Hızlı Erişim

En Ucuz Gence Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gence Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gence Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Gence Hakkında Genel Bilgiler

Kafkasya’nın bilinen en eski şehirleri arasında yer alan Gence, Azerbaycan için önemli bir konuma ve yere sahiptir. 1991 yılında Azerbaycan’ın bağımsızlığını kazanması ile birlikte Gence daha önemli bir yere sahip olmuş ve en büyük şehirler arasında kendine ikinci sırada yer bulmuştur. Anıt mezarları, kendine has mimari yapısı ve tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çeken Gence, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor ve bu bağlamda konaklama hizmetleri de gelişmiş durumdadır.

 

Nisan ve Ekim arası sezon, turistlerin en yoğun olduğu dönemlerdir ve bu aylarda havanın çok daha sıcak olması da ziyaretlerin sayısını arttırıyor. Gence, Azerbaycan mutfağını en iyi şekilde yansıtan şehirlerden bir tanesidir ve kafelerin yanı sıra çok sayıda lüks restorana da ev sahipliği yapmaktadır. Beklentilerinizi damak tadı olarak da karşılayacak olan bu şehir, İran ve Azerbaycan mutfağını harmanlayarak kusursuz lezzetler sunmaya devam ediyor. Çok hareketli olmamasına rağmen sıcak kanlı ve misafirperver halkı ile güçlü bir sosyal hayattan bahsetmek de mümkün hale geliyor ve Gence bu bağlamda da ilgi çekmeyi başarıyor.

 

Thy bilet ve Pegasus aramaları ile birlikte sizler de bilet sorgulama işlemlerini online olarak yapabilir, dilerseniz rezervasyonlarınızı da online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Gence, gece hayatı bakımından da henüz tam olarak gelişmiş bir kültüre sahip değil. Şehrin merkezinde çok sayıda pub ve gece kulübü bulunuyor ancak eğlence erken saatlerde sona eriyor ve karşınıza çok fazla alternatif çıkmıyor. Yaz aylarında bu durum değişiklik gösterebiliyor ve kalabalık ile birlikte daha coşkulu bir gece hayatı sizleri bekliyor olacaktır.

 

Gence havalimanı şehir merkezi ulaşımını aşağıdaki alternatifler üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Gence Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında aktif olarak hizmet veren çok sayıda otobüs işletmesi mevcut ve ekonomik bilet fiyatları ile birlikte ziyaretçileri memnun etmeyi de başarıyorlar. Otobüsler fazlasıyla güvenli ve konforlu araçlardır. Yarım saatte bir yeni sefer düzenleyen otobüsler, havalimanı şehir merkezi ulaşımının en önemli alternatifleri arasında yer alıyor. Bazı otobüs firmaları yakın şehirlere de seferler düzenliyor ve şehirler arası ulaşım da büyük ölçüde otobüsler aracılığı ile gerçekleştiriliyor.

 

Tren

Şehir içinde olduğu gibi havalimanı ve şehir merkezi transferinde de çok sık kullanılan trenler, şehir dışı seferleri de düzenliyor. Havalimanında yer alan istasyonu ziyaret ederek sizler de trenleri kullanabilir ve şehir merkezine çok daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında güçlü bir taksi ağı bulunmuyor ve çoğu zaman taksilere ulaşmak da zor oluyor. Çek çek adı verilen araçlar taksiler gibi hizmet veriyor ve ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Limana adım atmadan önce bu konuda daha sağlıklı bilgi almak adına havalimanı iletişim numarasını arayabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanındaki ofisleri günün büyük bir kısmında açık olan rent a car firmaları, aynı zamanda web siteleri üzerinden online rezervasyon hizmeti de sunmaktadır. Firmalara ait web sitelerini ziyaret ederek sizler de işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede limana adım attığınızda daha fazla zaman kaybı yaşamayacak ve araçlarınıza da yine kısa sürede ulaşabileceksiniz. 

Gence Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder