Hızlı Erişim

En Ucuz Glasgow Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Glasgow Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Glasgow Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Glasgow Hakkında Genel Bilgiler

Birleşik Krallığın en büyük üçüncü şehri olarak bilinen Glasgow, İskoçya’nın en büyük şehri ve daha da önemlisi şehir planlaması ile örnek teşkil eden göz bebeğidir. Şatoları ile de büyüleyici bir mimariye sahip olan şehir, gezginlerin de gözdesi olmaya devam ediyor. Transatlantik ticaretinin merkezi olarak da bilinen Glasgow, özellikle 18. yy’dan sonra inanılmaz bir gelişme kaydetti ve ülkenin aydınlanma şehri olarak da listelerde kendine yer buldu. Sanayi devrimi ile birlikte şehir, önemli bir yapılanma sürecine girdi ve bu süreç olumlu bir şekilde sonuçlandı. Ekonomik olarak iyi bir seviyede olan Glasgow, bu dönemden sonra nüfus artışı ile de büyüme kaydetti.

 

Yapılan çalışmalar ve imza atılan projeler kapsamında Glasgow Bilim Merkezinin de şehir için olduğu kadar dünya ülkeleri için de büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. İhtişamlı görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çeken bu yapı, ürettikleri ile de fark yaratmaya devam ediyor. Şehir, kimilerine göre ‘’24 saat yaşayan şehir’’ olarak anlatılıyor. Sosyal hayat inanılmaz bir seviyeye ulaşmış durumda ve bu detay gece hayatına da etki ediyor. Eğlence merkezleri ve farklı eğlence anlayışı ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başaran şehir, sabah erken saatlere kadar ayakta kalıyor. Şehirde güçlü bir ulaşım ağından da bahsetmek mümkün ve şehri bütünüyle gezmenize olanak sağlayan bir alt yapı mevcuttur. Havalimanına ayak bastıktan sonra merkez bölgeye nasıl ve ne şekilde ulaşabileceğiniz de aşağıda yer almaktadır. 

Glasgow Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

First 500 Glasgow otobüsleri direkt olarak şehir merkezine hareket ediyor ev sizleri terminal binasından alıyor. Paisley tren istasyonu son durak olarak belirlenmiş durumda ve bu durak öncesinde geniş bir güzergahı kapsadığını da belirtmek gerekiyor. Biletlerinizi internet üzerinden satın alabiliyorsunuz ya da otobüs şoförlerinden de satın alabilirsiniz. Tek yön için bu otobüs biletine ödeyeceğiniz ücret ise 7 Sterlin olarak belirlenmiş durumda. Günün her saati bu otobüslere ulaşmak da mümkündür.

 

Tren

Paislay tren istasyonu, havalimanına en yakın tren istasyonudur. Havalimanı ile bu istasyon arasında transfer aracı olarak hizmet veren araçlar da mevcuttur ve bu sayede istasyona daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tren istasyonundan şehir merkezine olduğu gibi şehrin önemli noktalarına ulaşım da mümkündür.

 

Taksi

Terminal dışında yer alan beyaz renkli taksiler, resmi olarak hizmet veren legal taksilerdir. Günün her saati hizmet verdiklerini de belirtmek gerekiyor. Hızlı ve konforlu bir seyahat için dilerseniz taksileri de tercih edebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında çok sayıda araç kiralama firması hizmet veriyor. Yabancı firmaların çoğunlukta olduğu ofisleri ziyaret ederek araç taleplerinizi iletebilirsiniz. Kişi sayısına uygun araçların yanı sıra şoförlü araç hizmeti olduğunu da bilmenizde fayda var.

 

Shuttle

Havalimanı şehir merkezi arası transfer hizmeti sunan araçların yanı sıra havalimanı tren istasyonu ulaşımını sağlayan servis araçları da mevcuttur. McGill's 757 servisini kullanarak tren istasyonuna ulaşabiliyorsunuz. Havalimanı bünyesinde hizmet veren diğer transfer aracı ise şehir merkezi ile birlikte kalabalık bir güzergah doğrultusunda şehrin önemli noktalarını da ziyaret ediyor. Hızlı ve konforlu olmasının yanı sıra ulaşım ücretinin ucuz olması da bu araçları tercih edilebilir hale getiriyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder