Hızlı Erişim

En Ucuz Gabala Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gabala Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Gabala Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Gabala Şehri Hakkında Bilgi

 

Gabala, Azerbaycan’da bir şehirdir ve başkent Bakü’ye 225 kilometre mesafede konumlanmaktadır. Bir dönem bu  coğrafyanın ticaret merkezi olan Gabala, son zamanlarda yapılan yeni yatırımlarla Kafkasya’nın yeni bir tatil cenneti olmaya adaydır. Kayak yapılan dağları, eşsiz doğası ve tarihi yapılarıyla unutulmaz bir tatil imkanı sunan Gabala’da beş yıldızlı oteller de bulunmaktadır. Yorucu bir günden sonra ferah ve rahatlatıcı bir odayı kim istemez ki? Siz de Gabala otellerinden rezervasyon yapıp en ucuz Gabala uçak bileti alarak keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Gabala’nın yeme içme kültürü de Azeri mutfağıyla nerdeyse aynıdır. Tüm yıl boyunca taze sebze ve meyve bulunduğu için yemekler genellikle doğal malzemelerle hazırlanmaktadır. Gabala mutfağında zeytinyağlı yemekler bulunmamaktadır. Etli ve sebzeli yemekler ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Birbirinden lezzetli yemeklere sahip Gabala mutfağını mutlaka tatmalısınız.

Gabala cennet gibi bir yer olduğu için Gabala alışveriş dünyası da genellikle otellerin ve turizm tesislerinin içinde yer almaktadır. Gabala yerli halkı genelde çevre köylerde oturmakta ve tarımla uğraşmaktadır. Gabala’da gezilecek yerler bu sebepten otellerle sınırlı değil, doğal güzellikleri ve manzaralarıyla insanı büyüleyen köylerde el yapımı ürünler satan Gabala hediyelik eşya mağazaları bulmanız da mümkün. Ayrıca avcılık da çok yaygındır ve sevdiklerinize Gabala hediyesi olarak bir post alabilirsiniz. Her yıl binlerce turist Gabala uçak bileti alarak bu farklı alışveriş deneyimi için şehre gelmektedir. Siz de erkenden Gabala uçak bileti alın hem karlı çıkın hem alışverişin tadını çıkarın.

Gabala’da gezilecek yerlerden bahsedecek olursak listemizde ilk sırayı doğal güzellikler almaktadır. Bölge renkli bir doğaya sahip ve şansınız varsa boz ayıları, Kafkas keçilerini, kurtları ve geyikleri doğal yaşam alanlarında izlemeniz mümkün. Ayrıca Gabala turistik yerlerle çevrili durumdadır. Gabala şehir merkezine yakın konumda yer alan kalıntılar arkeologlar tarafından hala incelenmektedir. Gabala’da gezilecek yerler azımsanmayacak sayıdadır. Bölgenin en büyük lunaparkı, şelalesi ve gölü burada bulunmaktadır. Gabala uçak bileti alarak Gabala’da pek çok yeri gezmek mümkündür.

Tatil demişken eğlenceden bahsetmemek olmaz tabi ki. Gabala yaklaşık 90.000 kişilik yerli nüfusuyla küçük ve şirin bir bölgedir. Gece hayatı ise daha çok otellerde bulunan barlarda yaşanmaktadır. Şehir merkezinde de birkaç küçük bulunmakta fakat genelde Gabala’da insanlar gece hayatı için başkent Bakü’ye gitmektedirler. Bu yazımızda sizlere son dönemlerde küçük olmasına rağmen gelişen turizm imkanlarıyla adından söz ettiren Azerbaycan’ın sevimli şehri Gabala’dan bahsettik. Gabala’da pek çok tarihi eser ve doğal güzellik bulunmaktadır. Özellikle her yıl binlerce turist şehre gelmektedir. Şehre geldiğinizde otellerde veya pansiyonlar da kalabilirsiniz. Gabala şehrini gezmenizi tavsiye ediyoruz. En uygun Gabala uçak bileti alarak Gabala’ya gelebilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Siz son bir tavsiyemiz Gabala uçak bileti alırken erken davranmanız çünkü bazen talepten dolayı fiyatlar artabiliyor.

Gabala Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Gabala İstanbul uçak bileti alarak bu şehre bir saatten daha kısa bir sürede varabilirsiniz. Şehirde gelişmiş bir toplu taşıma sistemi bulunmaktadır. Böylelikle Gabala’da ulaşım hiç problem olmamaktadır. Şehrin ismini taşıyan havaalanından şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede varabilirsiniz. 2011 yılında yapımı tamamlanan havaalanı, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Gabala uçağınız iniş yaptıktan sonra, toplu taşıma veya terminal binası önündeki taksilerle de ulaşım yapabilirsiniz.

Gabala Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder