En Ucuz Gabon Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gabon Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Libreville

Para Birimi

seyehat zamanı Orta Afrika CFA Frangı

Gabon Hakkında Genel Bilgiler

 

1960 yılında bağımsızlığını ilan eden Gabon, Portekizli denizcilerin şapka anlamına gelen ‘’Gabao’’ isminden türettikleri bir kelime ile bu ada sahip olmuştur. Irmaklarla çevrili olan ülke, doğal güzellikleri bakımından her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor ve doğal güzellikleri ile de can alıcı bir coğrafyaya sahip olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Resmi dili Fransızca, para birimi Orta Afrika CFA Frangı ve Başkenti de Libreville’dir.

Yağmur ormanları ile nam salmış olan ülke, 700’den fazla farklı kuş türüne de ev sahipliği yapıyor ve bunun yanı sıra vahşi doğa hayatı ile de yine birçok canlı türünün yaşam alanı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünya tarihinin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi de Gabon’dur. Tarihi değerleri ve yapıları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gabon, tarihi yerleşim yerleri ile de farklı bir görüntüye sahiptir.

Kahve, palmiye ağacı ve kakao üretimi ülkede çok fazla yapılmaktadır ancak ülke ekonomisine asıl katkıda bulunan gelir kaynağı ise yer altı zenginlikleridir. Bu anlamda güçlü bir ekonomiye sahip olan Gabon ne yazık ki bunu değerlendirmeyi çok da iyi başaramıyor ve halkın büyük bir kısmının açlık sınırının altında olduğu da aşikar. Dans ve müziğin sosyal hayatı renkli hale getirdiğini söylemek mümkün ve özellikle yerel kıyafetleri ile düzenledikleri festivaller de yine ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesidir. Sıcakkanlı ve samimi yerel halkı ile de misafirperver bir tavır sergileyen Gabon, ziyaret edilmesi gereken ülkelerden bir tanesidir.

 

Gabon seyahati öncesi vize işlemleri ile ilgili sizleri bekleyen süreç ise aşağıdaki gibidir. 

 

Gabon Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Bordo, yeşil ya da gri pasaport sahibi iseniz vize işlemlerinden muaf olduğunuzu bilmeniz gerekiyor ve bunun yanı sıra siyah pasaport sahibi olan kimselerin de yine vizeden muaf olduğunu belirtmekte fayda var. Ankara’da hizmet veren bir konsolosluk olmadığı için vize başvurusu yapacak kimselerin İstanbul’daki Fahri Konsolosluğu tercih etmesi gerekiyor ve başvurularınızı bu adrese yüz yüze yapabiliyorsunuz. İlgili kurumu arayarak aktif çalışma ve başvuru tarihleri ile birlikte başvuru saatlerini de öğrenebilirsiniz. Seyahatlerinizden 1 ay önce kadar başvurularınızı yapmanız ve hazırlıklarınızı tamamlamanız süreç açısından olumlu olacaktır.

Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması şarttır. Konsolosluk tarafından yetki verilen acenta firmalarından da bu konu ile ilgili yardım alabilirsiniz ve evrakların ulaştırılmasında bu kurumlar da sizlere yardımcı olacaktır. Yeki verilen kurumları öğrenmek adına konsolosluktan detaylı bilgi alabilirsiniz. Gabon seyahati için hazır olan uçak biletinizi ve ülkede konaklayacağınız otelin rezerve edildiğini belirten bir belgeyi de yine evraklar arasında iletmeniz gerekiyor.

Ülkede sıtma hastalığı oldukça yaygın bu yüzden giriş ve çıkışlarda sağlık kontrollerine de çok fazla önem veriliyor ve hassasiyet gösteriliyor. Yine sunacağınız belgeler arasında sarı humma aşısı olduğunuza dair onaylı bir sağlık belgesinin olması da şarttır bu aşıyı vurdurmadan ülkeye giriş yapamıyorsunuz ve zaten bu aşıyı yaptırmanız sizin için de çok daha sağlıklı olacaktır. Seyahat esnasında sorun yaşamamanız adına bu tür bir önlem alınmış durumda ve etkin olarak da uygulanmaktadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder