En Ucuz Ermenistan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ermenistan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Erivan

Para Birimi

seyehat zamanı Ermeni Dramı

Ermenistan Şehirleri

Ermenistan Hakkında Genel Bilgiler

Mimari ve sanatta önemli bir gelişme kaydeden Ermenistan, turizm anlamında da önemli adımlar atıyor ve her yıl ülkeyi ziyaret eden insan sayısı biraz daha artıyor. Ermenistan uçak bileti satışlarında yaşanan artış da ülkemizdeki insanların Ermenistan’a olan ilgisini bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Gezi amaçlı düzenlenen turların sayısı da bir hayli fazla ve henüz keşfetmediyseniz sizler de bir an önce adımlarınızı atabilirsiniz.

Yukarı Azat Vadisi, ülkeyi ziyaret eden birçok turistin ilk durağı oluyor. Unesco Dünya Mirasları Listesinde de kendine yer bulan bu ihtişamlı bölge, Türk ziyaretçilerin de ilgi odağı olmayı başarmış durumda.

Başken Erivan, para birimi Ermenistan Dramı ve resmi dil de Ermenice’dir.

Ermenistan ucuz uçak bileti aramalarınızı en kolay şekilde yapabileceğiniz ucakbileti.com sayfası bu bağlamda sizlere büyük avantaj sunuyor ve zaman kaybı yaşamanızı da engelliyor.

Rusça ve İngilizce, ülkede en çok konuşulan diller arasında yer alıyor ve İngilizce’ye hakim olduğunuz sürece seyahatlerinizde herhangi bir sorun yaşamayacağınızı da belirtmek gerekiyor.

301 yılında devlet dini olarak Hıristiyanlığı resmi bir şekilde kabul eden Ermenistan, inançlar ve din konusunda gayet özgür bir ülkedir. Empati kurabilme yetisine sahip olan halk, bu konuda herhangi bir şekilde müdahalede bulunmuyor ve yasalarda da bu tür bir baskılama durumu söz konusu değildir.

Ermenistan uygun uçak bileti için yaz dönemini tercih etmek çok da doğru bir tercih olmayacaktır. Sezon olarak nitelendirilen bu dönemlerde bilet fiyatları bir hayli yüksektir. Ermenistan ucuz uçak bileti için kış dönemi daha doğru ve daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Bağımsızlık dönemi öncesi sanayi kollarında büyük bir gelişme kaydeden Ermenistan, bağımsızlık sonrası dönemde bu gelişimi sürdürme konusunda başarılı olamadı. Hali hazırda ekonomisi yurt dışındaki Ermeni iş adamlarının yatırımına dayanmaktadır.

Ermeni halkının sıcak kanlı ve misafirperver olduğu belirtiliyor. Turistlere yaklaşımları da gayet ılımlı ve bu bağlamda ülkeye yapılan ekonomik katkının da bilincinde olduklarını söylemek mümkündür. Restoran ve kafeler genellikle günün büyük bir kısmı hizmet veriyor ve kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Renkli mutfağı ve lezzetli ürünleri ile damak tadınıza da hitap edecek olan bu ülkeyi her dönem ziyaret edebilir ve keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ermenistan ziyareti öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize konusunda neler yapmaları gerektiği de aşağıdaki metinde yer alıyor.

 

Ermenistan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Ermenistan vizesini online olarak alabiliyorsunuz ve bunun için resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Vize başvurusu için karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor ve akabinde step step neler yapmanız gerektiği de site tarafından aktarılacaktır.

Ödemelerinizi de yine online olarak yapıyorsunuz ve bunun için ekstra bir kuruma ulaşmanıza da gerek yoktur. Online başvurularda olumlu ya da olumsuz yanıt 2 iş günü içerisinde tarafınıza iletiliyor ve size verilen takip numarasını kullanarak da vize sürecini takip edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise kapıda vize alternatifidir. 30 Dolarlık bir vize ücreti ödemeniz gerekiyor. Seyahat amacınızı ve neden burada olduğunuzu açıklayıcı bir dille anlattığınız takdirde kapıda vize işlemlerinde herhangi bir şekilde sorun yaşamayacaksınız.

 

Ermenistan Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder