Hızlı Erişim

En Ucuz Guam Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Guam Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Guam Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Guam Hakkında Genel Bilgi

 

Guam, ABD’ye bağlı bir şehir olsa da özerk toprak statüsüne sahip bir yönetim şekli bulunmaktadır. Mariana adalarının en güneyinde kalmış bir adadır ve bu adalar içerisinde en büyük yüz ölçümüne sahip olan adadır. Adanın kuzeyinde mercanlardan oluşan bir plato bulunmaktadır. Güney kısmındaysa daha alçak volkanik dağlar yer almaktadır. Tropikal iklime sahiptir. Ulaştırma ve turizm sektörleri ekonomiyi oluşturuyor. Genel anlamda Uzakdoğu, Avustralya, Hawaii, Filipinler gibi önemli yerlere ulaşım sağlayan uluslararası havayollarına sahiptir. Bunun yanında ABD’nin oldukça önemli hava ve deniz üsleri de bu kentte yer almaktadır. Cetti Bay Overlook, Two Lovers Point, Fort Aqugan gibi turistik alanlara da sahiptir. Bu güzellikleri yerinde görmek için Guam uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Guam topraklarının yaklaşık olarak üçte biri Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri’ne aittir. Adada bulunan deniz ve hava üsleri ülke ekonomisi için oldukça önemlidir. Ada aynı zamanda çevresindeki diğer ada ülkeleri için de önemli bir transfer noktasıdır. İklim koşulları sebebiyle tarım alanları çok kısıtlıdır. Ekonomiyi kalkındıran güç ise turizmdir. Guam çok güzel doğal sahillere ve berrak sulara sahiptir. Ada çevresinde mercan kayalıkları bulunmakta ve doğal koylarındaki su yüksekliği oldukça düşüktür. Eşsiz güzelliklere tanıklık etmek için hemen Guam uçak bileti almalısınız.

Yüzölçümü 541 km² olan ada, yüzey şekilleri olarak iki bölgeye ayrılmaktadır. Kuzeyde, 150 m yüksekliğinde, mercan kökenli kireç taşlarıyla oluşmuş bir plato yer almaktadır. Güneydeyse en yüksek noktası, Lamlam Dağına ulaşan alçak volkanik dağ sırası uzanmaktadır. Dağların aşınmış yamaçları yumuşak bir eğim ile batıya, oldukça dik bir eğim ile de doğudaki yalıyarlara doğru alçalmaktadır. Her sene pek çok dağcı Guam uçak bileti alarak buraya gelmektedir.

Guam’ın iklimi yukarda bahsettiğimiz gibi tropiktir. Sıcaklık 21-32 derece arasında değişmektedir. En çok yağış Temmuz ile Eylül ayları arasında düşmektedir. Ocak ile mayıs ayları arası ise yağış ve sıcaklık açısından Guam’a gitmek için en uygun zaman sayılabilir. Guam uçak biletinizi bu ay aralığında almanızı tavsiye ederiz. Bitki örtüsü kıyı boyunca uzanan Hindistan cevizi ağaçlarından dağdaki otlara ve iç kesimdeki sık sık çalılara kadar değişmekte, çeşitlilik göstermektedir. Günümüze Guam sivil bir yönetici ile halkın seçtiği 21 üyeli yasama meclisi ile yönetilen özerk bir bölgedir. Adadaki 19 seçim bölgesinin her birini yöneten bir yönetici bulunmaktadır. 1972’de çıkarılmış yasa ile ABD Temsilciler Meclisi’ne iki yıl için seçilen bir temsilci göndermektedir. Temsilci komisyonlarda oy kullanır fakat mecliste oy kullanamaz. Guam’da bir de federal bölge mahkemesi bulunmaktadır.

Guam’da dünya mutfağından pek çok örnek görebilirsiniz. Özellikle fast food restoranları oldukça yaygındır. Fakat bu ada ülkesinde en çok deniz mahsulleri tüketilmektedir. Guam’da kalacağınız süre boyunca çok çeşitli deniz canlısı ve tropikal meyve yemek fırsatı bulacaksınız. Yöresel yemekleri ise Chamorro Village Gece Pazarı’nda bulabilirsiniz. Guam’ın muhteşen sahillerinde denizin tadını çıkarmanın yanı sıra Ritidian Point ulusal parkında doğa ve manzara ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Eşsiz bir tatil deneyimi için Guam’a davetlisiniz. Hemen en uygun Guam uçak bileti alın bu tatil fırsatını kaçırmayın.

Burada ayrıca Şnorkelli ya da tüplü dalış turlarına katılıp sualtı dünyasının zenginliklerini keşfetmeniz mümkündür. Tekne turları da ülkeye gelen turistlerin ilgi gösterdiği diğer aktivitelerdendir. 2. Dünya Savaşı esnasında işgal edilmiş olan tek Amerikan toprağı Guam’ın savaş zamanını anlatan Pasifik Ulusal Tarih Parkı da tarih meraklılarını beklemektedir.

Talofofo Şelaleleri her şelalenin altında oluşmuş doğal havuzlar ve etrafındaki ağaçlık alanlar ile Guam’ın önemli yüzme ve piknik alanlarındandır.

Türkiye’den direkt uçuş olmayan bu cennet gibi ada ülkesine gitmek için en uygun aktarmalı Guam uçak bileti almalısınız. Farklı bir tatil deneyimi olacağına emin olun. Tropik bir coğrafyada , eşsiz bir doğayla farklı aktiviteler yapıp uzun bir tatil yapmak şansına sahipsiniz bunun için Guam uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Guam  A.B Won Pat Havalimanı

Guam adasının tek havalimanı olan A.B Won Pat Havalimanı'na Güney Kore, Tayvan, Filipinler ve hatta Avustralya gibi Asya-Pasifik ülkesi vatandaşlarının kullanabileceği direkt uçuşlar bulunuyor, Amerika'dan, Hawaii aktarmalı bir uçuş yapılabilir. Avrupa ülkelerinden ise Asya ülkeleri üzerinden aktarma yapılarak yarım gün süren bir yolculuk sonucunda buraya ulaşabilirsiniz.

Gaum'ın küçük bir ada olamsından dolayı havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Otobüs, taksi ve özel servis imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder