En Ucuz Gabon Varışlı Uçak Biletleri

 • Royal Air Maroc
  İstanbul - Libreville
  31.03.2018
  1615 TL
 • Rwandair Express
  İstanbul - Port Gentil
  28.02.2018
  9376 TL

En Ucuz Gabon Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Ethiopian Airlines
  Libreville - İstanbul
  27.02.2018
  2548 TL
 • Air Luxor Gb
  Port Gentil - İstanbul
  25.02.2018
  8941 TL

Başkent

seyehat mesafesi Libreville

Para Birimi

seyehat zamanı Orta Afrika CFA Frangı

Gabon Hakkında Genel Bilgiler

1960 yılında bağımsızlığını ilan eden Gabon, Portekizli denizcilerin şapka anlamına gelen ‘’Gabao’’ isminden türettikleri bir kelime ile bu ada sahip olmuştur. Irmaklarla çevrili olan ülke, doğal güzellikleri bakımından her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor ve doğal güzellikleri ile de can alıcı bir coğrafyaya sahip olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Resmi dili Fransızca, para birimi Orta Afrika CFA Frangı ve Başkenti de Libreville’dir.

 

Yağmur ormanları ile nam salmış olan ülke, 700’den fazla farklı kuş türüne de ev sahipliği yapıyor ve bunun yanı sıra vahşi doğa hayatı ile de yine birçok canlı türünün yaşam alanı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünya tarihinin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi de Gabon’dur. Tarihi değerleri ve yapıları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gabon, tarihi yerleşim yerleri ile de farklı bir görüntüye sahiptir.

 

Kahve, palmiye ağacı ve kakao üretimi ülkede çok fazla yapılmaktadır ancak ülke ekonomisine asıl katkıda bulunan gelir kaynağı ise yer altı zenginlikleridir. Bu anlamda güçlü bir ekonomiye sahip olan Gabon ne yazık ki bunu değerlendirmeyi çok da iyi başaramıyor ve halkın büyük bir kısmının açlık sınırının altında olduğu da aşikar. Dans ve müziğin sosyal hayatı renkli hale getirdiğini söylemek mümkün ve özellikle yerel kıyafetleri ile düzenledikleri festivaller de yine ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesidir. Sıcakkanlı ve samimi yerel halkı ile de misafirperver bir tavır sergileyen Gabon, ziyaret edilmesi gereken ülkelerden bir tanesidir.

 

Gabon seyahati öncesi vize işlemleri ile ilgili sizleri bekleyen süreç ise aşağıdaki gibidir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder