Hızlı Erişim

En Ucuz Havana Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Havana Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Havana Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Havana Hakkında Genel Bilgiler

Rengarenk evler, dar balkonlar, dar sokaklar ve samimi insanları ile Havana, kendine has tavrını uzun yıllardır korumayı başarıyor. Klasik otomobiller ile donatılmış sokaklarında yürürken Havana’yı içinize çekecek ve yaşadığınızı fark edeceksiniz. Küba’nın Başkenti olan Havana, özgürlüğün sembol şehri olarak karşımıza çıkıyor ve yine sokaklarında özgürlüğün sekslerini de net bir şekilde duyabiliyorsunuz.

 

2 milyonu aşkın nüfusu ile Küba’nın en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Uzun yıllar İspanya’nın sömürgesi altında olan Küba, devrim ile birlikte özgürlüğünü kazanmıştır ancak sokaklarında hali hazırda İspanyol eserlerine ve izlerine rastlanmaktadır. Küba’da yerlilerin ev sahibi olmaları ya da lüks otomobiller almaları yasaktır ve devrim ile birlikte tüm bu yasaklar halkı daha eşitlikçi ve özgür hale getirmiştir. Mutlu insanları görebileceğiniz sokakları ile kendi tavrını tarihin her döneminde yansıtmayı başarmış olan Havana, Başkent olmanın avantajlarını da en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor.

 

Dünyanın en güvenilir şehirlerinden bir tanesi olarak lanse edile Havana, hırsızlığın en az olduğu şehir olarak da bilinir. La Habana Vieja Bölgesi, Unesco tarafından dünya mirası listesine alınmış özel bir bölgedir ve ziyaretçi akınına uğrayan adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İspanyol ve Küba mutfağının hakim olduğu geniş bir mutfak sizleri bekliyor ve Havana’da yer alan lüks restoranları ziyaret ederek damak tadınıza uygun lezzetleri de tadabilirsiniz.

 

Sosyal hayat oldukça hareketli ve günün erken saatlerinde sizleri kalabalık sokaklar karşılıyor. Bu hareketlilik saatler gece yarısını gösterdiğinde kulüpler ve barlar ile de daha renkli ve daha özel bir hal alıyor. Ulaşım oldukça kolay ve şehrin önemli noktalarına özel araçlar ile birlikte kısa sürede ulaşabilir ya da şehir içi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Havalimanına ayak bastığınızda da sizleri çok sayıda alternatif karşılıyor. 

Küba Havalimanı (Jose Marti) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında 3 numaralı terminalden hareket eden otobüsler, sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan otobüsleri de barındırıyor. Küba’nın para birimi pezo ve otobüslere binmeden önce paralarınızı Pezo’ya çevirmeniz de tavsiye ediliyor aksi takdirde herhangi bir şekilde hizmet alamıyorsunuz. Otobüs ile şehir merkezine gitmek isterseniz eğer yaklaşık 45 dakika gibi bir yolculuk sizleri bekliyor ve trafiğe bağlı olarak da bu süre artabiliyor.

 

Minibüs

1 numaralı terminalden hareket eden minibüsler de yine şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak olan alternatiflerden bir tanesidir. Otobüslere göre daha konforsuz olan bu araçlar da yine ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor.

 

Tren

1 ve 3 numaralı terminallerden hareket eden trenler, şehir merkezine ulaşımın yanı sıra şehrin önemli noktalarına ulaşımı da sağlıyor ancak otobüs ve minibüslere göre seyahat süresi çok daha uzun ve konfor bakımından da çok daha rahatsız olduklarını belirtmek gerekiyor. Durak ve güzergah sayısı çok fazla olduğu için seyahat sürenizin uzaması da oldukça normal bir durumdur.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksileri tercih ederek yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiler çok konforlu değil ve tamamen klasik araçlardan oluşuyor. Fiyatlar, diğer havalimanlarındaki taksilere nazaran daha pahalı ancak klasik otomobil keyfini yaşamak isteyen ziyaretçiler için de güzel bir alternatif gibi görünüyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

3 numaralı terminalden çıktığınız anda karşınıza araç kiralama firmalarının ofisleri çıkacaktır. Çok sayıda firma aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor ve bu firmaları tercih ederek araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz.

 

Shuttle

Terminal 1 ve terminal 3 arası mesafenin uzun olması nedeni ile bu terminaller arası servis hizmeti sunuluyor. Bunun yanı sıra oteller ve seyahat firmaları da özel servis hizmetleri ile karşınıza çıkmaktadır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder