Hızlı Erişim

En Ucuz Gent Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gent Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gent Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Alternatif Şehirler

Gent Hakkında Genel Bilgiler


Doğu Flanders Eyaletine Başkentlik yapan Gent, Belçika’nın önemli şehirleri arasında yer alıyor. Ortaçağ boyunca süren ve 16. yy’a kadar devam eden zenginlik, şehrin ekonomisinde önemli bir paya sahip olmuştur. Yıllar boyu üretime önem veren ve özellikle kumaş üretimi ile birlikte bu bağlamda çağ atlayan şehir, ekonomi modeli bakımından da farklılıklar göstermektedir.


Şehir, ulaşım ağı ve alt yapısı konusunda da büyük bir gelişme kaydetmiştir. Şehir içi ulaşımda karşınıza çok fazla alternatif çıkacak ve ulaşımın ucuz olması da turistlerin lehine bir detaydır. Almanya, Hollanda ve Fransa’nın mutfak konusundaki etkisi ise hali hazırda devam ediyor. Dünya mutfağının önemli lezzetlerine de ev sahipliği yapan Gent, sahip olduğu lezzetleri de kusursuz bir sunum ile önünüze getiriyor.


Şehir, sosyal hayat konusunda da bir hayli ilgi çekici bir karaktere sahiptir. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte sokaklar tıklım tıklım ve bu kalabalık sokaklar, saatler gece yarısını gösterdiğinde barlara ve gece kulüplerine taşınıyor. Gent için ilginç bir yakıştırma var ve bu yakıştırma da uyumayan şehir olarak biliniyor. Eğlence hayatı yerli halk için büyük bir önem taşıyor ve zaten şehri ziyaret ettiğinizde gece kulübü ve barların ne kadar gösterişli olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Sabahın erken saatlerine kadar dilediğiniz gibi eğlenebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.


Alış veriş için insanların büyük bir kısmı şehir merkezini tercih ediyor. Bu bölgede çok sayıda tarihi mekan var ve restore edilmiş görüntüsü ile de ilgi çekici bir kimliğe bürünmüş durumdalar. Tarihi dokuların yanı sıra yeni ve modern binalar da merkez bölgesinde yerini almış durumda. Alış veriş merkezleri de yine bu noktada karşınıza çıkıyor.


Festival konusunda da beklentilerinize yanıt verecek bir şehir karşınıza çıkıyor. Yılın belli aylarında özellikle müzik temalı festivaller, yerli halkın yanı sıra turistlerin de ilgisini çekiyor. Etkinlik ve organizasyonlar ile sosyal yaşamı daha güçlü kılan Gent, hareketli ve eğlenceli şehirlerden bir tanesidir.


Gent’te şehir içi ulaşım neredeyse hiç sorunsuz gerekleşiyor ancak öncesinde havalimanından şehir merkezine nasıl ulaşabileceğinizi de bilmenizde fayda var.

Gent Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Tren


Brüksel havalimanını kullanıyorsanız havalimanına yakın bölgeden hareket eden trenlere 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşacaksınız. Midi istasyonu aktarması ile birlikte Gent şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Anvers havalimanını kullanıyorsanız tercih edeceğiniz tren, 52 numaralı tren olacaktır. Berchem istasyonunda indikten sonra 722 numaralı aktarmaya binecek ve Gent şehir merkezine kısa sürede ulaşacaksınız.


Taksi


Havalimanında çok sayıda taksi mevcut ve her biri lisanslı araçlardır ancak korsan taksiler de havalimanı dışında hizmet veriyor. Bu taksileri tercih etmemeniz sizlerin lehine olacaktır çünkü rakamsal olarak abartılı fiyatlar söz konusu.

 

Diğer Alternatifler


2 farklı firma tarafından shuttle hizmeti sunuluyor ve sahip oldukları güzergah da bir hayli geniş. Konforlu araçları ile seyahatlerinizi daha kusursuz hale getiren bu alternatifi de tercih edebilirsiniz ve gün içerisinde çok sık sefer düzenlediklerini de belirtmek gerekiyor.


Araç Kiralama


Araç kiralama firmalarına ait ofisler havalimanında mevcut ancak daha hızlı işlem yapmak isterseniz firmalara ait web sitelerini de kullanabilir ve online rezervasyon hizmeti alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder