükelçiliği ya da Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu da vize konusunda başvurabileceğiniz adresler olarak karşınıza çıkıyor.


Hindistan, vize muafiyet insiyatifini yalnızca siyah pasaport sahibi kişilerde kullanıyor ve 90 günlük süre zarfında geçerli olan bu muafiyetten faydalanmaları mümkündür.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder