Hızlı Erişim

En Ucuz Hamburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Hamburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Hamburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Hamburg Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın en büyük ikinci şehri olan Hamburg, Özgür ve Hansa Şehri olarak bilinir. Hamburg kendi başına ayrı bir eyalettir. Avrupa Birliğine bağlı en büyük 6. metropoldür. Almanya’nın dünyaya açılan kapısı olarak kabul edilen şehir aynı zamanda ülkenin en büyük limanına da sahiptir. Rotterdam şehrinden sonra Avrupa’nın en büyük ikinci limanıdır. Dünya sıralamasında ise 9. sırada yer alır. Şehrin adı İmparator Şarlman’ın milattan sonra 808 yılında yaptırdığı kaleden gelir.


Hamburg şehri Almanya’nın kuzey kısmında yer alır. Şehrin tam merkezinde iki büyük göl yer almaktadır. Ayrıca şehrin merkezinden geçen bir sürü nehir mevcuttur ve bu nehirlerde tıpkı Amsterdam, Venedik şehirlerinde olduğu gibi köprüler bulunur. Avrupa’nın şehir içerisinde bulunan en çok köprüsüne sahip şehridir.


Hamburg, Almanya’nın en büyük sanayi şehridir. Ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayan şehirde kimya, makina, gemicilik ve bankacılık gibi sektörler çok gelişmiştir. Diğer Alman şehirleri gibi Hamburg’da gotik mimari etkisinde kalmıştır. Şehir tamamen düzlük üzerine kuruludur. Yürümek turistik gezilerde en çok tercih edilen ulaşım şeklidir. Şehrin birçok bölümünde gezmek ve dinlenmek için parklar ve bahçeler bulunur. Ayrıca şehir içerisindeki nehirlerin oluşturduğu kanallarda tekne ile de gezintiye çıkabilirsiniz. Hamburg eğlence ortamları ile de misafirlerine keyifli anlar yaşatıyor. Amsterdam’ın meşhur Red Light Distrit’ini andıran Reeperbahn Caddesi’nde birçok gece kulübü ve eğlence mekanı bulunmaktadır. Şehri belediye binasının kulesine çıkarak da en tepeden seyredebilme imkanınız bulunmaktadır.


Hamburg Uluslararası Havalimanı Almanya’da Hamburg şehrine hizmet veren sivil-askeri kategorideki havalimanıdır. Şehre yaklaşık olarak 8,5 kilometre mesafede bulunan havalimanı ülkenin en yoğun hava trafiğine sahip 5. havalimanıdır. 2005 yılında hizmete giren yeni terminal binası ve misafirlerine hizmet veren diğer bölümleri ile Avrupa’nın en modern havalimanlarından biri olmayı başarmıştır. 

Hamburg Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Hamburg şehri ve havalimanı arasında hizmet veren toplu taşıma araçları ile dilerseniz ulaşım sağlayabilirsiniz. 606 hat numaralı otobüsler ile Langenhorn, Ochs, Hauptbahnhof, Rathausmarkt istasyonları ve duraklarından geçerek havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk olarak şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşım sağlamak istiyorsanız express otobüsler de bulunmaktadır. 606 hat numaralı otobüsler gece de hizmet sağlamaktadır. Güncel ücretler ve sefer saatleri için duraklarda bulunan sefer programlarını incelemeniz gerekmektedir.

Metro

Hamburg Havalimanı’na hızlı, rahat ve en çok tercih edilen ulaşım şekli metrodur. S-Bahn U1 metro hattı ile 25 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. U1 hattı S-Bahn ve Ohlsdorf istasyonlarında durarak yolcu almaktadır. S1 hattı ise doğrudan havalimanına gitmektedir. Ohlsdorf üzerinden binecekseniz U1 şehir merkezine yakın bir yerden direkt havalimanına erişim istiyorsanız S1 hattını kullanmanızı öneririz. Güncel ücretlendirme ve sefer bilgileri için metro istasyonlarında bulunan programları incelemeniz gerekmektedir.

Taksi

Hamburg Havalimanı’nın ticari taksiler ile kaliteli hizmet ve belirli kriterleri sağlamaya yönelik özel anlaşmaları vardır. Bu anlaşmaları kabul eden taksi firmaları ile havalimanı terminal çıkışlarında uygun fiyatlara şehir merkezine ve havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Anlaşması olmayan taksilerle yolculuk yapacaksanız şoför ile sabit bir fiyat için pazarlık yapabilirsiniz. Güncel ücretlendirme ve taksi tarifeleri için firmalar ile görüşmeniz gerekmektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama, bisiklet ve motorsiklet kiralama hizmetleri ile de havalimanına keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Otopark imkanları il gidiş-dönüş uçuşlarınızda şahsi aracınızı da gönül rahatlığı ile park edebilirsiniz. Araç kiralama hizmeti marka ve model bilgisine dayalı ücretlendirmeleri değiştiği için firma yetkilileri ile görüşerek bütçenize uygun şekilde hareket edebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder