En Ucuz Fildişi Sahilleri Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Fildişi Sahilleri Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Yamoussoukro

Para Birimi

seyehat zamanı Batı Afrika CFA Frangı

Fildişi Sahilleri Şehirleri

Fildişi Sahili Hakkında Genel Bilgiler

 

Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında konumlanmış olan Fildişi Sahili, Gana, Mali ve Burkina Faso ile komşudur. Başkenti Yamoussoukro, resmi dili Fransızca ve para birimi de Batı Afrika CFA Frangı’dır. Üç mevsimi aynı anda yaşayan bir ülke olan fildişi Sahili, doğal güzellikleri ve tropikal ormanları ile de her yıl binlerce ziyaretçinin aktif olarak tercih ettiği ülkelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ülke ekonomisi ihracata dayalı bir politikaya bağlı olarak gelişmişlik gösteriyor. Özellikle kahve üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden bir tanesidir ve bu konuda fazlasıyla gelişmiş olduklarını da söyleyebiliyoruz. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı geçimini tarımdan sağlıyor ve hava şartlarına bağlı olarak aksamalar yaşayan bir ekonomiye sahip odluklarını da aktarmak gerekiyor.

Ülkede salgın hastalıkların fazla olması nedeniyle sağlık sorunları da her geçen gün artmaktadır ve ziyaretçiler için birtakım aşıların yapılması da zorunlu kılınmıştır. Hepatit A aşısı da bunlardan bir tanesidir. Sosyal hayatı hareketli hale getiren yerel halk, gece hayatı konusunda da bir adım öne çıkıyor. Kendilerine has özel kostümler ile birlikte yıl içerisinde düzenledikleri festivaller de yine ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kasım ve Mayıs aylarında nüfus artmaktadır ve yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan ülke, konaklama konusunda da benzersiz alternatifler sunuyor.

Fildişi Sahili ziyaretleriniz öncesi vize konusunda neler yapmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

 

Fildişi Sahili Vizesi Hakkında Genel Bilgi

 

Fildişi Sahili vize başvuru işlemlerinde sizleri bir hayli zahmetli bir süre bekliyor ve evrak temini konusunda da sıkıntı yaşayabiliyorsunuz çünkü çok kapsamlı bir evrak politikası söz konusudur. 10 yıllık pasaportlarınızda en az 2 sayfanın boş olma şartı var ve bu şartın yanı sıra pasaportlarınızın yıpranmamış olması da en önemli detaylardan bir tanesidir. Eksik evrak durumunda vize başvurularınızın olumsuz değerlendirilebileceği de unutulmamalıdır.

Pasaportlarınızın eski olmasına rağmen vize almış olabilirsiniz ancak ülkeye girişte yapılacak kontrollerde ilgili personel bu pasaporta onay vermediği takdirde ülke kapısından geri dönem gibi bir durum da söz konusu olabiliyor. Vize almış olmanız bu aşamada herhangi bir anlam ifade etmiyor bu yüzden pasaportlarınızın yıpranmamış olması en önemli detaylardan bir tanesidir.

Vize başvuru formunu Fransızca ya da İngilizce olarak doldurabiliyorsunuz ve bu aşamada bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeniz de en önelmiş detaylardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra atacağınız imzaların da benzerlik göstermesi gibi bir şart karşınıza çıkıyor. Pasaportunuzda yer alan imza ile başvuru formunda yer alan imzanın farklı olması ya da benzerlik taşımaması durumunda vize başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesi de mümkündür.

Evrakların eksiksiz olma şartı bulunuyor ve bunun yanı sıra ilgili kurum duruma göre ekstra evrak talebinde de bulunabiliyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi evraklar ve pasaport konusunda ülke oldukça hassas davranıyor ve bu hassasiyet ülkeye giriş anında da devam ediyor ve karşınıza çıkabiliyor. 10 yıldan daha eski pasaportlarınız ile işlem yapmanız mümkün değildir. Vize başvurusu ile birlikte ülkeyi neden ziyaret edeceğinizi ve ziyaret sebebinizi de detaylı bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra ülkede seyahat edebilmek için yeterli maddi güce sahip olup olmadığınız da yine en önemli detaylardan bir tanesidir. 

Fildişi Sahilleri Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder