Hızlı Erişim

En Ucuz Granada Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Granada Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Granada Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Granada Hakkında Genel Bilgiler


Granada Eyaletinin Başkenti olan Granada, İspanya özerk bölgesinde konumlanmıştır. Endülüs Emevileri dönemine ait izleri hali hazırda bünyesinde barındıran şehir, turistik gezilerin önemli noktaları arasında yer alıyor. Yine bu dönemden kalan El Hamra Sarayı da şehrin önemli sembollerinden bir tanesi olmayı başarmış durumdadır.


Barselona ile birlikte ülkenin en önemli şehirleri ve turizm merkezi olarak da lanse edilen Granada, özellikle tarihi dokusu ve güçlü mimarisi ile dikkat çekiyor. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan Granada, hareketli sosyal hayatı ile de uyumayan şehirlerden bir tanesi olarak biliniyor.


Şehirde Akdeniz iklimi hakimdir ve ziyaretçilerin bu şehri en çok ziyaret ettiği aylar ise Nisan ve Kasım Ayları olarak biliniyor. Eğer bir kafile ile hareket etmek istiyorsanız şehrin en kalabalık dönemi olan bu aylar en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır.


Turizm, şehir için en önemli ekonomik kaynaklardan bir tanesidir ve bu bağlamda şehri dışarıdan ziyaret edecek olan kimseler için çok sayıda avantaj da karşımıza çıkıyor. Özellikle konaklama konusunda sorun yaşamayacağınız bir şehir olan Granada, fiyatları bakımından incelendiğinde de oldukça ekonomik bir kimlik ile karşımıza çıkıyor.


İslam Kültürü her geçen gün biraz daha azalıyor ve son kale olarak Granada gösteriliyor. Az önce de belirttiğimiz gibi Endülüs Emevilerine ait çok sayıda mimari yapı hali hazırda şehirde sergileniyor ve turistler için ilgi çekici bir görüntü oluşturuyor.


Arap kültürüne haklim olan Granada, mutfak konusunda da Araplardan çok fazla şey almış ve İspanya mutfağına da bu anlamda önemli katkılarda bulunmuştur. Arap mutfağının yanı sıra dünya mutfağının önemli lezzetlerini de Granada’nın ünlü restoranları sayesinde tatma fırsatı elde edeceksiniz.


Öğrenci nüfusunun yoğun olması, hem sosyal hayatı hem de gece hayatını daha aktif kılan en önemli detaylardan bir tanesidir. Bu detay, turistlerin şehri ziyareti ile birlikte çok daha kusursuz bir hal alıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenen insanları görebilecek ve özgürlüğü bu şehirde iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Özelikle merkez bölgede yoğunlaşan bar ve kulüpler, eğlence adına beklentilerinizi karşılayacaktır.

Granada Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs


10’dan fazla otobüsün hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor ancak üzerinde Granada Airport yazan otobüsler, mesafeyi kısaltan otobüslerdir. Havalimanından direkt şehir merkezine ulaşmak ve vakit kaybı yaşamamak istiyorsanız eğer bu araçları tercih etmenizde fayda var. Otobüs ücretleri oldukça uygun ve 3 Avro gibi bir rakam ile şehir merkezine seyahat etmek mümkündür.


Taksi


Günün her saati hizmet alabileceğiniz tek alternatif taksilerdir. 15 ila 30 Avro arası değişen fiyatlar ile havalimanı şehir merkezi arası mesafeyi kat etmek mümkündür. Bagajlarınız için ekstra ödeme yapmak durumunda değilsiniz ve taksilerin tamamı da legal olarak hizmet vermektedir.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama


Firmalar, terminal bölgesinde ofisleri ile birlikte hizmet veriyor. Teslim aldığınız araçları dilerseniz Granada şehir merkezindeki ofislere de bırakabilirsiniz. Online hizmet veren rent a car firmaları da var ve bu firmaları tespit ederek dilerseniz web siteleri üzerinden de hizmet alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder