En Ucuz Gana Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gana Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Akra

Para Birimi

seyehat zamanı Cedi

Gana Şehirleri

Gana Hakkında Genel Bilgiler

Afrika Kıtasının batısından konumlanmış olan Gana Cumhuriyeti’nin Başkenti Accra, resmi dili İngilizce, para birimi ise Cedi’dir. Accra, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Ülke ekonomisinin büyük bir kısmını tarımsal faaliyetler oluşturuyor. Sanayi için atılan adımlar fayda sağlamakla birlikte yavaş yavaş tarımsal faaliyetler kadar popüler hale gelmiş ve ülke ekonomisine de hatrı sayılır bir katkıda bulunmuştur.

 

Altın başta olmak üzere çıkartılmaya müsait çok sayıda madenin yer aldığı Gana, ne yazık ki bu konuda adımlar atmayı başaramıyor ve hali hazırda fakir ülkeler arasında kendine yer buluyor. Ülke ekonomisine en büyük darbeyi ise karışıklıklar ve siyasi darbe vurmuştur. Tüm bu sıkıntılara rağmen adımlar atmaya devam eden Gana, hali hazırda darbelerin izlerini silmeye çalışıyor.

 

Gana’da oldukça renkli bir sosyal hayat mevcut ve yerli halkın büyük bir kısmı yerel kostümleri ile sokakları şenlendirmeye devam ediyor. Kabilelere de ev sahipliği yapan Gana, kabile reislerinin şık ve ihtişamlı görüntüsü ile de ilgi çekici bir ülke halini alıyor. Türk hava yolları bilet fiyatları ve flypgs şeklinde aramalar yaparak sefer sorgulamalarını firmaların online adresleri üzerinden de kolayca yapabilir ve seyahatleriniz için harekete geçebilirsiniz.

 

Gana, festivaller konusunda da eğlenceli ve renkli bir ülkedir. Geleneksel mirasın korunması adına düzenlenen bu festivallere yerel halkın yanı sıra ziyaretçilerin de dahil olması ile birlikte ortaya çok daha keyifli görüntüler çıkıyor. Çin mutfağı, ülke mutfağına etki eden en önemli unsurlardan bir tanesi. Her yemekte muhakkak pirinç tüketiliyor ve tropikal meyvelerin yer aldığı platin adı verilen geleneksel lezzet de Gana için büyük bir öneme sahiptir. Ülke içerisindeki restoran ve kafelerde de bu lezzetlere ulaşmak mümkündür.

 

Gana’yı ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sürecinde ne yapmaları gerektiği de aşağıdaki gibidir.

 

Gana Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Gana vizesini, Gana Konsolosluğu ya da Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlar ile yapabiliyorsunuz. Vize başvurularında son sözü söyleyecek olan kurum ise yine Gana Konsolosluğu olacaktır.

 

Gana vizesi başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması şart ve bununla birlikte formun İngilizce olarak doldurulması gerekiyor.

 

Başvuru için vereceğiniz bilgilerin ve başvuru formunda yer alan bilgilerinizin birbiri ile örtüşmesi şarttır. Aksi bir durum tespit edildiği takdirde başvurularınız iptal edilebilir.

 

10 yıldan daha eski pasaportlar ne yazık ki geçerliliğini yitiriyor ve vize başvurularında kabul görmüyor.

 

Resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşulu ile vizeden muaftır ancak diğer pasaport türlerinde böyle bir durum söz konusu değildir ve vize başvurusu yapma koşulu hali hazırda mevcuttur. Gana’ya vizesiz giremiyorsunuz.

 

Gana vize başvurularınız genellikle 7 iş günü içerisinde sonuçlanıyor ancak vize işlemleri esnasında yaşanacak herhangi bir aksilik ya da tespit edilecek herhangi bir sorun nedeniyle işlem süresi uzayabilir.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder