Hızlı Erişim

En Ucuz Filibe Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Filibe Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Filibe Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Filibe Hakkında Genel Bilgiler

Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden ikincisi olan Filibe, Sofya ile birlikte kalabalık nüfusu sayesinde dikkatleri çekmeye devam ediyor. Ekilebilir alanların en fazla olduğu şehirlerden bir tanesidir ve şehir bu artısı ile de Bulgaristan için önem arz etmektedir. Tarım, en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi ve yerli halkın büyük bir kısmı da tarımla uğraşıyor. Osmanlı döneminde de büyük önem taşıyan şehir, mimari bakımından ele alındığında Osmanlı’nın izlerini de büyük ölçüde taşımaktadır. Hali hazırda bünyesinde barındırdığı tarihi eserler sayesinde turistlerin de ilgi odağı olmayı başaran bir şehir haline gelmiştir.

 

Şehirde azımsanmayacak derecede Türk yaşıyor ve nüfus bu bağlamda her geçen gün biraz daha artıyor. Sıcakkanlı ve misafirperver yerel halk, sosyal hayatı daha keyifli ve eğlenceli hale getirmeyi başarıyor ancak gece hayatı için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Pegasus ve thy bilet aramalarınızı online olarak yapabilir, sefer mevcut olduğu takdirde biletlerinizi de tek bir tıkla kolayca satın alabilirsiniz. Türk Hava Yollarının an itibarıyla bu noktaya sefer düzenlediğini belirtmek gerekiyor ancak Pegasus için şimdilik böyle bir sefer görüntülenmiyor.

 

Şehri keşfedebilmeniz adına karşınıza çok sayıda alternatif ulaşım aracı çıkıyor ve şehirde ulaşım ile ilgili herhangi bir sıkıntı da mevcut değil. Özellikle yaz aylarında düzenlenen turlar sayesinde şehrin önemli noktalarını keşfetmek çok daha kolay hale geliyor ve dilerseniz böyle bir hizmet de alabilirsiniz. Havalimanı sonrası şehir merkezine direkt olarak ulaşmak isteyen ziyaretçiler, aşağıdaki alternatifleri tercih edebilir. 

Filibe Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçları ne yazık ki havalimanı şehir merkezi ulaşım için hizmet vermiyor ve bu yüzden ziyaretçiler en çok taksileri tercih ediyor. 4 farklı taksi firmasının haftanın her günü ve her saati ulaşım hizmeti sunduğunu belirtmek gerekiyor. Taksi fiyatları, rekabet nedeniyle oldukça uygun ve bagajlarınız için de ekstra ödeme yapmanıza gerek yok. Konforlu ve hızlı ulaşım araçlarından bir tanesi olan taksileri kullanarak sizler de şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksiler için online olarak rezervasyon yaptırma fırsatınız da var ve dilerseniz havalimanına adım atmadan önce işlemlerinizi internet üzerinden de kolayca yapabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

24 saat hizmet veren araç kiralama firmaları da taksiler gibi online rezervasyon kabul ediyor ancak görüşmelerinizi birebir yapmak ve araçlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bunun için havalimanındaki rent a car ofislerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Burada araç hakkında sizlere daha detaylı bilgiler sunulacak ve taleplerinize uygun araçlar da yine en kısa süre içerisinde hazır edilecektir. Çok sayıda araç kiralama firmasının olması rekabeti arttırıyor ve araç fiyatlarının da gayet ekonomik olmasını sağlıyor. Şoförlü araç kiralama hizmeti veren firmalar da mevcut ve bu hizmet ile birlikte seyahatleriniz çok daha güvenli bir hal alacaktır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder