Hızlı Erişim

En Ucuz Helsinki Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Helsinki Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Helsinki Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Helsinki Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Geçek bir kültür merkezi ve Finlandiya’nın en büyük, en kalabalık şehri olan Helsinki, aynı zamanda resmi olarak da ülkenin başkentidir. Kuzey’in Beyaz Kenti gibi bir betimleme ile karşımıza çıkan şehir, mimari görüntüsü ve gelişmişliği ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.
 

Adaları, doğal parkları ve müze kültürü ile birlikte gerçek bir turizm merkezi olan Helsinki, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan özel bir şehirdir. Suomenlinna Adası, en popüler turistik alanlardan bir tanesi ve görsel olarak sizleri de fazlasıyla tatmin edecektir. Uspenski Katedrali de yine listelerde yer almayı hak eden turistik adreslerden bir tanesidir.
 

İsveç ve Rus mutfağının ortak lezzetlerini bulabileceğiniz Helsinki, kendine ait bir yemek kültürüne de sahiptir ve merkezdeki birçok restoran bu lezzetleri sizinle buluşturuyor. Özellikle deniz ürünleri konusunda harika bir mutfak karşınıza çıkacaktır.
 

Eerikinkatu ve Merkez Tren İstasyonu Bölgesi de gece hayatı için tercih edebileceğiniz merkez bölgeler arasında yer alıyor ve sabaha kadar eğlenebileceğiniz çok sayıda gece kulübü ve barı da sizinle buluşturuyor. Mekanların büyük bir kısmı 18 yaş sınırı getirmiş durumda ve bazılarında 20 yaş üstü gibi bir sınır da söz konusu olabiliyor. A21 Cocktail, bölgenin en güzel kokteyllerini sizinle paylaşan bir mekan ve çok fazla ziyaretçi kabul ediyor.
 

Şehirde ulaşım oldukça kolay ve sefer saatlerinin esnek olması da zaman kaybı yaşamanıza engel oluyor. Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımı da oldukça kolay…

Helsinki Uluslararası(Vantaa) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal çıkışındaki duraklardan hareket eden 615 ve 615T numaralı otobüslere binerek şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Otobüslerin sefer saatleri az önce de belirttiğimiz gibi oldukça esnek ve 15 dakikada bir hareket ediyorlar.

Bir başka alternatif ise Finnair otobüsleridir. Ulaşım için ödeyeceğiniz ücret 6.5 Euro olarak belirlenmiştir ve çok daha kısa sürede şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacaktır. 20 dakikada bir hareket eden otobüslere de yine terminal dışından kolayca ulaşabiliyorsunuz. Finnair, diğer otobüs firmasına göre çok daha fazla tercih ediliyor ve daha konforlu olduğu belirtiliyor.

Taksi

Havalimanında bulunan taksiler sizleri karşılıyor. Şehir merkezine ulaşımın en pahalı alternatifi olarak not düşülen taksiler de yine listelerinizde yer alabilir. Çok sayıda taksi firması mevcut ve büyük bir kısmı da lisanslı olarak hizmet veriyor. Resmi olmayan ancak hizmet veren taksiler de mevcut fakat bu araçları tercih etmemeniz de tavsiye olunur.

Araç Kiralama

Terminal 2 gelen yolcu bölümünde araç kiralama hizmeti sunan firmaların tamamı stantları ile birlikte sizleri bekliyor olacaktır. Tabela ve görevli personellerden de yardım alarak bu noktaya ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Shuttle

Ücretsiz hizmetlerden bir tanesi olan havalimanı servis ulaşımı da mümkündür. Havalimanından şehir merkezine ücretsiz olarak seyahat etmek istiyorsanız bu alternatifi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım, bu araçlarla yaklaşık yarım saat gibi bir süreye karşılık geliyor ve yine ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım ağlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder