Hızlı Erişim

En Ucuz Essen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Essen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Essen Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Essen Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın en önemli sanayi kentlerinden bir tanesi olan Düsseldorf’a komşu olan Essen, Ren Irmağı kolu üzerinden konumlanmıştır. 1811 yılında atılan sanayi adımları ile birlikte ekonomik anlamda büyük canlılık gösteren ve her geçen gün bu anlamda gelişme kaydeden şehir, savaşlar nedeniyle büyük bir yıkıma uğramış ve toparlanması da bir hayli uzun sürmüştür. 1945 yılı ile birlikte yine büyük adımlar atan ve yapılan yatırımlar ile birlikte fabrikalar konusunda kısa sürede çok daha güçlü hale gelen şehir, ekonomik anlamda yeterli seviyeye ulaşmış ve şehirdeki refah seviyesi de doğru orantılı olarak artış göstermiştir.

 

Çelik ve kimya sanayinin önemli merkezlerinden bir tanesi haline gelen Essen, Almanya için önemli bir yere sahiptir. Refah düzeyi yüksek olan şehirlerden bir tanesi olarak lanse edilen Essen, genç nüfusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Son yıllarda turizm ile ilgili çalışmalar da yapılmaya başlandı ve bu çalışmalar doğrultusunda ülkeye giriş yapan turist sayısı da artış gösterdi. Konaklama imkanlarının da artması ile birlikte bu bağlamda da herhangi bir sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz.

 

Sosyal hayat oldukça hareketli ancak gece hayatı ile ilgili aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Yerleşmiş bir gece hayatı henüz yok ancak bar ve gece kulüplerine rastlamak mümkündür. Thy ve Pegasus firmalarına ait online adresleri ziyaret ederek şehre düzenlenen seferleri kontrol edebilir ve varsa eğer biletlerinizi de yine online olarak satın alabilirsiniz. 

 

Havalimanına adım attıktan sonra izlemeniz gereken adımlar ve şehir merkezine ulaşım fırsatı sunan alternatifler ise aşağıdaki gibidir. Şehirde havalimanı bulunmadığı için Düsseldorf ya da Köln havalimanını kullanabilirsiniz. 

Düsseldorf-Köln Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Tren

Köln havalimanı üzerinden 1 saat, Düsseldorf havalimanından ise yarım saat gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Her iki havalimanında da ana tren hattı bulunuyor ve şehir merkezinin yanı sıra önemli istasyonlarda da duruyor. Bilet bilgileri ve ücretleri için havalimanı resmi sitesindeki iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

 

Taksi

Her iki havalimanında da taksi hizmeti bulunuyor. Köln havalimanından Essen şehir merkezine taksi ile ulaşmak isterseniz eğer ödeyeceğiniz ortalama ücret 125 Euro olacaktır. Düsseldorf havalimanından Essen şehir merkezine taksi ile seyahat etmek isterseniz de ödeyeceğiniz ortalama tutar 72 Euro olarak karşınıza çıkacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Her iki havalimanında da özel işletmeler tarafından yürütülen shuttle hizmeti bulunuyor. Belli bir ödeme yaparak sizler de shuttle hizmeti alabiliyorsunuz ve şehir merkezine hem daha konforlu hem de daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Shuttle hizmetinin yanı sıra otel servisleri de yine ücretli yolculuk hizmeti sunmaktadır.

 

Araç Kiralama

Düsseldorf ve Köln havalimanında aynı araç kiralama firmaları hizmet veriyor. Firmaların tam sıralı listesine de havalimanlarına ait resmi web sitelerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Bazı firmalar başvuruları yüz yüze alırken bazı firmalar online olarak da hizmet veriyor. Araç bilgisi ve araç incelemesi için sizler de online adreslerden yardım alabilir ve eğer mevcutsa rezervasyonlarınızı da yine online olarak yaptırabilirsiniz. Bu detay sizlere artı zaman kazandıracak ve süreci daha basit hale getirecektir.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder