Hızlı Erişim

En Ucuz Goa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Goa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Goa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Goa Şehri Hakkında Genel Bilgiler

 

Hindistan sahilinin batısında, Umman Denizi kıyısında yer alan Goa, özellikle son yıllarda bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olmuştur. Goa’da bulunan çok sayıda Budist tağınağı ile Hristiyanlar için kutsal olan yerler Hristiyanlar ve Budistler için burayı önemli bir durak haline getirmiştir. Birçok Batılı turistin modern yaşamından az da olsa uzaklaşıp deniz, ve doğayla başbaşa kalmak için tercih ettiği bir yerdir Goa. Buraya gelmek için en uygun aylar Kasım-Nisan aylarıdır. Haziran-Ekim arasında şiddetli yağmurlar görülmektedir. Bu sebepten Goa uçak bileti alırken mevsimleri göz önünde bulundurmalısınız. Erkenden Goa uçak bileti alıp ucuz bir tatil yapabilirsiniz.

Hindistan’ın diğer şehirlerinden daha farklı olan kent, Portekiz ve İngiliz sömürgesi olduğu için farklı bir yaşam tarzı ve daha yüksek bir yaşam standartı sunmaktadır. Balıkçılık ve tarım alanlarında ekonomisini geliştiren bir şehirdir. En temel ürünü ise pirinçtir. Bunların haricinde ise maden olarak manganez ve demir ihraç etmektedir. Şehir turizmde de çok ilerlemiştir bunda dini ziyaretlerin payı büyüktür. Şehrin çoğunluğu Hindulardan oluşur. Şehirde çok sayıda festival ve fuar düzenlenmektedir. Bu sayede de farklı ülkelerden pek çok insan buraya gelmektedir. Siz de harika bir Goa tatili için Goa uçak bileti alabilirsiniz.

Tropikal iklimin hakim olduğu Goa’da yıl boyunca en düşük sıcaklık 20-21 derece aralığında seyretmektedir. Aşırı sıcak olan Mayıs-Haziran ayları haricinde genelde seyahat etmek için elverişlidir. Goa uçak bileti alarak Goa’da güzel bir tatil yapabilirsiniz. Goa’ya ulaşım genelde Hindistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Mumbai’den sağlanmaktadır. Ayrıca başkent Yeni Delhi’den de buraya ulaşmanız mümkün ancak buranın mesafesi daha uzak ve yolculuğunuz daha uzun sürebilir. Çevre şehirlere gitmek için trenler tercih edilebilir. Genellikle güvenli bir şehir olmasına rağmen burada geç saatlerde dikkatli olmalısınız.

Bu yazımızda size Hindistan’ın Goa şehrinden genel olarak bahsetmeye çalıştık. Şehir yorgunluğundan uzaklaşıp farklı bir ortama girmek ve farklı coğrafyaları keşfetmek istiyorsanız Goa uçak bileti alarak unutamayacağınız bir Goa tatili yapabilirsiniz. Her yıl binlerce turist Goa uçak bileti alarak şehre gelmektedir siz de en uygun Goa uçak bileti alarak buraya gelebilirsiniz.

Goa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Goa Uluslararası Havalimanı’nın 4 km. uzağındaki Goa şehir merkezine otobüs, tren, shuttle, taksi ya da araç kiralama şirketleri aracılığıyla ulaşmak çok kolaydır. Yoluluk süreniz ise sadece 10 dakikadır. Kuzey Goa ve Güney Goa’ya gitmek için aynı araçları kullanabilirsiniz, 30 dakikada ulaşmanız mümkündür.

 

Tren

Goa Uluslararası Havalimanı’nın 1 km. uzaklığında yer alan Dabolim Railway Station adındaki tren istasyonundan Goa’nın merkezi noktalarına ulaşımı sağlayan ekspres trenleri var. Bu trenler, Margao ve Vasco de Gama bölgelerinde bulunan iki tren istasyonuna da direkt ulaştırıyor. Hızlı trenlerin geçtiği Konkan Demiryolu üzerinden Hindistan’ın diğer önemli şehirlere de ulaşabilirsiniz.

 

Otobüs

Goa Havaalanı’ndan Chicalim ve Vasco de Gama’ya gitmenizi sağlayan şehir otobüslerinin seferleri bulunmaktadır. Goa’nın farklı yerlerine gitmek isterseniz; öncelikle Panaji’ye taksiyle gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra Panaji’den otobüse binip, Kuzey Goa ve Güney Goa bölgelerine gidebilirsiniz. Şehirde otobüs seferleri düzenli değildir bu sebepten havalimanı özel transfer hizmetlerini kullanmanız daha verimli olabilir.

 

Taksi

Havalimanı ile şehir merkezi arasında 4 km olduğu için taksi kullanmak oldukça pratik bir çözümdür. Terminal çıkışında kolaylıkla taksileri kolayca görebilirsiniz. Şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine hızlıca gidebilirsiniz. Goa Havalimanı’ndan Goa’nın güneyinde kalan Panaji merkezine gitmek içinse taksiye 400-500 Hindistan Rupisi ödemeniz gerekmektedir.

 

Araç Kiralama

Havaalanı terminal binasında birden çok yerli ve yabancı araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Bu araç kiralama şirketlerinden ön rezervasyon yaptırarak istediğiniz süre boyunca aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanından Goa şehir merkezine arabayla ulaşmak 7-8 dakika sürmektedir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder