Hızlı Erişim

En Ucuz Graz Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Graz Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Graz Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Graz Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Avusturya ülkesi Steiermark eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Graz, 17 semtten oluşmaktadır ve nüfusu yaklaşık 300 bin üzerindedir. Tarihinde birçok başarısız fetih girişimi ile yüzyüze kalan şehir, Macalar ve Osmanlı Türkleri tarafından düzenlenen seferler ile fetihlere maruz kalmıştır. 1800’lü yıllarda yaklaşık 50 bin kişinin ikamet ettiği şehirde büyük çoğunluk Almanca konuşmaktadır. Ayrıca Almanca’nın yanı sıra Türkçe, Hırvatça, Slovence gibi azınlık toplulukların konuştuğu diller de bulunmaktadır. Nüfusun yarıdan çoğu Roma Katolik dinine mensuptur. Ayrıca %6’lık bir kesim İslam, %4’lük bir kesim de Protestan dinlerine mensuptur.


2003 yılında Avrupa kültür başkenti seçilen şehir günümüzde eğitim konusunda adından sıkça söz ettirmektedir. Dört üniversitenin bulunduğu şehirde nüfusun yaklaşık %15 kadarı eğitim görmektedir ve genç nüfus oldukça fazladır. Mur Nehri üzerinde yer alan şehir, Viyana’nın yaklaşık olarak 200 kilometre güneybatısındadır. Graz ülkenin en yeşil ve ormanlık alanlarına sahip şehirlerinden biridir. Ayrıca Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak seçilen şehirde günümüzde inşa edilen modern kamu binaları da görülmeye değerdir. Bunların en ünlüsü ise Peter cook ve Colin Fournier tarafından tasarlanan Kunsthaus Modern Sanat Evi’dir.


Mur Nehri yanında inşa edilen müze ise çelikten yapılma bir ada şeklindedir. Oteller, kafeler, açık hava tiyatrosu ve parkları ile görülmeye değer bir şehirdir.


Flughafen Graz Uluslararası Havalimanı uluslararası ve sivil kategoride hizmet veren bir havalimanıdır. Genel olarak Avrupa’nın eğlence kültürü yoğun olan şehirlerine direkt uçuş hizmeti vermektedir. Mağazalar ve restoranların olduğu modern bir yolcu terminal binasına sahiptir. 

Flughafen Graz Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Graz Havalimanı’na toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanında bulunan duraklar aracılığı ile dilerseniz seyahat edebilirsiniz. 2.20 Euro ücreti bulunan otobüsler ile uygun fiyatlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna ve hava durumuna bağlı olarak ulaşım süresi değişmektedir. Tarife, sefer ve hareket noktaları hakkında Graz toplu taşıma sisteminin web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Tren

Havalimanı ve Graz şehri arasında hızlı tren hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hızlı tren istasyonu havalimanı terminaline 300 metre mesafede bulunmaktadır. Trenle seyahat etmek istiyorsanız Graz – Feldkirchen S5 numaralı hattı kullanmanız gerekmektedir. Güncel ücretleri, tarife, sefer ve diğer bilgiler hakkında web sayfası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Taksi

Toplu taşımaya alternatif olarak havalimanından bağımsız hizmet veren özel taksiler aracılığı ile seyahat edebilirsiniz. Havalimanı yolcu terminali önünde bulunan taksi durağından biniş sağlayabilirsiniz. Eğer Steiermark Termal bölgesinde konaklama ve tatil hizmeti aldıysanız en az dört gün öncesinden özel taksileri aracılığı ile transfer hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Ortalama olarak 38 Euro ücreti bulunmaktadır. Sağladığı servis sabah saat 06.00 ve 22.00 arasında geçerlidir. Bunun dışında 24 saat hizmet veren ticari taksiler yolcu terminal binası çıkışlarında bulunmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama, limuzin ve transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Yolcu terminal binasında bulunan ofisler aracılığı ile dilediğiniz gibi ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Güncel ücretleri ve merak ettiğiniz bilgileri hakkında firma sorumluları ile görüşmeniz gerekmektedir. Araçların marka ve model bilgilerine göre değişkenlik gösteren ücretler bulunmaktadır. Sürücülü ya da sürücüsüz olarak da araç kiralama hizmeti alabilmektesiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder