Hızlı Erişim

En Ucuz Hannover Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Hannover Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Hannover Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Hannover Şehri Genel Bilgiler

Almanya’nın Niedersachsen eyaletinin başkenti olan Hannover, yeşil alanları ve parkları ile ülkenin en önemli fuar kentidir. Dünyanın en ünlü fuarları arasında gösterilen Expo, 2000 yılında Hannover şehrinde düzenlenmiştir. Ayrıca her yıl düzenli olarak organizasyonu yapılan Cebit Bilişim fuarı ile şehir dünyanın her yerinden turist çekmektedir. II. Dünya Savaşı sırasında çok fazla zarar gören şehirde tarihi yapılar ve mekanlar yok denecek kadar az sayıdadır. Düz bir vadi üzerine kurulu olan şehirde tepelik alan bulunmamaktadır. Şehrin içinden geçen Leine Nehri ve düzlük bir araziye kurulmuş olması bisiklet ile gezmeyi keyifli hale getirmektedir.
 

II. Dünya Savaşı sırasında oldukça zarar görse de tarihi Altstadt semti halen birçok eski mimari yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi yapıların dışında şehrin önemli bir bölümü 1945 yılı sonrasında yeniden inşaa edilmiştir. Hannover, genel olarak sanayi, ticaret ve hizmet kentidir. Ayrıca dünya fuarlarına ev sahipliği yapması hem şehir hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. 1947 yılından bu yana fuar başkenti olma özelliği ülkenin önemli şehirleri arasındadır.
 

Hannover Havalimanı sivil kategoride şehre hizmet veren bir havalimanıdır. Şehre yaklaşık olarak 11 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ülkenin ondokuzuncu büyük havalimanıdır. Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan havalimanında birçok Avrupa ve Asya havayolu firması hizmet vermektedir. 

Hannover Havalimanı Ulaşım  Bilgileri

Raylı Sistem

Haftanın her günü gece saat 3:35 ile 01:05 arası yarım saatte bir kalkan S5 numaralı S-Bahnline hattı sayesinde direkt olarak Hannover Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 18 dakika ulaşım süresi bulunmaktadır. Tren tarifesi ve ücretlendirme hakkında Alman Demiryolları danışma hattı ile görüşebilir ya da istasyon girişlerinde bulunan panolar aracılığıyla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otobüs

Toplu taşıma ile dilerseniz havalimanına ulaşım mümkündür. 470 hat numaralı Langenhagen merkez çıkışlı otobüsler aracılığıyla Hannover Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Her saat başı Langenhagen merkezli kalkan otobüsler Havalimanı durağı ve Maritim Airport Hotel’in katlı otopark binası önünde durmaktadır. C terminali yakınından yine binerek şehir merkezine ulaşım mümkündür. Güncel ücret ve diğer bilgiler için duraklarda bulunan panoları kullanmanız gerekmektedir.

Taksi

Ticari taksiler ile dilerseniz havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal çıkışları ve danışma bölümüne yakın olan taksi duraklarından Hannover Havalimanı ve Hannover şehir merkezi arasında 20 dakika gibi kısa bir sürede hızlı şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Bu süre trafik yoğunluğu ve hava durumu gibi etkenler nedeniyle değişebilir. Güncel taksi ücretlendirme ve tarife bilgileri için danışma ya da taksi şoförleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Hannover Havalimanı’nda bulunan servisler, araç kiralama firmaları ve transfer hizmeti veren firmalar aracılığı ile dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Araç kiralama konusunda marka ve model bilgisine göre değişen araç kiralama ücretleri konusunda firma yetkilileri ile görüşerek net bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca transfer hizmeti ve servis imkanları konusunda yine firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder