En Ucuz Filipinler Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Filipinler Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Manila

Para Birimi

seyehat zamanı Filipinler Pesosu

Filipinler Şehirleri

Filipinler Hakkında Genel Bilgiler


7641 adacıktan oluştuğu söylenen Filipinler, Pasifik Okyanusunun Batısında yer almaktadır. Ülkenin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi jeotermal enerjidir. Bulunduğu konum nedeniyle jeotermal enerjiyi en iyi şekilde kullanan ülke, sıralamada ikinci sırada yer almaktadır. Pasifik Okyanusunda yer alan ülke, şiddetli hava olaylarına da maruz kalabiliyor.


Ülkenin başkenti, Manila’yı da çevreleyen Luzon’dur. Merkez konumunda bulunmasının yanı sıra ticaret merkezi olarak da lanse edilen Luzon, bu bağlamda en gelişmiş şehirlerden bir tanesidir. Nüfus yoğunluğu da bir hayli fazla olan şehir, ekonomik anlamda ülkeye en büyük katkıyı sağlayan adreslerden bir tanesi olarak biliniyor.


Resmi Dil İngilizce ve Filipince’dir. Para birimi ise Filipinler Pesosu’dur. Nüfusun büyük bir yoğunluğu Hristiyanlık inancına sahiptir ancak ülkede farklı dinlere de hoşgörü ile yaklaşılmaktadır. İslamiyetin yoğun olduğu bazı noktalar da mevcut ancak bir oranlama yapıldığında bu sayının çok az olduğunu da görebiliyoruz.


Ülke, sahip olduğu iklim bakımından ziyaretçilere de geniş bir ziyaret dönemi sunuyor. Hemen hemen her dönem sıcaklığını koruyan ülkede Haziran ve Eylül Ayı dönemleri tayfun dönemi olarak biliniyor ve şiddetli hava olayları nedeniyle ziyaretçiler için uygun olmayan tarihler olarak lanse ediliyor. Dünyanın 39. En büyük ekonomisine sahip olan ülke, endüstri, iletişim ve turizm olmak üzere ekonomik anlamda büyük bir güce sahiptir. Çok sayıda markanın ofis ve ana merkezine de ev sahipliği yapan Filipinler, bu bağlamda her geçen gün biraz daha gelişiyor ve biraz daha büyüyor. Filipinler seyahati öncesi vize işlemleri hakkında bilmeniz gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.


Filipinler Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 30 günlük ziyaret bağlamında vizeden muafiyet durumu söz konusu hale gelmiştir. 30 günü aşmayacak olan ziyaretleriniz için vize almanıza gerek yok çünkü bu seyahatlerinizde limana ayak bastığınızda 30 günlük izin süreniz başlıyor ve herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor.


30 günü aşacak olan seyahatlerinizde ise vize almanız şarttır. Vize uzatma işlemini ülkeye adım attıktan sonra 30 günlük süre içerisinde gerçekleştirmeniz gerekiyor ve bu işlemleri de göçmenlik bürolarında yapabiliyorsunuz.


Vize uzatma süreniz, 30 günlük seyahatiniz bittikten sonra başlıyor ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren üzerine eklenerek kullanılabiliyor.


Pasaport aslı ve yeni çekilmiş olan 2X2 boyutunda fotoğrafınız ile birlikte Immigration Office’i ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Yetkili personele vizenizi uzatmak istediğinizi söylediğiniz takdirde sizlere bir form sunuyor ve bu formu doldurup yine yetkili personele teslim etmeniz gerekiyor. 1.5 ila 2 saatlik bir süre sonunda işlemler tamamlanıyor ve vize sürenizi legal olarak uzatabiliyorsunuz. Personel bu konuda sizlere yardımcı olacaktır ve vize sürecinin adımlarını da sizinle paylaşacaktır. Süreç sona erdikten sonra ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder