Hızlı Erişim

En Ucuz Grozny Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Grozny Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Grozny Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Grozny Hakkında Genel Bilgi

 

Grozny, Sünce Nehri’nin üzerinde savunma merkezi ve Rus askeri üssü olarak kurulmuştur. Petrol ve doğalgaz çıkmaya başladıktan sonraysa ekonomi daha da gelişmiştir. Ekonominin gelişmesiyle birlikte şehir kendini yenilemiştir. Grozny her yıl özellikle de iş dünyasından pek çok iş adamı ve turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle Kafkaslar tarafından ziyarete edilmektedir. Rusya topraklarında Çeçenistan’ın başkenti Grozny’de 1990 yıllardan 2000’li yıllara kadar süren ağır savaş sonrasında yıkılmış ve hasar görmüş şehrin 7 sene gibi kısa bir süre içinde değişim yaşaması ile buraya gelen turistlerin de sayısı artmıştır. Çok katlı iş merkezlerinin ve moder yerlerin yapıldığı Grozny’de sokaklar ve binalar dikkat çekici mimariye sahiptir. İklim olarak da 2 mevsimin bir arada yaşanır desek yanlış olmaz. Bu sebepten her mevsimde ziyaretçi alan bir şehirdir. Siz de Grozny uçak bileti alarak bu şehre tatile gelebilirsiniz.

Grozny’de Kafkaslar bir savunma merkezi oluşturmuştur. Bu kentin siyasi olarak da büyük önem arz etmesi misafirlerinin dikkatini çekmektedir. İklim olarak gezmeye uygun ve güzel olan Grozny, nehir üzerinde kurulmasından dolayı pek çok turisti ağırlamaktadır. Dünya mutfağından pek çok yemeğe yer veren kentte, et yemekleri çokça tüketiliyor. Sebzenin çok tüketilmediği, kentte balığa olan ilgi fazladır. Nerdeyse her türlü balık restoranının olduğu kentte alkollü mekanlar da çokça vardır. Nefis yemekleri tatmak için Grozny uçak bileti almanız yeterlidir.

Kentte gezilecek görülecek fazlaca turistik yer bulunmaktadır. Bu yapılarla ülkenin tarihi geçmişi ve kültürel dokusu gözler önüne serilmektedir. Her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bunlar arasında Rusya’daki en büyük camilerden sayılan ve ‘Çeçenya’nın Kalbi’ olarak da anılmış Akhmad Kadırov Camii, 2008 senesinde inşa edilerek ibadete açılmıştır. Bölgenin kültürünü ve tarihini yansıtan eşyalar ve sanat eserleri Çeçen Cumhuriyeti Ulusal Müzesi sergilenmektedir. 2012 senesinden bu zamana kadar yeni binasında misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Müzede bulunan geleneksel kıyafetler, resimler, heykeller ve diğer şeylerin yanında binanın göz alıcı mimarisi de görenlerin ilgisini çekmektedir.

Bunun yanında Akhmad-hadji Kadyrov Müzesi ve kentin en büyük yeşil alanı Pavla Musorova Parkı da buraya gelen turistlerin popüler ziyaret yerleri arasında öne çıkmaktadır. Grozny’de daha pek çok gezebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Grozny uçak bileti alarak her sene pek çok insan bu şehre gelip keyifli tatiller yapmaktadır.  Bu yazımızda genel olarak Grozny şehrinden  bahsetmeye çalıştık. Tarihi dokusuyla unutulmaz bir tatil deneyimi sunan bu şehre nerdeyse her mevsim gelebilirsiniz. Erkenden Grozny uçak biletinizi alarak ucuza keyifli bir tatil yapmanız mümkündür.

Grozny Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Grozny şehir merkezi havaalanına 7 km mesafededir. Ulaşımınızı ekspres otobüs, taksi veya araç kiralama şirketlerinden hizmet alarak yapmak oldukça pratiktir. Aradaki mesafe kısa olduğundan dolayı en fazla 15 dakikada Grozny şehir merkezine varmanız mümkündür.

 

Otobüs

Grozny Havaalanı’ndan şehir merkezine ekspres otobüs kullanarak gitmek hem kolay hem de ucuzdur. 15 dakika gibi kısa bir sürede sizi güvenli bir şekilde Grozny şehir merkezine götüren ekspres otobüsler, sık aralıklarla sefer düzenlediğinden dolayı zaman kaybı da yaşamayacaksınız.

 

Taksi

Havaalanı terminal binasının çıkışında yer alan taksi duraklarından kente direkt giden taksiler, 7/24 hizmete açıktır. Böylelikle havaalanına hangi saatte inerseniz inin, uygun fiyatlar ile ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Durakta bekleyip vakit kaybetmek yerine Grozny şehir merkezine 10 dakikada varan taksileri kullanabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havaalanı terminal binasında yerli ve yabancı araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Bu firmaların birinden aracınızı kiralamak için ön rezervasyonunuzun olması gereklidir. Bu rezervasyon ile aracınızı teslim alıp, Grozny şehir merkezine gidebilirsiniz. Yolculuğunuz da tahmini 10-12 dakika sürecektir. Fakat size tavsiyemiz araç kiralama ve otel gibi rezervasyon işlemlerinizi Grozny uçak bileti aldıktan hemen sonra yapmanızdır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder