Hızlı Erişim

En Ucuz Las Palmas Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Las Palmas Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Las Palmas Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Las Palmas Hakkında Genel Bilgiler

Kanarya Adalarında yer alan şehir, Tenerife ile birlikte Başkent olan şehirlerden bir tanesidir. Aynı zamanda Kanarya Adalarının en kalabalık şehri olara da bilinen Las Palmas, hareketli sosyal yaşantısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İklim konusunda da bir başarı elde eden ve dünyanın en iyi iklimine sahip olan şehir Las Palmas, ziyarete her zaman açıktır ve turizm konusunda da önemli adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Dar sokakları ve mimarisi ile de ilginç bir görüntüye sahip olan şehir, köklü tarihi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Hali hazırda bünyesinde barındırdığı tarihi yapılar da turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Kanarya Müzesi ve Kolon Evi Müzesi de şehrin tarihine sizleri de ortak edecek olan adreslerden bazılarıdır. Şehir içinde düzenlenen turlar da bu iki müze de yer almaktadır. Santa Ana Katedrali ve Atlantik Müzesi de yine şehrin başlıca ziyaret edilmesi gereken yapılarından bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Sıcakkanlı ve misafirperver halkın turistlere bakışı da fazlasıyla olumlu ve halk, turistlerin şehir ekonomisinde ne kadar önemli bir paya sahip olduğunun da bilincindedir. Konaklama imkanı gelişmiş şehirlerden bir tanesi olan Las Palmas, uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor. Yaz aylarında yoğunluk çok daha fazla ve turistlere özel şehir turu ile birlikte sokaklar çok daha kalabalık ve hareketli bir hal alıyor.

Gece hayatı kültürüne sahip olan şehirde sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz ve alkol alabileceğiniz mekanlar da yer alıyor. Merkez bölgede alkol fiyatları oldukça ucuz çünkü güçlü bir rekabet söz konusu ve mekanlar daha fazla müşteri kapabilmek adına alkol fiyatlarını da minimuma indirmiş durumda.

Mutfağı incelendiğinde ise çok dikkat çekici lezzetlere rastlanmıyor ancak lüks restoranlarda dünya mutfağına ait birçok yemeği bulabiliyorsunuz.

Şehir içi ulaşım oldukça kolay ve şehrin önemli noktalarına sefer düzenleyen çok sayıda ulaşım alternatifi de mevcuttur. Gelişmiş alt yapısı ile de şehir olmayı başarmış olan Las Palmas’ta, turistler için rehberlik yapan ve geziler düzenleyen çok sayıda firma var. 

Las Palmas Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

3 farklı otobüs hattı yolculara hizmet veriyor. 60 numaralı otobüs, sizlerin tercih edeceği otobüs olacaktır. Eğer direkt şehir merkezine gitmek istiyorsanız bu otobüse binmelisiniz. Turistik noktaları ziyaret etmek ve daha geniş bir güzergahı tercih etmek istiyorsanız 66 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz.

5 numaralı otobüs hattı ise Maspalomas’a ulaşımı gerçekleştiriyor. Bilet fiyatları oldukça uygun ve otobüs içinde satın alabileceğiniz gibi gişelerden de bilet temin etmek mümkündür.

Taksi

Havalimanında gün boyu hizmet veren taksileri kullanarak seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Taksi için terminal binası çıkışlarını kullanabilirsini ve bu noktada çok sayıda taksi sizleri bekliyor olacaktır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı otomobil kiralama firmaları, havalimanındaki ofislerinde hizmet veriyor. Aile için ve gruplar için özel araçlar temin ediliyor ve fiyatlar da oldukça uygun.

Otel Servisleri

Turistik bir şehir olan Las Palmas’ta çok sayıda otel var ve bu işletmeler, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek adına servis hizmeti de sağlıyorlar. Müşteri değilseniz de ücretini ödeyerek bu servislerden hizmet alabiliyorsunuz.

 

Las Palmas Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder