Hızlı Erişim

Eskişehir 'de bulunan havalimanları askeri havalimanı olduğundan, Eskişehir uçak biletini aşağıda belirtilen alternatif şehirlerden temin edebilirsiniz.

En Ucuz Eskişehir Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Eskişehir Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Eskişehir Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Eskişehir Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve nüfus yoğunluğu bakımından en yoğun yirmi beşinci şehri olan Eskişehir, 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarını taşımaktadır. Toplamda 13,925 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Eskişehir, 2016 yılı itibariyle 844.842 nüfusa sahiptir. Tarih boyunca birçok devlete ve uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Eskişehir ilk ve Orta Çağ’da Dorylaion ismiyle anılmıştır. Frigler, Lidyalılar, Persler gibi birçok devletin ve medeniyetin izlerini taşıyan Eskişehir, milattan önce 334 yılında İskender’in şehri almasıyla milattan önce 323 yılına kadar Hellenizm dönemini yaşamıştır. Ardından milattan önce 190’larda Romalıların eline geçen şehir, sonrasında Roma İmparatorluğu, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyeti altında kalmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda Yunanlılar tarafından işgale uğrasa da 2 Eylül 1922 tarihinden işgalden kurtulmuştur ve 1925 yılında il statüsüne kavuşmuştur.
 

Karasal İklim tipinin görüldüğü Eskişehir’de, kışları soğuk ve kar yağışlı geçerken yazları sıcak ve yağışsız geçmektedir. Yıllık yağış ortalamasının 373,6 milimetre olduğu Eskişehir’de, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları şehirde en az yağış alan aylardır. Bitki örtüsü genel olarak bozkır olan şehirde, Kuzey Anadolu ve Batı Anadolu ormanları da bitki örtüsünü oluşturmaktadır. Porsuk ve Keskin derelerininnin civarında koruluklar, söğütler, kavaklar ve karaağaçlar bulunmaktadır.
 

Birçok devletin ve medeniyetin izlerini taşıyan Eskişehir’de; Sivrihisar ilçesinin 16 kilometre güneyinde bulunan ve Tanrıça Kibele adına Frigyalılar tarafından kurulmuş olan Pessinus Şehri, 1321 yılında Melik Haş'ın kardeşi Sultan Şah adına yaptırılmış olan ve biri mescit, diğeri mezar olmak üzere iki katlı olan Alemşah Kümbeti, Frig döneminin izlerini taşıyan ve Kümbet Vadisi'nde yer alan Kümber Asar Kalesi, Şeyh Edebali adına yapılmış olan ve Eskişehir Odunpazarı Mezarlığı'nda bulunan Şeyh Edebali Türbesi, bir Frig dönemi eseri olan ve Bizans, Roma dönemlerinde yeraltı geçitleri ve mezar ilave edilmiş olan Doğanlı Kalesi, Çukurca Köyü'nün 500 metre güneybatısında yer alan ve Yunan - Roma Çağı'nı anlatan Gerdek Kaya Anıtı tarihi açıdan görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır.
 

Doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Eskişehir’de; Sakar Irmağı'nın en uzun kolu olan ve kent merkezinden de geçen Eskişehir Porsuk Çayı, kent merkezine 7 kilometre gibi bir uzaklıkta olan ve Porsuk Çayı kenarında ağaçlık bir bölgede bulunan Fidanlık Orman İçi Dinlenme Yeri, Beyyayla Köyü'ne 1,5 kilometre mesafede yer alan ve iki ucundan açık yer köprü özelliğine sahip olan Beyyayla Düdeni, İnönü ilçesinin yamacındaki büyük dikliğin ortasında oluşmuş olan ve yarımay şeklinde büyük bir boştan meydana gelmiş olan İnönü Mağarası, Odunpazarı ilçesinin üst kısımlarında bulunan ve şehir merkezine yakınlığı nedeniyle yoğun ilgi gören Bademlik doğa açısında gezilmeye ve görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.
 

*Eskişehir uçuşları için 2007 yılında hizmete açılmış olan ve Eskişehir kent merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Eskişehir Anadolu Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

*Alternatif olarak Ankara’da bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’nu kullanarak sonrasında hızlı tren ile Eskişehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Hızlı Tren

Ankara Esenboğa Havalimanı’nı kullanarak Ankara’ya vardıktan sonra TCDD’ye bağlı hızlı tren ile yaklaşık 1 saat 30 dakika içerisinde Eskişehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bilet fiyatları ve sefer saatleri için TCDD sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Eskişehir Anadolu Havalimanı Ulaşım

Otobüs

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kırmızı 4 – Siyah 55 – Siyah 56 - Kırmızı 63  numaralı belediye otobüslerini kullanarak Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü'nde bulunan Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım için; Kırmızı 4 numaralı belediye otobüsü Yıldız - Gazi Yakup Caddesi - Sivrihisar 1 - Cengiz Topel Caddesi - Üniversite Bulvarı - Seylap Caddesi - Ali Gaffar Okan Caddesi - Gazi Yakup Satar Caddesi - Sarıcakaya Caddesi - Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü güzergâhını izleyerek Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Siyah 55 numaralı belediye otobüsü Üniversite Evleri - Jandarma Er Mehmet Alp Caddesi - Ballı Sokak - Asalet Sokak - Gençlik Bulvarı - Tıp Fakültesi - Atatürk Bulvarı - Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi - Kütahya Yolu - Çevre Yolu - Ali Gaffar Okan Caddesi - Sarıcakaya Caddesi - Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü güzergâhını izleyerek Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Siyah 56 numaralı belediye otobüsü Yenikent Postane Önü - Beycan Sokak - Mustafa Özel Caddesi - Gençlik Bulvarı - Polis Okulu - Ankara Çevre Yolu - Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü - Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü güzergâhını izleyerek Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Kırmızı 63 numaralı belediye otobüsü Vadişehir Konağı - Ihlamurkent - Akçınar Sokak - Adalet Caddesi - Nilüfer Caddesi - Dilmen Sokak - Mustafa Özel Caddesi - Gençlik Bulvarı - Dumlupınar Öğrenci Yurdu - Odunpazarı - Yunus Emre Caddesi - Gazi Yakup Satar Caddesi - Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü güzergâhını izleyerek Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşım sağlayan otobüslerin ulaşım ücreti; EsKart ile tam 2.00 TL, öğrenci 1.35 TL ve EsBilet ile tam 2.70 TL’dir.

 

Taksi

Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Eskişehir Merkez’den Eskişehir Anadolu Havalimanı’na 35 – 40 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Sazova’dan Eskişehir Anadolu Havalimanı’na 55 - 60 TL ücretle ortalama 30 dakika içerisinde, Tepebaşı’ndan Eskişehir Anadolu Havalimanı’na 60 - 65 TL ücretle ortalama 35 dakika içerisinde, Koyunlar’dan  Eskişehir Anadolu Havalimanı’na 20 – 25 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, İnönü’den Eskişehir Anadolu Havalimanı’na  120 - 130 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)
 

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Eskişehir’de bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Eskişehir uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Otobüs             

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle - Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya - Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ - Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ - Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

 

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir. Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ - Kızılay (Gama İş Merkezi) - Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) - AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) - Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir.

 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 - 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 - 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)  

 

En uygun Eskişehir uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder