En Ucuz Filistin Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Filistin Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Doğu Kudüs

Para Birimi

seyehat zamanı Mısır lirası (EGP), Ürdün dinarı (JOD)

Filistin Hakkında Genel Bilgiler

 

Bölgenin sınırları hali hazırda tartışmaya açık bir konuyu da beraberinde getiriyor. İsrail topraklarının bir kısmı ve Filistin’in kontrolünde olan bölgeyi karşılayan bu topraklar, kimilerine göre Ürdün’ü de içerisine dahil ediyor. Parlamenter demokrasi ve yarı başkanlık sistemi ile hali hazırda yönetilmeye devam edilen ülke, yaşanan sorunlar nedeniyle ilerleme kaydetmekte güçlük çekiyor. Politik sorunların yanı sıra dış güçlerin müdahaleleri de ülkeyi zor durumda bırakan en önemli etkenlerden bazılarıdır.

Filistin uçak bileti satın alma işlemleri öncesi ülke hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar var ve dilerseniz vakit kaybetmeden bu detaylara hep birlikte göz atalım.

Ülkenin başkenti, Batı Şeria’da Ramallah olarak karşımıza çıkarken, Gazze Şeridinde ise Gazze olarak karşılık buluyor. Kudüs, Hayfa ve Gazze, ülkenin en önemli şehirlerinden bazıları ve diğer şehirlere nazaran daha fazla gelişim kaydettikleri de ortada.

Sanayi ve tarım, ülkenin en önemli ekonomik kaynakları arasında yer alıyor. Yerli halkın büyük bir kısmı tarım ile uğraşıyor ancak elde edilen gelir ne yazık ki çok düşük. Politik sorunlar, ülkenin gelişiminde en büyük nedenlerden bir tanesidir ve yerli halkın maddi anlamda yaşadığı zayıflık da bu yüzdendir. Filistin ucuz uçak bileti satın alma işlemi öncesinde ülkenin güvenlik sorunları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bazı noktalar hali hazırda esaret durumunda ve bu noktaları ziyaret etmenin bir hayli riskli olduğu da aşikar.

Resmi dil Arapça ancak Yahudiler için bu dil İbranice’dir.

Filistin en ucuz uçak bileti fırsatları genellikle kış aylarında daha belirgin bir şekilde karşımıza çıkıyor. an itibarıyla en az ziyaret alan ülkelerden bir tanesidir ve az önce de ifade ettiğimiz gibi işgal altında olan bölgelerin sayısı da çok fazla. Ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarımızın seyahat edecekleri bölgeyi de araştırmaları gerekiyor. İşgal durumu ve iç karışıklık gibi sorunlar tehlike arz etmektedir.

Filistin, Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar için kutsal topraklardır ve aslında devam eden savaşın asıl nedeni de budur. Batı Şeria ile birlikte Gazze, an itibarıyla Filistin’in kontrolü altında ve diğer bölgeler de İsrail işgali altındadır. Devam eden savaşı sona erdirmek adına görüşmeler de sürdürülüyor.

Filistin, festival ya da gece hayatı konusunda kapalı bir bölgedir. An itibarıyla devam eden sıkıntılı durumlar da bu tür etkinlikleri ortadan kaldırıyor.

Filistin’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize konusunda ne yapmaları gerektikleri de aşağıdaki metinde mevcuttur.

 

 

Filistin Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, işgalci kuvvet olarak kabul edilen İsrail nedeniyle İsrail vizesi almaları gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı, seyahat için uygun olan bölgelerin tercih edilmesini tavsiye ediyor çünkü hali hazırda devam eden işgal nedeniyle büyük bir tehdit durumu da söz konusudur.

İsrail vizesi başvuruları hakkında önemli ve detay bilgileri resmi web sitesi üzerinden öğrenebilir ve hazır etmeniz gereken belgelere de kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

Bölgede henüz tam sükunet durumu söz konusu değildir ve Filistin’i ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın güvenlikleri de ülke tarafından tam manasıyla sağlanamıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder