Hızlı Erişim

En Ucuz Erivan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Erivan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Erivan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Erivan Hakkında Genel Bilgiler

Ermenistan’ın en gelişmiş ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Erivan, aynı zamanda ülkeye Başkentlik de yapmaktadır. Savaşların, doğal afetlerin ve saldırıların en büyük hedeflerinden bir tanesi olan şehir, kısa sürede toparlanmayı başarmış ve bugünkü modern görünümüne sahip olmuştur. An itibarıyla ülkenin kültür, ekonomi ve sanat başkenti olarak da lanse edilmektedir.

 

Özellikle 2000’li yıllardan sonra bu gelişim hız kazanmış ve şehirleşme bakımından da önemli adımlar atılmıştır. An itibarıyla daha yaşanılabilir ve kültürel seviyenin çok daha yüksek olduğu bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Arnavut kaldırımlı sokakların yanı sıra Sovyet döneminden kalma eserlerin de şehre hakim olduğunu görebiliyoruz. Mimari yapı fazlasıyla ilgi çekici ve tarihi doku da hali hazırda en iyi şekilde korunuyor. Şehri keşfetmeye başlayan gezginlerin en uğrak adreslerinden bir tanesi olan Erivan, tarihi mimarisi ile turistik gezilere de açık hale gelmiştir.

 

Abovyan Caddesi, Erivan’ın en hareketli noktalarından bir tanesidir ve gece hayatının merkezi olarak bilinen bu bölge, yerli halkın yanı sıra turistlerin de ilgisini fazlasıyla çekiyor. Alkol tüketimi ile ilgili herhangi bir yasağın olmaması da gece hayatını hareketli kılan detaylardan bir tanesidir. Atlas Global ya da Bora Jet gibi firma aramalarını online olarak yapabilir ve sefer sorgulamalarını daha kolay hale getirebilirsiniz.

 

Şehirde ulaşım ağı ile ilgili bir sorun yaşamazsınız ve havalimanına adım attıktan sonra aşağıda bahis geçen alternatifleri kullanarak da şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Erivan Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Stepanakert parkı bölgesinde yer alana otobüs duraklarına yürüyerek kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Geniş güzergah ayrıcalığı sayesinde şehir merkezinin yanı sıra şehrin farklı noktalarına da bu duraktan hareket eden otobüsleri kullanarak seyahat edebilirsiniz. 18 numaralı otobüs sizleri şehir merkezine götürecek olan otobüstür. Bilet fiyatlarına ek olarak bagaj için de otobüslere ekstra ödeme yapmanız gerekiyor.

 

Matruşka

20 dakikada bir yeni sefer düzenleyen matruşkaların en önemli avantajı istediğiniz her yerde duruyor olmasıdır. Bir nevi özel araç gibi de düşünebilirsiniz. Otobüslere nazaran çok daha konforlu ve buna bağlı olarak da çok daha doludurlar. Otobüslerde olduğu gibi matruşkalarda da bagajlarınız için ekstra ödeme yapmak durumundasınız ve biletlerinizi minibüs içerisinde şoförlerden temin edebiliyorsunuz.

 

Metro

06:30 ve 23:30 saatleri arasında seferlerine devam eden metrolar için tek yön gidiş fiyatı 100 Dram olarak belirlenmiştir. Metrolar, diğer ulaşım araçlarına göre hızlı ve konforludur. Bagajlarınız için ekstra ödeme yapmak durumunda değilsiniz ve geniş güzergaha sahip olmaları nedeniyle de ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer alır.

 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine ortalama 20 dakikada ulaşmanızı sağlayan taksiler, oldukça güvenilir ulaşım araçlarından bir tanesidir. Havalimanında her saat taksi bulmak mümkün ve gece geç saatlerde gece tarifesinin uygulandığını da bilmeniz gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a car firmalarına ait ofisler de haftanın tüm günü aktif olarak hizmet veriyor. Zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız eğer firmalara ait web sitelerini ziyaret ederek rezervasyon formunu doldurabilirsiniz. Bu sayede havalimanına adım attığınız anda araçlarınız hazır bir şekilde ayaklarınıza kadar getirilecektir.

 

Erivan Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder