Hızlı Erişim

En Ucuz Göreme Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Göreme Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Göreme Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Göreme Şehir Bilgisi

Türkiye’nin en popüler turizm bölgelerinden birisi olan Kapadokya’da yer alan Göreme, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Göreme Açık Hava Müzesi, peribacaları ve diğer tarihi mirasları ile her sene pek çok yerli ve yabancı turisti çeken Göreme ve çevresi, bölgede tatil yapan gezginlere ayrıca tüm bölgeyi havadan seyretme imkanı sunan balon turlarıyla da meşhurdur. Kent merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Göreme’de ayrıca Anadolu’da yaşayan ilk Hristiyan yerleşimciler tarafından inşa edilmiş kaya kiliseleri muazzam tarihi zenginliğinin oldukça önemli bir yansıması olarak görülmeye değerdir. Her sene binlerce insan Göreme uçak bileti alarak bu güzellikleri yerinde görmeye gelmektedir. Bazı dönemlerde Göreme uçak bileti bulmak zorlaşmaktadır.

Hititler, Asurlular, Persler, Frigler, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok uygarlık tarafından egemenlik altına alınan bölgede taşların ve kayaların içi oyularak yapılan otellerse turistler için Göreme’yi önemli bir merkez haline getirmektedir. Göreme otelleri turistler için oldukça ilgi çekicidir. Göreme uçak bileti alarak buraya gelen turistler bu otelleri tercih ederek otantik ve farklı bir ortamda konaklamaktadırlar.

Baskılardan kaçıp buraya yerleşen Hristiyanlar ile birlikte gelişmeye başlayan Göreme günümüzdeyse hem muhteşem tarihi mirasıyla hem de nefis yöresel lezzetleriyle de ilgi görmektedir. Nefis Göreme yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Ayrıca İç Anadolu’nun meşhur yemeklerinden olan testi kebabını da Göreme’yi dolaşırken tadabilirsiniz. Göreme mutfağını yerinde deneyimlemek için Göreme uçak bileti alabilirsiniz.

Göreme’de peri bacalarının içi oyularak yapılmış olan taş otellerde konaklayıp bambaşka bir deneyim yaşayabilir, bölgede dolaşırken hediyelik eşya satılan yerleri gezerek sevdiklerinize Kapadokya’ya özgü hediyeliklerden alabilirsiniz. Özellikle de Kapadokya şarapları, taştan yapılan aksesuarlar, Kapadokya süs eşyaları ve artık bu bölgenin önemli bir sembolü olmuş balon şeklindeki hediyelikleri Göreme’ye geldiğinizde hediyelik olarak tercih edebilirsiniz. Göreme uçak bileti ile hem keyifli alışveriş yapabilir hem de tarihin ve doğanın içinde eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Göremeye uçakla gitmek için Kapadokya Havalimanı’na bilet almalısınız. Havalimanı Göreme’ye 43 km uzaklıkla bulunmaktadır.

Göreme Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Havalimanından Göreme’ye gitmek için birkaç ulaşım alternatifiniz bulunmaktadır. Aşağıdaki seçenekler haricinde dilerseniz Nevşehir merkeze ulaşım yaparak oradan minibüs veya otobüsle de Göreme’ye gidebilirsiniz.

Taksi

Havaalanında yer alan taksi durağında her an araç bulabilirsiniz. Yaklaşık 35 dk sürecek olan yolculuğunuz için öncesinde pazarlık da yapabilirsiniz.

Shuttle

Pegasus gibi bazı havayollarının servisleriyle belirli noktalara ulaşımınızı yapabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak Havaş otobüsleri hakkında da araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bunların dışında Göreme otelinizin transfer hizmeti varsa yararlanabilirsiniz. Göreme uçak bileti aldıktan sonra otelinizle iletişime geçip bu bilgileri gelmeden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder