Hızlı Erişim

En Ucuz Gdansk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gdansk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gdansk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Gdansk Hakkında Genel Bilgiler

Pomeranya Voyvodalığının merkezi olarak kabul edilen Gdansk, Polonya’nın metropol kentleri sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Bununla birlikte ülkenin en önemli liman şehri olarak da lanse edilen Gdansk, bu bağlamda ülke ekonomisine de güçlü bir katkı sağlıyor ve bu katkı her geçen gün biraz daha artıyor. Özerk ve bağımsız olmak üzere farklı dönemlerin yaşandığı ve birçok medeniyetin hakimiyet kurduğu Gdansk, karışık bir tarihi yapıya sahip ve bu durumda kültürel farklılıkların net bir şekilde görülebilmesini sağlıyor.

 

Geniş plajları, müzeleri, restore edilmiş tarihi yapıları ile birlikte gerçek bir turizm merkezi olmayı başaran Gdansk, ikinci dünya savaşı sonrası süreçte en hızlı gelişim kaydeden şehirlerden bir tanesi olarak da biliyor. An itibarıyla sahip olduğu modern görüntü bir hayli şaşırtıcı ve bu gelişim de hali hazırda devam etmektedir. Ucuz bilet aramalarınıza online olarak yanıt alabileceğiniz ve sizleri Gdansk şehrine ulaştıracak çok sayıda havayolu firması mevcuttur ve sizler de seyahatlerinizi hem daha ucuz hem de daha konforlu hale getirebilirsiniz.

 

Resmi ve şık görüntünün yanı sıra genç nüfusa ve turistlere hitap eden çok özel mekanlara sahip olan şehir, özellikle gece hayatı ile farklı bir kimliğe sahip olmayı da başarıyor. Genellikle tarihi binaların altında bulunan bar ve pub gibi mekanlar, gece geç saatlere kadar açık. Bu mekanların bazıları ilerleyen saatlerde restoran olarak da hizmet vermektedir ve turistlerin göz bebeği olmayı da başarıyorlar.

 

Gdansk havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım oldukça kolay. Şehir içindeki güçlü ulaşım ağı, havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşımı da daha kolay hale getiriyor. 

Gdansk Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

420 ve 4A numaralı otobüs hatları havalimanından şehir merkezine direkt ulaşımı sağlayan hatlardır. Günün erken saatlerinde başlayan seferler gece yarısına kadar devam ediyor. Otobüsler güvenilir ve bir hayli konforlu olmalarının yanı sıra ekonomik anlamda da sizleri rahatsız etmeyecektir. 210 numaralı hat, şehir merkezi güzergahının yanı sıra farklı bir güzergaha da sahiptir. Goscinna yönüne hareket eden hattı tercih etmeniz gerekiyor çünkü şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler bu hatta hizmet veriyor.

 

Tren

Havalimanının çıkış noktasında yer alan tren istasyonuna yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz. Trenlerin sefer saatleri oldukça fazla ve gün içerisinde 15 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor.  Sefer saatleri hakkında detaylı bilgi almak adına havalimanı iletişim numarasını kullanabilirsiniz.

 

Taksi

Gdansk havalimanında korsan taksiciler oldukça yaygın bu yüzden taksi seçimi yapmadan önce korsan olup olmadıklarını tespit etmenizde fayda var. Resmi olarak hizmet veren ve legal olarak çalışan taksilerin tamamında taksimetre uygulaması vardır ve taksimetre 7 Polonya Zlotisinden açılır. Taksimetre kullanmayan araçları tercih etmeniz sizlerin aleyhine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Size özel hazırlanmış araçları tercih etmek ve seyahatlerinizi daha konforlu hale getirmek isterseniz eğer havalimanındaki araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti sunan çok sayıda yerli ve yabancı firma var ve bu firmalar online olarak da hizmet sunuyor. Dilerseniz firmaların web sitelerini de kullanarak online form aracılığı ile taleplerinizi iletebilir ve hizmet alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder