En Ucuz Estonya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Estonya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Tallinn

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Estonya Şehirleri

Estonya Hakkında Genel Bilgiler

Sovyet Birliğinden ayrılan ülkeler arasında yer alan Estonya, bunu ilk yapan ülke olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı zamanda kendi parasını basan bir ülke olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yapılan araştırmalar, Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkeleri arasında Estonya’ya da yer veriyor. Estonya ile ilgili bir diğer ilginç bilgi ise sahip oldukları halk şarkısı sayısı ile alakalıdır. Dünyanın kayıtlı en çok halk şarkısına sahip olan ülkesi Estonya’dır ve bu da sanata verdikleri önemi bir adım daha öne taşıyor.

Sizler de Estonya uçak bileti satın alma işlemlerinizi gerçekleştirerek bu ilginç ülkeye seyahat etmek adına ilk aşamayı geçebilirsiniz. Estonya uçak bileti soruşturmalarınızı ucakbileti.com üzerinden daha kolay bir şekilde yapabiliyor ve vakit kazanıyorsunuz.

Tallinn, ülkenin başkenti ve en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Gelişmişlik bakımından başkente yakın seviyede olan diğer şehirler ise Parnu ve Narva olarak karşımıza çıkıyor. bu üç şehir, turistlerin de en çok ziyaret ettiği şehirler arasında yer alıyor ve her anlamda beklentilere daha güçlü bir şekilde yanıt verdiklerini söylemek mümkündür.

Resmi dil Estonca ancak halk arasında İngilizce bilen ve bu dili konuşan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Dini inanış bakımından da özgürlükçü bir ülke olan Estonya, en fazla ateist nüfusa sahip olan ülkedir.

En ucuz Estonya uçak bileti için en uygun dönemin kış dönemi olacağını da belirtmek gerekiyor. Firmaların büyük bir kısmı kış aylarında rekabet içerisinde oluyor ve bilet fiyatlarında da indirime gidiliyor. En ucuz Estonya uçak bileti sorgusunu ucakbileti.com üzerinden yapabilir ve firmaları da listeleyebilirsiniz.

Estonya ekonomisinden bahsedecek olursak eğer, ülke ekonomisinin sanayi ve petrol ile ayakta kaldığını ve hatta uzunca bir süredir belirgin şekilde gelişme kaydettiğini görebiliyoruz. Yerli halkın büyük bir kısmı tarım ve ticaretle uğraşmayı tercih ediyor. Hayvancılık da önemli geçim kaynaklarından bir tanesidir ve özellikle sığır ve domuz beslenmektedir.

Sevecen ve samimi yerli halkı ile turistleri de kusursuz bir şekilde ağırlayan Estonya, en yüksek okur yazarlık oranına sahip olan ülkeler arasında da kendine yer bulmaya devam ediyor. Eğitim seviyesi bir hayli yüksek ve bu durum insanların tavırlarına ve davranışlarına da bariz bir şekilde yansımış durumda.

Festival kültürüne hakim olan Estonya halkı, 1981’den bu yana çok sayıda festivale de imza atmıştır. Estonya, şarkı söylemeyi seven insanların ülkesi ve festival kültürü de bunu net bir şekilde ortaya koyuyor fakat saat 19:30’dan sonra Estonya sokaklarındaki boşluk ve zayıflık can sıkıcı olabiliyor. İnsanlar gece kulüplerinde ya da kafelerde eğlenmek yerine büyük festivalleri beklemeyi tercih ediyorlar.

Estonya ziyareti öncesi vize konusunda bilmeniz gereken detaylar da aşağıdaki gibidir.

 

Estonya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Umumi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru yapmaları zorunludur. Bu başvuruları Estonya Konsolosluğuna şahsi olarak yapmanız gerekiyor.

Schengen ülkeleri arasında yer alan Estonya, pasaportunda bu vize türü yer alan kişilerden vize istemiyor.

Hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin de yine vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muafsınız.

Vize başvurusu yapacak olan pasaport sahiplerinin, konsolosluğun yanı sıra konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan acentelere de başvuru yapabileceğini belirtmek gerekiyor.

 

Estonya Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder