Hızlı Erişim

En Ucuz Groningen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Groningen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Groningen Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Groningen Hakkında Genel Bilgiler


Hollanda’nın Kuzeyinde ve Kuzey Denizi yakınlarında konumlanmış olan Groningen, kalabalık öğrenci nüfusu nedeniyle öğrenci şehri olarak da bilinmektedir. Hollanda için ekonomik anlamda da büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle sanayi kollarının gelişmişliği ve daha kalabalık olması, bu sektörün de bir adım öne taşınmasını sağlıyor. Şehrin ekonomik anlamda en önemli kaynağı sanayi kollarıdır ve iş gücü bakımından da etkileyici bir güce sahiptir.


Doğası, sahip olduğu kültürü ve sıcakkanlı yerli halkı ile birlikte görülmeye değer bir hal alan Groningen, ülke için olduğu gibi dünya coğrafyası için de önemli bir yere sahiptir. Eğitim hizmetleri gelişmiş olan ülkede öğrenci nüfusu her geçen gün artıyor ve Erasmus gibi öğrenci değişim programları ile de ülkeyi ziyaret eden öğrencisi sayısı bir hayli fazladır.


Tarihi dokusu ve renkli sokakları ile de görsel bir şölene ev sahipliği yapan Groningen, turizmin de her geçen gün geliştiği bir şehir olarak listelerdeki yerini alıyor. Konaklama konusunda sorun yaşamazsınız ve fiyatlar bakımından da bir inceleme yapıldığında gayet ekonomik bir seyahatin sizleri beklediğini göreceksiniz.


Kafe ve restoran kültürünün güçlü bir şekilde hissedildiği şehirde, dünya mutfağına ait önemli lezzetleri tatma fırsatına sahip olacak ve bunun yanı sıra Groningen mutfağının önemli tatlarını da yine bu mekanlarda bulabileceksiniz.


Hollanda ve Belçika birası üretimi bu şehirde yapılmaktadır ve üretimin merkezi olduğu için bira fiyatları da oldukça ucuzdur. Bu detay gece hayatını da olumlu etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Groningen de uyumayan şehirlerden bir tanesi ev sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. Alkol yasağı gibi bir durum söz konusu değildir ve insanlar eğlenmek için genellikle lüks gece kulüplerini tercih ediyor. Öğrenciler için uygun fiyatlı barlar da mevcut ve bu mekanlarda da yine sabahın ilk ışıklarına kadar canlı müzik yapılmaktadır.


Groningen’de ulaşım da oldukça kolay ve şehir içindeki önemli noktalara ulaşmak için karşınıza çok sayıda alternatif çıkıyor.

Groningen Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs


Qbuzz adı verilen otobüsler, havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşımı sağlayan otobüslerdir. Akşam geç saatlere kadar sefer düzenleyen bu otobüslere, terminal binası önünden binebilirsiniz. 2 numaralı ve 100 numaralı otobüsler, şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli istasyonlarına ve noktalarına da sefer düzenliyor.


Taksi


Günün her saati hizmet veren taksilerin büyük bir kısmı lisanslı olarak çalışıyor ancak korsan taksilerin sayısı da bir hayli fazla. Korsan taksilere ödeyeceğiniz rakamlar daha yüksek bu yüzden tavsiye edilmiyorlar. Terminal binası nünde yer alan lisanslı taksileri kullanarak daha güvenli ve daha uygun fiyatlı bir seyahate imza atabilirsiniz.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama


Rent a car firmaların ait ofislerde, araçlar ve fiyatlar hakkında bilgi verecek yetkili personeli bulabilirsiniz. Bu konuda bilgi ya da hizmet almak için web sitelerini de ziyaret edebilir ve kiralama işlemini online olarak da yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarının sayısı oldukça fazla ve bu bağlamda araç alternatiflerinin sayısı da her geçen gün artıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder