Hızlı Erişim

En Ucuz Floransa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Floransa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Floransa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Floransa Hakkında Genel Bilgiler

Toksana Bölgesine başkentlik yapan Floransa, Arno Nehri etrafında konumlanmıştır. Soysa hayatı, tarihi dokusu ve güçlü mimarisi ile ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Floransa, aynı zamanda ticaret merkezi olma unvanını da üstlenmiştir.

Rönesans’ın da merkezi olarak bilinen Floransa, tarihe ışık tutan şehirlerden bir tanesi ve modern yaşam alanları ile birlikte turistlerin ilgisini de fazlasıyla çekiyor. Michelangelo ve Da Vinci gibi ünlü isimlerin yetişmesinde de pay sahibi olan şehir, ticaret merkezi olmasının yanı sıra güçlü ve önemli bir sanat merkezi olarak da anılıyor.

Bargello Müzesi, Vecchio Sarayı ve San Marco, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan önemli adreslerden bazılarıdır.

Dünyanın en zengin ve en lezzetli mutfaklarından bir tanesine sahip olan Floransa’da çok sayıda restoran ve kafe bulunuyor ve bu adresleri ziyaret ederek Floransa mutfağı hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Her yıl dünyaca ünlü dj ve sanatçılara da ev sahipliği yapan Floransa, eğlencenin merkezi olarak da anılıyor ve lüks gece kulüpleri ile birlikte bar kültürünün hakim olduğu bölgelere de sahiptir. Tenax Club, bu şehrin en önemli eğlence merkezlerinden bir tanesidir ve muhteşem mimarisi ile de fark yaratmayı başarıyor.

Şehirde ulaşım da oldukça gelişmiş durumda ve şehrin en önemli noktalarına çok sayıda ulaşım aracı ve ağı ile birlikte kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe de oldukça kısadır. 

Floransa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sita/Ataf firmasının işletmeciliğini üstlendiği otobüs hatları, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımda en önemli pay sahiplerinden bir tanesidir. Santa Maria Noverlla tren istasyonuna gitmek istiyorsanız da yine bu firmanın otobüslerini tercih edebilirsiniz. Her saat başı kalkan otobüsler sizleri tren istasyonu ve şehir merkezine ulaştırıyor. Şehir merkezine seyahat yaklaşık olarak yarım saat sürüyor ve ödeyeceğiniz bilet fiyatı da 5 Euro olarak belirlenmiştir.

Volainbus adı ile bilinen otobüsler de yine şehir merkezine gitmek için tercih edilen alternatiflerden bir tanesidir. Bu otobüsler de yarım saatte bir hareket ediyor ve bilet ücreti de 6 Euro olarak belirlenmiş durumda. Bu otobüslerin en büyük artısı hiçbir durakta durmuyor ve direkt olarak şehir merkezine ulaşım sağlıyor olmasıdır. Gidiş dönüş bilet alacaksanız eğer bunun için ödemeniz gereken tutar da 10 Euro olarak karşınıza çıkacaktır.

Raylı Sistem

Havalimanı ve Floransa şehir merkezi arasında raylı sistem ağından bahsedilmiyor.

 

 

Taksi

Peretola varış noktasında taksi durakları yer alıyor ve gece gündür olmak üzere tüm gün hizmet sunuyorlar. Şehir merkezine ulaşmak için taksileri tercih ederseniz eğer seyahat süreniz de ortalama 15 dakika olacaktır. Yine ödeyeceğiniz ortalama rakam da 15 ila 20 Euro arası değişiklik gösterebiliyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek dilerseniz araç kiralayabilir ve seyahatlerinizi de daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Shuttle Bus

Havalimanına ait özel servis araçlarıdır ve esnek sefer saatleri nedeniyle yolcular tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Yine bu servis araçları sayesinde şehir merkezine yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkündür. Biletlerinizi havalimanından alabiliyorsunuz ve otobüs içerisinde bilet temini gibi bir durum da söz konusu değildir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder