En Ucuz Fildişi Sahilleri Varışlı Uçak Biletleri

 • Tunisair
  İstanbul - Abidjan
  11.12.2017
  1007 TL
 • Air France
  İstanbul - Bouake
  17.12.2017
  4537 TL

En Ucuz Fildişi Sahilleri Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Tunisair
  Abidjan - İstanbul
  21.12.2017
  1415 TL
 • Air Côte d’Ivoire
  Bouake - İstanbul
  14.12.2017
  7417 TL

Başkent

seyehat mesafesi Yamoussoukro

Para Birimi

seyehat zamanı Batı Afrika CFA Frangı

Fildişi Sahili Hakkında Genel Bilgiler

Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında konumlanmış olan Fildişi Sahili, Gana, Mali ve Burkina Faso ile komşudur. Başkenti Yamoussoukro, resmi dili Fransızca ve para birimi de Batı Afrika CFA Frangı’dır. Üç mevsimi aynı anda yaşayan bir ülke olan fildişi Sahili, doğal güzellikleri ve tropikal ormanları ile de her yıl binlerce ziyaretçinin aktif olarak tercih ettiği ülkelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Ülke ekonomisi ihracata dayalı bir politikaya bağlı olarak gelişmişlik gösteriyor. Özellikle kahve üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden bir tanesidir ve bu konuda fazlasıyla gelişmiş olduklarını da söyleyebiliyoruz. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı geçimini tarımdan sağlıyor ve hava şartlarına bağlı olarak aksamalar yaşayan bir ekonomiye sahip odluklarını da aktarmak gerekiyor.

 

Ülkede salgın hastalıkların fazla olması nedeniyle sağlık sorunları da her geçen gün artmaktadır ve ziyaretçiler için birtakım aşıların yapılması da zorunlu kılınmıştır. Hepatit A aşısı da bunlardan bir tanesidir. Sosyal hayatı hareketli hale getiren yerel halk, gece hayatı konusunda da bir adım öne çıkıyor. Kendilerine has özel kostümler ile birlikte yıl içerisinde düzenledikleri festivaller de yine ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kasım ve Mayıs aylarında nüfus artmaktadır ve yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan ülke, konaklama konusunda da benzersiz alternatifler sunuyor.

 

Fildişi Sahili ziyaretleriniz öncesi vize konusunda neler yapmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

Fildişi Sahilleri Haritası

Fildişi Sahilleri Şehirleri

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder