En Ucuz Giresun Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  İstanbul - Giresun
  29.05.2018
  55 TL
 • AnadoluJet
  Ankara - Giresun
  28.05.2018
  59 TL
 • AnadoluJet
  Adana - Giresun
  29.05.2018
  103 TL
 • SunExpress
  İzmir - Giresun
  29.05.2018
  107 TL
 • AnadoluJet
  Antalya - Giresun
  30.05.2018
  113 TL
 • AnadoluJet
  Alanya - Giresun
  25.05.2018
  133 TL
 • AnadoluJet
  Bodrum - Giresun
  24.05.2018
  140 TL
 • AnadoluJet
  Dalaman - Giresun
  17.07.2018
  140 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Giresun Kalkışlı Uçak Biletleri

 • AnadoluJet
  Giresun - İstanbul
  30.05.2018
  39 TL
 • AnadoluJet
  Giresun - Ankara
  24.05.2018
  59 TL
 • AnadoluJet
  Giresun - İzmir
  24.05.2018
  103 TL
 • Pegasus
  Giresun - Bodrum
  26.05.2018
  108 TL
 • AnadoluJet
  Giresun - Antalya
  24.05.2018
  128 TL
 • AnadoluJet
  Giresun - Adana
  23.05.2018
  130 TL
 • AnadoluJet
  Giresun - Alanya
  21.05.2018
  130 TL
 • Pegasus
  Giresun - Dalaman
  30.05.2018
  143 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Giresun Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilidir. Ordu, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Trabzon şehirleri ile komşudur. Antik Çağ, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait yapıtlar ve kalıntılar bulunan şehir önemli bir tarihe sahiptir. Yapılan araştırmalarda Antik Çağ’larda Karadeniz’in yerli kabilelerine ait “Kaşka” adı verilen ve kendir ziraati yapan savaşçı bir halk olduğuna dair kanıtlar bulunmaktadır. Pontus Devleti yıkıldıktan sonra Roma hakimiyetine giren şehirde Giresun yöresinin yerli kabileleri zamanla hızlı bir şekilde asimile olarak tarih kayıtlarından çekilmiştir. 

Giresun, Aksu ve Batlama vadileri arasında kalan ve denize doğru uzanan bir yarım ada şeklindedir. Şehrin 2 kilometre açığında Doğu Karadeniz’de tek ada olarak kabul edilen Giresun Adası bulunur. Şehrin kuzeyinde ve güneyinde iklim farkı görülmektedir. Bu durum doğal bitki örtüsünün yapısını önemli ölçüde etkilemektedir. Yağış miktarı kuzeyde fazla iken güneye doğru gidildiğinde daha da azalmaktadır. Giresun ve çevresi geniş bozkırları ve yeşil alanları ile tarıma elverişli zengin kaynaklara sahiptir.

Ordu’nun Gülyalı ve Giresun’un Piraziz ilçeleri arasına inşa edilen sivil kategorili havalimanı, Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine doldurma yöntemiyle inşa edilen ilk ve tek havalimanıdır. Her gün düzenli olarak Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun, Bulancak ve Piraziz güzergahlarından geçen servisler ile Ordu Giresun Havalimanına ulaşım mümkündür. 300 milyon Türk Lirası harcanarak yapılan havalimanından Türkiye’nin birçok noktasına direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Ayrıca SunExpress, Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgart ve Köln’e 1 Mart 2017 tarihi itibariyle haftada bir defa sefer yapacağını bildirdi. Günde ortalama olarak karşılıklı 22 sefer yapılan havalimanı kültür turizmine de katkı sağlamaktadır. 

 

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ordu üzerinden Havaş düzenli olarak belirli saatlerde Ordu Giresun Havalimanı’na servis kalkmaktadır. Ordu üzerinden havalimanına Ünye, Fatsa, Kumbaşı, Ordu Otogar güzergahlarından kalkan havaş servislerini kullanabilirsiniz. Ünye’den binecekseniz Ünye otogarında bulunan havaş servislerini kullanabilirsiniz. Fatsa’dan binecekseniz Dolunay Otogar güzergahından kalkan havaş servislerine binebilirsiniz. Kumbaşı üzerinden binecekseniz Metro Yazıhanesi önünden binebilirsiniz. Ordu merkezden direkt ulaşacaksanız otogardan kalkan havaş servislerini kullanabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre ortalama 95 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Servis kalkış noktalarına göre Ünye 18 TL, Fatsa 15 TL, Kumbaşı 8 TL, Ordu 8 TL olarak ücretlendirilmektedir. 

Giresun üzerinden belirli saatlerde Ordu Giresun Havalimanı’na Havaş servisleri kalkmaktadır. Giresun üzerinden havalimanına Tirebolu, Espiye, Keşap, Bulancak ve Giresun şehir merkezinden kalkan servisler ile Ordu Giresun Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tirebolu otogar, Espiye otogar karşısı üst geçit altı, Keşap otogar önü, Giresun liman otoparkı ve otogar kavşağı, Bulancak otogar önü Havaş servislerinin kalkış ve yolcu alma güzergahlarıdır. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişen yolculuk süresi ortalama olarak 65 dakikadır. Giresun 10 TL, Keşap 10 TL, Espiye 17 TL, Tirebolu 17 TL olarak ücretlendirilmektedir. 

Taksi

Ordu Giresun Havalimanı şehir merkezlerine olan uzaklığı dolayısıyla taksi ücretlendirmeleri oldukça yüksektir. Acil durumlar dışında havaş servisleri kullanmanız bütçenize katkıda bulunacaktır. Giresun üzerinden 65, Ordu üzerinden 95 dakika ortalama süreler gö önünde bulundurulursa standart taksimetre tarifesi açılış ücreti ile birlikte 80 ila 120 TL arasında değişen ücretlere denk gelmektedir. 

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Özel aracınız ile seyahat ediyorsanız Ordu Giresun Havalimanı’nın 229 araçlık otoparkı sayesinde güvenli ve rahat bir şekilde park imkanıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz araç kiralama ve transfer firmaları ile de havalimanına rahat bir ulaşım sağlanmaktadır. Marka ve model bilgisine göre fiyatları değişkenlik gösterdiği için danışman hattı ile ya da firma yetkilileriyle görüşmeniz gerekmektedir. Tüm sorularınız için firmaların çağrı merkezleri ya da danışmanları ile iletişime geçerek çözüm bulabilirsiniz. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder