Hızlı Erişim

En Ucuz Frankfurt Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Frankfurt Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Frankfurt Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Frankfurt Hakkında Genel Bilgiler

700.000’den fazla nüfusu ile Almanya’nın beşinci büyük şehri olma unvanına da sahip olan şehir, fuar ve endüstri merkezi olarak da biliniyor. Tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yükselen gökdelenler ve göz alıcı binalar ile zıtlığın şehri olarak da lanse ediliyor. Dünya Savaşı sırasında çok fazla tahrip edilen ve bu izleri de hali hazırda bünyesinde barındıran Frankfurt, aynı zamanda Türk nüfusunun da en fazla olduğu şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Şehirde ulaşım oldukça kolay ve küçük bir şehir olduğu için önemli merkez noktalara çok sayıda alternatif ulaşım aracı da sefer düzenliyor. Tarihi ve doğal güzelliği ile her yıl binlerce insanı misafir etmeyi başaran ve bir turizm merkezi olarak da Almanya için büyük bir önem arz eden şehir, lüks restoranları ve işletmeleri ile de zengin bir duruş sergiliyor.

 

Kozmopolit yapının en önemli örneklerinden bir tanesi olan Frankfurt’ta çok sayıda restoran bulunuyor ve kendilerine has lezzetleri de bu restoranların en iyi şekilde sunduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle Ekşi lahana adını verdikleri ilginç bir lezzet sizleri bekliyor ve restoranların büyük bir kısmında bu lezzet ile karşılaşabilirsiniz.

 

Bockhenheim ve şehir merkezinde yer alan kulüpler de eğlence dünyasına yön veren merkez noktalar arasında yer alıyor. Bira kültürünün ve eğlence kültürünün kusursuz bir hal aldığı şehirde gece hayatı da görülmeye değer bir hal alıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar açık olan mekanlar sayesinde sizler de eğlencenin tadını çıkartabiliyorsunuz.

 

 Havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine ulaşmak da oldukça kolay ve çok sayıda alternatif ulaşım aracı da sizlere hizmet veriyor. 

 

Frankfurt Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehrin 12 km uzağında yer alan Frankfurt havalimanı, şehir merkezine ulaşım ağını da kusursuz bir hale getirmiş durumdadır.

 

Otobüs

Terminal 1 ve Terminal 2 noktasında yer alan otobüsleri kullanarak şehir merkezine seyahat edebiliyorsunuz. Tren kullanımı çok daha kolay ve popüler olduğu için otobüsler çok fazla tercih edilmiyor bu yüzden bilet fiyatları ve sefer saatleri ile ilgili net bilgiler de yer almıyor ancak havalimanındaki görevli personelden konu ile ilgili detaylı bilgi almanız mümkündür.

 

Tren

İki farklı tren hattı karşınıza çıkıyor ve eğer şehir merkezine gitmek isterseniz S istasyonuna ulaşmanız gerekiyor. İstasyon havalimanına oldukça yakın ve yürüme mesafesinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. S8 ve S9 numaralı trenlere binerek şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz ve bunun için ödeyeceğiniz ücret de 4.24 Euro olarak belirlenmiştir. Tren ile şehir merkezine yaklaşık olarak 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Havalimanında lisanslı olarak legal bir şekilde hizmet veren taksi firmalarını ve araçları görmeniz mümkündür. Taksimetre uygulaması ile ilgili net bir bilgi yok ancak 25 ila 30 Euro gibi bir rakam ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ve ortalama belirlenen fiyatlar da bu şekildedir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Gelen yolcu ve terminallerde araç kiralama firmaları adına çalışan yetkili personeller sizleri karşılayacaktır. Çok sayıda firma hizmet veriyor ve ilgili kimseler ile iletişime geçerek araç kiralayabiliyorsunuz ya da bir diğer alternatif olarak bu işlemi seyahat öncesi internet üzerinden yapmanız da mümkündür. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder