Hızlı Erişim

Fethiye’de henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Fethiye uçuşlarınız için Muğla’da bulanan Dalaman Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Ucuz Fethiye Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Fethiye Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Fethiye Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Fethiye Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın bir ilçesi olan Fethiye, nüfus yoğunluğu bakımından Bodrum’dan sonra gelen ikinci büyük ilçe olma özelliğine sahiptir. Doğu ve güneydoğusunda Antalya ili olan ve kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrili olan Fethiye’nin, milattan önce 3000'lerde kurulduğu düşünülmektedir. Akdeniz iklim tipinin görüldüğü Fethiye, orman oranı bakımından Türkiye'nin en zengin olan yörelerinden bir tanesidir. Ölüdeniz gibi Mavi Bayrak’a sahip olan ve yeryüzünde eşi benzeri bulunmayan bir kumsala sahip olan Fethiye, ülkemizin en önemli turizm beldelerinin başında gelmektedir. Af Kule gibi dalış bakımından çok uygun yerlere sahip olan Fethiye, coğrafi yapısından dolayı yamaç paraşütü gibi alternatif sporların yapılmasına da uygun bir şehirdir.


Bir doğa harikası olan Fethiye’de; 19. yüzyıl başlarında kurulmuş olan ve 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış olan hayalet şehir Kayaköy, Grek mimarisinin etkisinde yapılmış olan ve 4. yüzyıla ait olan Amyntas Kaya Mezarları, antik kentten günümüze ulaşan en eski kalıntılar arasında yer alan ve Roma dönemine ait olan Telmessos Tiyatrosu, Minare Köyü sınırların içerisinde olan ve hamam, tiyatro, kaya mezarları gibi birçok zengin kalıntılara sahip olan Pınara Ören Yeri, Fethiye'ye 24 kilometre uzaklıkta olan ve milattan önce 5. yüzyıla ait olan Kadyanda Antik Kenti tarih açısından görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır.


Cennetten bir köşe diyebileceğimiz Fethiye’de; toplam uzunluğu 229 kilometre olan ve rafting yapmaya çok uygun olan Dalaman Çayı, yamaç paraşütü için oldukça uygun olan ve zengin bitki türleriyle dikkat çeken Babadağ, %82 oy il 2006 yılında Dünya'nın en güzel kumsalı seçilmiş olan ve adı gibi durgun bir göl olan Ölüdeniz, 146 kilometre uzunluğunda olan ve Burdur'un Söğüt ilçesinin güneyinde yer alan Çal ve Kızılca dağlarının kaynaklık etti Eşen Çayı, yat turizminin başkenti olan Göcek, Fethiye'nin merkezinde bulunan ve Caretta Caretta adıyla bilinen Akdeniz deniz kaplumbağalarının yuvası olan Çalış Plajı görülmeye ve gezilmeye değer doğal alanlardan yalnızca birkaçıdır.
 

Dalaman Havalimanı

Otobüs

Dalaman Havalimanı’na ulaşım HAVAŞ ve MUTTAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. HAVAŞ ile ulaşım sağlamak için;

Fethiye’den, Dalaman Havalimanı’na ulaşım hafta içi 06:30 - 12:30 - 18:30 - 20:45, cumartesi 06:30 - 08:45 - 18:00 - 20:45, pazar 06:30 - 10:00 - 18:30 - 20:45 saatlerinde gerçekleşmektedir. Servis, Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali - Adnan Menderes Bulvarı – Günlükbaşı – Göcek- Dalaman güzergâhını izleyerek Dalaman Havalimanı’na ulaşmaktadır. Yolculuk, trafik ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 60 dakika sürmektedir. Fethiye – Dalaman Havalimanı ulaşım ücreti 12.5 TL’dir.


Marmaris’ten, Dalaman Havalimanı’na ulaşım hafta içi 06:30 - 12:00 - 18:00 - 20:15, cumartesi 06:00 - 08:15 - 18:00 - 20:15, pazar 06:00 - 09:30 - 18:00 - 20:15 saatlerinde gerçekleşmektedir. Servis,
Marmaris Otogar 13 No'lu perondan kalkmaktadır.    


Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman güzergâhını izleyerek Dalaman Havalimanı’na ulaşmaktadır. Yolculuk, trafik ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 90 dakika sürmektedir. Fethiye – Dalaman Havalimanı ulaşım ücreti 15.0 TL’dir.               
MUTTAŞ ile ulaşım sağlamak için; Fethiye’den, Dalaman Havalimanı’na ulaşım saatlerine ayrıntılı olarak MUTTAŞ internet sayfasında ulaşabilirsiniz.  Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden, Dalaman Havalimanı’na MUTTAŞ ile ulaşım ücreti 12.50 TL’dir. Marmaris’ten, Dalaman Havalimanı’na ulaşım ücreti 15 TL’dir.
 

Taksi

Dalaman Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer alternatif seçenek ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Dalaman şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na 25-30 TL ücretle ortalama 10 dakika içerisinde Şerefler’den Dalaman Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde,Ortaca’dan Dalaman Havalimanı’na 100-110 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

En uygun Fethiye uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder